TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Wypożyczalnia rowerów na dworcu Łódź-Fabryczna
PAP - Opublikowano: 07.03.2017 23:09:36
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

Od wtorku podróżni przyjeżdżający na dworzec Łódź-Fabryczna mogą skorzystać z systemu rowerów miejskich. W bezpośrednim sąsiedztwie nowego dworca zlokalizowano jedną ze 101 stacji. Kolejnych 50 ma pojawić się w maju.

"Do tej pory, po powstaniu dworca Łódź-Fabryczna mieliśmy pewien problem, bo w jego okolicach nie było miejsca, w którym można wypożyczyć rower miejski. Dlatego zdecydowaliśmy się przenieść w to miejsce jedną z mniej popularnych na terenie miasta stacji Łódzkiego Roweru Publicznego (ŁRP)" ? poinformował wiceprezydent Łodzi Wojciech Rosicki we wtorek podczas konferencji prasowej.

Dodał, że jest przekonany, iż ten środek transportu wśród podróżujących na dworzec będzie cieszył się dużym powodzeniem. "Stacja przy dworcu Łódź-Kaliska jest jedną z najpopularniejszych pod względem wypożyczeń w Łodzi. To jest w pełni zrozumiałe i logiczne, bo jeśli ktoś wysiada z pociągu, to chce mieć możliwość szybkiego skomunikowania się z miejscem, do którego zmierza" ? tłumaczył Rosicki.

Stację przy dworcu Łódź-Fabryczna zainstalowano w okolicach nowego węzła komunikacji miejskiej. Uruchomiono ją we wtorek rano i - jak zaznaczyła Paulina Cyniak z Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi - jeszcze przed ogłoszeniem tej informacji, dokonano z niej pierwszych wypożyczeń.

Rosicki zapowiedział, że w maju ma rozpocząć się pierwszy etap rozbudowy ŁRP. W ramach złożonego zamówienia uzupełniającego na terenie Łodzi pojawi się ok. 50 nowych stacji dokujących wraz z terminalami opłat (w tym kolejna przy dworcu Łódź-Fabryczna), a, włączając w to zwycięskie wnioski w ubiegłorocznym budżecie obywatelskim, w tym sezonie przybędą 103 nowe miejsca, w których będzie można wypożyczyć rower miejski. Do systemu mają zostać włączone m.in. osiedla: Retkinia, Widzew Wschód, Teofilów, Dąbrowa i Radogoszcz.

ŁRP został uruchomiony 30 kwietnia ubiegłego roku w ramach budżetu obywatelskiego i kosztował ponad 12 mln zł. Obecnie można korzystać z tysiąca rowerów w 101 stacjach, rozmieszczonych głównie w centrum Łodzi. W poprzednim sezonie blisko 65 tys. użytkowników ŁRP dokonało ponad 1,5 mln wypożyczeń.

Nowy sezon ŁRP rozpoczął się 1 marca i potrwa do końca listopada. Jak poinformowała Cyniak, w ciągu tygodnia przybyło 1203 nowych użytkowników systemu, a łącznie z roweru miejskiego skorzystano ponad 25 tys. razy. (PAP)

bap/ son/Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Łódź
Łódź-Fabryczna
Łódzki Rower Publiczny
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....