TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Wypożyczalnie w Świętochłowicach i Siemianowicach Śląskich kończą sezon
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 28.09.2018 22:21:36
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

Po trzech miesiącach pilotażowe programy roweru miejskiego w Siemianowicach Śląskich i Świętochłowicach kończą sezon 30 września. Systemy obsługiwała firma Nextbike Polska. Po analizie danych podjęte zostaną decyzje związane z przyszłością wypożyczalni.

W Świętochłowicach i Siemianowicach Śląskich dostępne były po 4 stacje wypożyczeń i po 32 rowery różnych typów. Pierwsze 15 minut każdego wypożyczenia było bezpłatne. "Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników w obu miastach. Widać, że mieszkańcy chętnie korzystają z rowerów. Przez trzy miesiące zebraliśmy mnóstwo danych do analizy. Już teraz widzimy, że docelowo systemy w obu miastach powinny się od siebie różnić. Wkrótce przedstawimy władzom raporty oraz rekomendacje dotyczące kształtu ewentualnych przyszłych systemów rowerowych" – mówi Robert Lech, prezes Nextbike Polska.

Świętochłowicki Rower Miejski – Wakacyjny Program Pilotażowy 2018 został w tym roku wypożyczony niemal 4000 razy. W systemie zarejestrowało się ponad 1000 osób. Użytkownicy najchętniej korzystali ze stacji Skałka. Najpopularniejszą trasą była przejażdżka między stacjami Skałka a Piaśniki Biblioteka.

"Cieszy nas tak duże zainteresowanie mieszkańców rowerem miejskim i zamierzamy ten projekt kontynuować z większą ilością stacji i rowerów. W tym roku zdecydowaliśmy na program pilotażowy, aby poznać preferencje świętochłowiczan w tym zakresie. Pomoże nam to w następnych latach jak najlepiej dopasować system roweru miejskiego do potrzeb mieszkańców. Mamy w planach również rozbudowę ścieżek rowerowych w Świętochłowicach. Chcemy je też połączyć z sąsiednimi miastami tak, aby można było swobodnie i bezpiecznie na dwóch kółkach poruszać się po całym regionie. W ramach Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii trwają prace nad stworzeniem roweru metropolitalnego. Świętochłowice będą z pewnością jego ważną częścią jako miasto położone w centrum naszej konurbacji" – mówi Dawid Kostempski, prezydent Świętochłowic.

W systemie Siemianowickiego Roweru Miejskiego zarejestrowało się niemal 1900 użytkowników. Wypożyczyli oni rowery ponad 7,6 tysiąca razy. Najchętniej ze stacji Centrum. Najczęściej pokonywana trasa wiodła od stacji Centrum do stacji Michałkowice.

"Bardzo się cieszymy z faktu, że blisko 2 tysiące mieszkańców zdecydowało się dołączyć do grupy osób, które traktują rower jako alternatywny środek transportu miejskiego wobec auta bądź komunikacji miejskiej. Widać to było zwłaszcza w godzinach porannych i popołudniowych, gdy stacje dokujące były puste. Warto w tym momencie zaznaczyć, że program pilotażowy potwierdził nasze urzędnicze założenia, że rower miejski powinien być obowiązkowym i standardowym elementem wyposażenia każdej gminy w Metropolii, a nie sezonową ciekawostką rekreacyjną" – mówi Piotr Kochanek, rzecznik prasowy siemianowickiego magistratu

Zarejestrowane w siemianowickim i świętochłowickim systemie konta użytkowników pozostają aktywne. Można dzięki nim wypożyczyć rower w Katowicach, Gliwicach, Sosnowcu lub dowolnym innym systemie Nextbike w Polsce lub za granicą.

Siemianowicki Rower Miejski i Świętochłowicki Rower Miejski to nie pierwsze programy pilotażowe realizowane przez Nextbike w województwie śląskim. W ubiegłym roku rowery mieli okazję przetestować m.in. mieszkańcy Pszczyny i Tychów. Wyniki były na tyle dobre, że w tym roku wdrożono w obu miastach pełnowymiarowe systemy rowerowe.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Siemianowice Śląskie
Świętochłowice
wypożyczalnia rowerów
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....