TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Z tramwaju na rower, czyli jak wiedeńczycy dbają o środowisko
CENTRUM PRASOWE PAP, EUROCOMM-PR - Opublikowano: 25.01.2017 17:28:07
Eurocomm-PR

Rozbudowa sieci komunikacji publicznej i ścieżek rowerowych, roczny bilet na środki transportu publicznego oraz wprowadzenie stref parkowania przynoszą efekty. Ruch uliczny w Wiedniu jest przyjazny dla środowiska, mimo że miasto ciągle rośnie, a mieszkańców przybywa.

Propozycje austriackiej stolicy w zakresie przyjaznej dla środowiska mobilności, czyli rozbudowa sieci komunikacji publicznej, roczny bilet na środki transportu publicznego w atrakcyjnej cenie 365 EUR, rozbudowa sieci ścieżek rowerowych cieszą się uznaniem mieszkańców miasta. Dalsze kroki jak wprowadzenie stref parkowania i ograniczenie ruchu samochodowego np. na głównej ulicy handlowej, Mariahilfer Straße, stopniowo przynoszą efekty.

Badania ruchu komunikacyjnego w Wiedniu w latach 2010-2015 wskazują spadek udziału transportu samochodowego o 6,3 %. W ścisłym centrum miasta udział ten spadł o 11,2 %. W tym samym okresie odnotowuje się wzrost ruchu rowerowego i rekordowe liczby pasażerów komunikacji miejskiej.

Podział na środki transportu tzw. modal split wskazuje, że 39 % wszystkich przejazdów w Wiedniu odbywa się z wykorzystaniem transportu publicznego, przejazdy samochodowe stanowią 27 %. W 1993 r. stosunek był praktycznie odwrotny.

W ubiegłym roku przekroczono liczbę 950 mln pasażerów środków komunikacji miejskiej (w 2015 r. było ich 939 mln). Z początkiem 2017 r. w użyciu była rekordowa ilość 733.000 rocznych biletów na transport publiczny. Według danych statystycznych ilość zarejestrowanych w Wiedniu samochodów osobowych (685.000) jest obecnie niższa niż ilość sprzedanych biletów rocznych.

Ruch rowerowy w Wiedniu wzrósł w ubiegłym roku bardzo wyraźnie. Automatyczne punkty pomiarowe odnotowały jego 6,4 % wzrost w stosunku do 2015 r. Najczęściej uczęszczanym odcinkiem był Opernring, gdzie rowerzyści w liczbie 1.583.785 ustanowili nowy rekord roczny. Stacja pomiarowa przy Opernring odnotowuje średnio 7.880 rowerzystów w dni robocze. Najwyższy odczyt zanotowano tu 8 czerwca 2016 r. i była to liczba 10.253 rowerzystów.

Ulubionym miesiącem rowerzystów w Wiedniu jest czerwiec, kolejnym wrzesień.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Wiedeń
turystyka
tramwaj
Eurocomm-PR
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....