TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Zachodniopomorskie cały czas inwestuje w rowery
- Opublikowano: 13.11.2018 16:00:56
Zachodniopomorskie cały czas inwestuje w rowery

Prawie 2,7 mln zł dofinansowania z RPO w ramach strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych otrzyma gmina Świeszyno na budowę ponad 5 km dróg rowerowych. Umowę dotyczącą przyznania dotacji podpisano we wtorek - 13 listopada - w Koszalinie.

Inwestycja warta prawie 4,3 mln zł pozwoli połączyć ścieżkami rowerowymi miejscowości gminy Świeszyno: Konikowo, Niekłonice i Giezkowo oraz drogi wojewódzkie z powiatowymi. W Niekłonicach powstanie centrum przesiadkowe. Odcinek Konikowo-Niekłonice czeka już na odbiór techniczny. Całość inwestycji ma być gotowa do maja 2022 r.

Projekt budowy ponad 5 km dróg rowerowych w gminie Świeszyno wpisuje się w działanie gospodarki niskoemisyjnej i realizowany jest w ramach strategii ZIK dla Koszalińsko-Kołobrzesko-Białogardzkiego Obszaru Funkcjonalnego. Uzyskał prawie 2,7 mln zł dofinansowania z RPO i we wtorek w koszalińskim magistracie wójt Świeszyna Ewa Korcz i wicemarszałek województwa Tomasz Sobieraj podpisali umowę o przyznaniu dotacji.

Sobieraj podkreślił, że to już 15 umowa dotycząca realizacji zadań związanych z gospodarką niskoemisyjną, z transportem niskoemisyjnym. "W tym działaniu zakontraktowaliśmy już 65 mln zł. W całym ZIT mamy 40 mln euro" – powiedział Sobieraj.

Dodał, że ścieżka rowerowa w gminie Świeszyno, uzupełni trasę biegnącą z dwóch miejsc: z Koszalina i Kołobrzegu do Białogardu i dalej w kierunku Wałcza. "Ta ścieżka rowerowa jest pewnym łącznikiem z głównymi trasami ścieżek rowerowych, w trakcie realizacji których jesteśmy. Mamy wyznaczonych 12 korytarzy, w których będą budowane główne trasy rowerowe, będą kręgosłupem rowerowym województwa zachodniopomorskiego" – poinformował wicemarszałek.

Podkreślił, że "najważniejsza trasa nadmorska jest zrealizowana już niemal w całości". Zostały do wykonania dwa krótkie odcinki - jeden biegnący przez Woliński Park Narodowy i drugi – Pleśna – Mielno. Ostatnio do użytku oddana została trasa rowerowa z Łaz przez Osieki do Iwięcina i gotowa jest już ścieżka z Iwięcina przez Dąbki do Darłowa i dalej przez Wicie do Jarosławca.

Dodał, że w trakcie budowy jest też trasa z Białego Boru przez Szczecinek, Pojezierze Drawskie, która następnie biegnie w dwóch kierunkach – w okolice Szczecina do granicy z Niemcami oraz przez Barlinek, Myślibórz do mostu w Siekierkach.

Sobieraj zaznaczył, że w Zachodniopomorskiem budowanych jest "1100 km dróg rowerowych". (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....