TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Zainaugurowano sezon rowerowy w Katowicach
PAP - Opublikowano: 18.04.2017 13:24:36
Zainaugurowano sezon rowerowy w Katowicach

30 stacji wypożyczania rowerów miejskich, a w nich 244 rowery ? w piątek w Katowicach zainaugurowano nowy sezon rozrastającej się od kilku lat miejskiej sieci wypożyczalni rowerów, z których chętnie korzystają mieszkańcy i przyjezdni.

W ubiegłym roku rowery wypożyczono w Katowicach 38 tys. razy; 9 tys. mieszkańców jest zapisanych do systemu.

"Katowice to miasto z każdym rokiem coraz bardziej przyjazne dla rowerzystów. Inwestujemy znaczne środki w rozbudowę infrastruktury ? w tym roku wydamy ok. 6 mln zł na utworzenie 11 km nowych dróg rowerowych" ? powiedział podczas piątkowej konferencji prasowej w Katowicach prezydent miasta Marcin Krupa.

"Bardzo się cieszę, że sprawdza się nasza strategia, by rowery pełniły w Katowicach funkcję zarówno rekreacyjną, ale też transportową" ? dodał.

W 2015 r., kiedy system zaczął działać w Katowicach, funkcjonowały zaledwie trzy testowe wypożyczalnie, a w zeszłym roku było ich już 11, w tym 1 sponsorska. W tym roku stacji jest już 30 - najwięcej w województwie śląskim.

"Cieszę się, że w naszej powstającej metropolii inne miasta również tworzą podobne sieci wypożyczalni. Dzięki temu wkrótce będzie można podróżować po całej aglomeracji rowerem miejskim" ? podkreślał prezydent Krupa.

W tym roku, zgodnie z decyzją prezydenta, zostało utrzymanych 10 zeszłorocznych lokalizacji miejskich wypożyczalni oraz powstała dodatkowa w dzielnicy Bogucice. Kolejnych dziewięć zostało wybranych przez mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego.

W tym roku aż 10 wypożyczalni to tzw. stacje sponsorskie. "W Katowicach udział podmiotów prywatnych w organizacji i finansowaniu systemu roweru miejskiego jest największy w Polsce. Prywatni przedsiębiorcy nie tylko widzą korzyści marketingowe wynikające ze sponsorowania konkretnych stacji. Chcą również partycypować w dążeniu władz miasta do uczynienia z Katowic jeszcze lepszego miejsca do życia" - ocenił prezes operatora systemu Nextbike Polska Tomasz Wojtkiewicz.

W tym roku w Katowicach zostanie zmodernizowanych 40 km ścieżek rowerowych - dwukrotnie więcej niż w ubiegłym. Dodatkowo, w latach 2016-2019 na projekt budowy dróg rowerowych "Podstawowa Sieć Infrastruktury Rowerowej w Katowicach" zostanie wydanych blisko 16 mln zł. Jego celem jest połączenie każdej dzielnicy drogą rowerową z centrum miasta. W 2017 roku powstanie około 11 km dróg rowerowych za ok. 6 mln zł. Kwota ta nie uwzględnia infrastruktury budowanej w ramach innych pozycji budżetowych oraz nakładów na odnowienie tras, a także bieżące utrzymanie infrastruktury rowerowej. (PAP)

lun/ karo/Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Katowice
City by Bike
rower miejski
Nextbike Polska
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....