TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Zbiórka używanych rowerów dla potrzebujących na stacjach Orlen Deutschland
PAP, INFOBIKE.PL - Opublikowano: 03.04.2019 19:13:32
Zdj. ORLEN Deutschland

Orlen Deutschland, spółka z Grupy Orlen, zainaugurowała w Hamburgu i okolicy drugą edycję zbiórki używanych rowerów, które za darmo trafią następnie do potrzebujących. Partnerem akcji jest organizacja non-profit Westwind Hamburg.

Według Orlen Deutschland, celem akcji, która ma charakter społeczny, jest przeciwdziałanie wykluczeniu oraz promocja mobilności i edukacja, w tym przygotowanie najmłodszych do udziału w ruchu drogowym.

Druga edycja akcji

Tegoroczna zbiórka rowerów, która ruszyła tam 1 kwietnia, potrwa do 30 września i odbywać się będzie na 7 wybranych stacjach paliwowych sieci Star, należących do Orlen Deutschland, czterech w Hamburgu i trzech w pobliskich miejscowościach: Neu Wulmstorf, Uetersen i Elmshorn.

Jak przypomniał Orlen Deutschland, w 2018 r. w trakcie pierwszej edycji przedsięwzięcia udało się zebrać w ciągu jednego tygodnia 100rowerów, a w akcję zaangażował się m.in. piłkarz ręczny THW Kiel i reprezentant Niemiec w tej dyscyplinie sportu Patrick Wiencek.

Szef Orlen Deutschland Waldemar Bogusch wyjaśnił, że dobre wyniki ubiegłorocznej edycji akcji zdecydowały o jej rozszerzeniu. "Z tego powodu zwiększyliśmy okres darowizn z jednego tygodnia do sześciu miesięcy oraz liczbę punktów zbiórki z jednego do siedmiu, łatwo dostępnych w Hamburgu i w okolicy" – powiedział Bogusch, cytowany w komunikacie spółki.

Dodał, iż oprócz wybranych stacji Orlen Deutschland, używane jednoślady można także dostarczać do centralnego punktu wyznaczonego przez Westwind Hamburg, współorganizatora akcji, organizacji non-profit działającej od 2015 r.

Wolontariusze naprawią używane rowery

Spółka zaznaczyła, że używane rowery, które trafią do punktów zbiórki, zostaną przygotowane do ponownego użytku przez wolontariuszy Westwind Hamburg - w akcję zaangażowało się blisko 30 młodych osób. Na tych, którzy przekażą swe jednoślady potrzebującym, czekały będą drobne upominki od Orlen Deutschland.

"Rowery to ekologiczny środek transportu, który zapewnia mobilność i możliwość włączenia się w życie społeczne" – podkreśliła dyrektor Westwind Hamburg Carmen Wilckens. Według tej organizacji, od chwili jej powstania przekazano potrzebującym ponad 2,5 tys. używanych rowerów, co jest istotnym elementem integracji.

Jak podał Orlen Deutschland, osoby, które chciałyby otrzymać za darmo używany rower, mogą rejestrować się w Westwind Hamburg na liście oczekujących – warunkiem jest posiadanie ubezpieczenia społecznego lub karty uchodźcy.

Działający od 2003 r. Orlen Deutschland, spółka zależna PKN Orlen, posiada obecnie na terenie Niemiec ponad 580 stacji paliw, które działają pod marką Star. (PAP)

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Niemcy
Orlen Deutschland
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....