TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Znamy sieć stacji pomorskiego Roweru Metropolitalnego
InfoBike.pl - Opublikowano: 30.11.2017 09:25:21
Znamy sieć stacji pomorskiego Roweru Metropolitalnego

Stowarzyszenie Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot, odpowiedzialne za wprowadzenie rowerów miejskich na Pomorzu, przygotowało mapy 14 gmin, w których będzie można korzystać z metropolitalnych jednośladów.

We wrześniu 2017 r. odbyły się konsultacje, podczas których zbierano opinie i propozycje dla stacji rowerów miejskich na Pomorzu. Mieszkańcy miast spotkali się z władzami, rowerowymi oficerami i przedstawicielami Stowarzyszenia OMGGS. Swoje propozycje wysyłali też mailowo. Prowadzone były w czterech gminach: Gdańsku, Gdyni, Sopocie i Redzie. To właśnie do tych miast trafi ponad 90% wszystkich rowerów w ramach projektu "Budowa Systemu Roweru Metropolitalnego OMG-G-S".

Konsultacyjne refleksje

Zauważyć można było, że w dobie poczty elektronicznej mieszkańcy najczęściej przesyłali swoje sugestie poprzez e-maile.

-"Odebraliśmy blisko 200 e-maili z sugestiami dotyczącymi lokalizacji stacji postojowych Roweru Metropolitalnego. Warto zaznaczyć, że w każdej wiadomości było od kilku do kilkunastu propozycji – mówi Krzysztof Perycz-Szczepański, kierownik projektu System Roweru Metropolitalnego.

Gdańsk

A jak wyglądały konsultacje w poszczególnych gminach? W Gdańsku zostały przeprowadzone w ramach Cycle Hack, czyli warsztatów poświęconych rowerowym innowacjom. W Sopocie konsultacje przybrały nieco inną formę, odbyły się bowiem… na rowerach. Z mieszkańcami miasta jeździł sam Prezydent Jacek Karnowski, ustalając najlepsze miejsca na stacje postoju. W Redzie w konsultacjach udział brała Zastępca Burmistrza Miasta Redy, Halina Grzeszczuk.

-"Konsultacje pozwoliły przedyskutować i skorygować zaproponowane lokalizacje stacji postoju rowerów, ich pojemność, położenie w topografii lokalnej i przydatność pod kątem obsługi jak największej liczby użytkowników – mówi Grzegorz Krajewski z Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Gdańsku. – Kilkadziesiąt lokalizacji podlegało drobnej korekcie w postaci przesunięcia lub zmiany pojemności, pojawiły się nowe miejsca np. przy nowym osiedlu przy al. Rzeczypospolitej i ul. Chłopskiej. Nieznacznie zmniejszono pojemność stacji rowerów wspomaganych elektrycznie, dzięki czemu udało się dodać dwie nowe stacje, zgodnie z zapotrzebowaniem – dodaje urzędnik z gdańskiego magistratu.

Reda

Podobnie sytuacja wyglądała w Redzie. - Efektem konsultacji w naszym mieście była zmiana lokalizacji niektórych stacji, zgodnie z propozycjami mieszkańców – mówi Gabriela Krzemińska z Urzędu Miasta w Redzie. - Jak do tej pory, przedmiotem zainteresowania mieszkańców w związku z rowerem metropolitalnym jest lokalizacja stacji oraz sposób korzystania z tego środka komunikacji.

W przypadku Redy do listy stacji roweru metropolitalnego dopisano stację nr 7 przy przystanku MZK przy ul. Obwodowej i Olimpijskiej oraz stacje nr 16 i 17 przy stacji PKP SKM Reda. Przesunięto nieznacznie lokalizację stacji nr 8 w Miejskim Parku Rodzinnym (bliżej osiedla).

Sopot

Mniej propozycji zmian można było zauważyć w Sopocie. - Informacje dotyczyły lokalizacji przy plaży, przy osiedlach i miejscach pracy. Ogólnie odnosiły się najczęściej do zmiany lokalizacji. Propozycji było około 15 – mówi Krzysztof Jałoszyński, Inspektor ds. komunikacji rowerowej w Urzędzie Miasta Sopotu i dodaje: W wyniku konsultacji ustaliliśmy kilka nowych lokalizacji, a duże stacje rozbiliśmy na mniejsze, dzięki czemu można było zrobić ich więcej.

Gdynia

W Gdyni można było zauważyć spore zainteresowanie konsultacjami wśród mieszkańców. - Mailowo zgłoszonych zostało ponad 100 uwag odnośnie lokalizacji stacji postoju Roweru Metropolitalnego – mówi Rafał Studziński z Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni. – Mieszkańcy wskazywali potrzebę budowy takich stacji np. przy szkołach, czy w obrębie swoich osiedli. Wzięliśmy pod uwagę niektóre propozycje, inne były już wcześniej zaplanowane – dodaje Studziński.

Rowerowy timing

Przypominamy, że projekt "Budowa Systemu Roweru Metropolitalnego OMG-G-S" zakłada stworzenie nowoczesnego systemu rowerów miejskich w 14 gminach. Stacje rowerowe powstaną w Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Tczewie, Pucku, Redzie, Kartuzach, Sierakowicach, Somoninie, Stężycy, Władysławowie, Żukowie, Pruszczu Gdańskim i Rumi. Niedawno podpisana została umowa o dofinansowanie projektu ze środków unijnych w kwocie 17.218.259 zł, co stanowi 85% kosztów całego projektu. Kolejnym krokiem jest ogłoszenie przetargu, które powinno nastąpić najpóźniej na początku 2018 roku.

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO WP na lata 2014-2020.

Ze wszystkimi lokalizacjami stacji postoju Roweru Metropolitalnego można zapoznać się tutaj (plik ZIP 53 MB).
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Pomorskie
rower miejski
konsultacje

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....