TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Z kopciuchów rowerowe stojaki. W Krakowie [FILM]
PAP InfoBike.pl - Opublikowano: 26.11.2018 08:30:49
Piece na rowerowe stojaki. W Krakowie [FILM]

Ponad 100 stojaków rowerowych, które powstały ze stali odzyskanej ze starych pieców likwidowanych przez mieszkańców Krakowa trafi przed tamtejsze szkoły. Pierwsze z nich zostały już zainstalowane przy Szkole Podstawowej nr 67 na osiedlu Tonie.

Zgodnie z internetowym konkursem rozstrzygniętym w maju tego roku stojaki swoim kształtem nawiązują do jednego z symboli Krakowa – Sukiennic. Konkurs ogłosiła krakowska huta ArcelorMittal Poland, która też przetopiła zezłomowane piece i wykonała z nich urządzenia na rowery. Stare piece oddawali mieszkańcy Krakowa, którzy korzystając z miejskiego dofinansowania, wymienili je na ekologiczne źródła ciepła.

Według zapowiedzi władz miasta kolejne stojaki niedługo pojawią się przed innymi, dziewiętnastoma, szkołami, wybranymi w głosowaniu przez mieszkańców miasta.

Kornelia Szklarska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 67, która wygrała internetowe głosowanie podkreśliła, że bardzo wielu uczniów dojeżdża na lekcje do tej placówki rowerami, dlatego tak licznie, wraz z rodzinami i znajomymi, zagłosowali oni w konkursie.

-"Bierzemy udział w wielu inicjatywach, które pozwalają dbać o środowisko, ale ta jest wyjątkowa. Nie tylko zachęca krakowian do wymiany starych pieców, co pomoże ograniczyć smog, ale również pozwala te piece ponownie przetworzyć z korzyścią dla dzieci" - podkreśliła.

Szkoła Podstawowa nr 67 zdobyła najwięcej głosów, zajmując pierwsze miejsce wśród blisko 50 placówek, dzięki czemu to właśnie przed nią zostało zamontowanych 10 pierwszych stojaków. Po pięć stojaków dostanie kolejnych 19 szkół, które w internetowym głosowaniu otrzymało najwięcej głosów.

Kilka stojaków zostanie zamontowanych również przy kąpielisku w Przylasku Rusieckim, gdzie wkrótce ma powstać nowoczesne centrum rekreacji i wypoczynku. Urządzenia pojawią się też przy Dworku w Branicach, gdzie mieści się nowohucki oddział Muzeum Archeologicznego.

Geert Verbeeck, dyrektor generalny i wiceprezes zarządu ArcelorMittal Poland poinformował, że krakowska huta zebrała do tej pory prawie 600 starych pieców, które sukcesywnie przetapia na stojaki rowerowe. W porozumieniu z miastem firma ta wypłaca po 150 zł bonusu dla osób, które wymieniły stary piec na ekologiczne źródło ciepła.

Po oczyszczeniu i usunięciu wszystkich niemetalowych elementów z jednego pieca można wykonać średnio dwa stojaki, z których każdy waży około 30 kilogramów. Produkcja pierwszej partii 120 stojaków rozpoczęła się we wrześniu i trwała ponad miesiąc.

Jak podkreślił prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, Kraków od lat konsekwentnie realizuje program wymiany palenisk węglowych i wśród innych miast jest w tym działaniu liderem, na którym dopiero teraz zaczyna się wzorować wiele innych miast w Polsce.(PAP)
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
akcja
Kraków

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....