TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Zgłoś miasto do II edycji Rowerowej Stolicy Polski
InfoBike.pl - Opublikowano: 04.12.2019 11:30:47
Zgłoś miasto do II edycji Rowerowej Stolicy Polski

We wrześniu 23 miasta przyłączyły się do rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. 10 tysięcy aktywnych uczestników akcji, przejechało prawie 1,2 miliona kilometrów. Każdego dnia przekonywali, że warto zrezygnować z samochodu, a rower jest idealny na codzienne dojazdy do centrum i weekendowe wypady za miasto.

Udział w zabawie potwierdziły już miasta, które uczestniczyły w pierwszej edycji. Wiemy, że w maju 2020r. o tytuł "Rowerowej Stolicy Polski" powalczą: Biała-Podlaska, Białystok, Bydgoszcz, Chorzów, Gniezno, Gorzów Wielkopolski, Inowrocław, Kielce, Koszalin, Leszno, Łomża, Nowa Sól, Olsztyn, Ostrowiec Świętokrzyski, Przemyśl, Suwałki, Świętochłowice, Toruń i Włocławek.

To oczywiście nie koniec. Na zaproszenie do udziału w przyszłorocznej edycji odpowiedziały już kolejne nowe miasta. Nadal istnieje możliwość włączenia się w akcję kręcenia kilometrów.

Po co kręcimy?

Celem projektu jest przede wszystkim propagowanie aktywnego wypoczynku, promocja turystyki rowerowej, promocja jazdy rowerem, jako alternatywnego środka transportu oraz wdrażanie idei smart cityw miastach. Mieszkańcy, jeżdżąc na rowerze w miesiącu rywalizacji nakręcają kilometry dla swojego miasta lub obszaru metropolitalnego.

Źródłem idei organizacji rywalizacji o "Puchar Rowerowej Stolicy Polski" była chęć stworzenia projektu na kształt Europejskiej Rywalizacji Rowerowej (ECC), która była organizowana przez Włochów i została zawieszona w 2018 roku. W związku z niedosytem wśród rowerzystów zorganizowano nową inicjatywę, która ma aktywizować lokalną społeczność. Wybierz rower zamiast samochodu. Pokonuj kolejne kilometry i zdobywaj punkty dla Twojego Miasta.

Warto podkreślić, że udział w akcji, zarówno dla miast, jak i dla uczestników jest całkowicie bezpłatny! Kilometry kręcimy przy użyciu darmowej aplikacji "Rowerowa Stolica Polski". Miasto, które wygra rywalizację otrzymuje przechodni "Puchar Rowerowej Stolicy Polski". W przypadku wygranej trzy razy z rzędu, Puchar zostaje na stałe w posiadaniu zwycięskiego miasta.

Mapa ciepła

Dodatkowo, dzięki udziałowi w akcji, każde miasto po zakończeniu rywalizacji otrzymuje od organizatora szczegółowe statystyki o jej uczestnikach oraz tzw. "mapę ciepła", która szczegółowo pokazuje, jakimi drogami, ścieżkami czy szlakami poruszali się uczestnicy rywalizacji. Takie syntetyczne dane z pewnością ułatwią w przyszłości odpowiednie planowanie nowych ścieżek rowerowych czy małej infrastruktury rowerowej w mieście.

Wszyscy, którzy jeżdżą na rowerze i są posiadaczem telefonu komórkowego, mogą wziąć udział w rywalizacji. Trzeba tylko pobrać darmową aplikację i wybrać miasto, dla którego chce się zbierać kilometry. Aplikacja działa na terenie całego świata, dlatego każdy uczestnik, bez względu na miejsce, w którym się znajduje, może kręcić kilometry dla swojej drużyny. Nie bez znaczenia dla indywidualnych uczestników są inne użytkowe funkcje aplikacji, będące wartością dodaną udziału w zabawie, takie jak zniżki u partnerów akcji, specjalne odznaki czy prognoza pogody.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
akcja
konkurs
Bydgoszcz

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....