TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Wypożyczalnia elektrycznych hulajnóg w Poznaniu
PAP, INFOBIKE.PL - Opublikowano: 04.12.2018 15:06:55
Wypożyczalnia elektrycznych hulajnóg w Poznaniu

Po rowerach, samochodach i skuterach mieszkańcy Poznania mogą od wtorku korzystać także z elektrycznych hulajnóg, które można wypożyczyć w mieście na minuty. Elektryczne hulajnogi dostępne będą przez cały rok.

"Kolejna firma wprowadza do Poznania nowoczesne rozwiązania świetnie funkcjonujące w innych miastach europejskich. Jesteśmy jednym z pierwszych miast w Polsce, które będą miały takie hulajnogi i to od razu ich konkretną liczbę – 200 sztuk" – podkreślił we wtorek prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

"W ramach łączenia różnych form transportu, przy krótkich dystansach do kilku kilometrów, jest to z pewnością ekologiczna alternatywa dla samochodu, zajmująca przede wszystkim niewiele miejsca. Korzyścią jest z pewnością to, że nie trzeba ich oddawać na stacjach. Jestem przekonany też, że firmy się w to włączą. Łatwiej jest wydzielić miejsce na parkingu firmowym na dziesięć hulajnóg, niż tyle samo dla samochodów" – podkreślił.

Prezydent wskazał również, że obecnie polskie prawo zakazuje poruszać się hulajnogami po drogach rowerowych.

"Jest to problem rozwiązań formalno-prawnych, bo najlepszym rozwiązaniem dla tego typu pojazdów byłoby poruszanie się nimi po ścieżkach rowerowych. Prezydent Wrocławia wysłał interpelację do rządu, żeby tę sprawę uregulować od strony formalno-prawnej. Również będę zabiegał o to, żeby z poziomu Związku Miast Polskich, ale także z Unii Metropolii, taki sygnał wyszedł. Na ile PiS potrafi sobie z tego typu sprawami poradzić, będzie testem sprawności zarządczej" – zaznaczył Jaśkowiak.

Na ulice Poznania trafi początkowo 200 sztuk hulajnóg, ale liczba pojazdów ma się stopniowo zwiększać. Aby skorzystać z hulajnogi, należy zainstalować bezpłatną aplikację Lime. Dzięki niej można m.in. zlokalizować hulajnogę, sprawdzić poziom jej naładowania i prognozowany zasięg.

"Żeby wypożyczyć hulajnogę trzeba ją zlokalizować na mapie w aplikacji, a następnie w przestrzeni miejskiej. Należy kliknąć na przycisk skanowania w dolnej części aplikacji i poszukać kodu QR umieszczonego na kierownicy. Jeśli nie da się go zeskanować, można wpisać go ręcznie. Jeśli jest zbyt ciemno, skorzystać z latarki. Wypożyczenie kosztuje 2 złote za rozpoczęcie jazdy i 50 groszy za każdą jej minutę" – podkreślił poznański magistrat.

Przejazdy można opłacać na dwa sposoby – albo podpiąć pod usługę kartę płatniczą/ kredytową, z której pobierane będą pieniądze po zakończeniu jazdy, albo doładować konto Lime z góry. Przy doładowaniu za 100 zł dostajemy gratis 5 zł, przy 250 zł – 15 zł. Aktywowana hulajnoga sygnalizuje swoją gotowość zaświeceniem się czerwonych światełek z tyłu, a także uruchomieniem prędkościomierza, który pokazuje również stan naładowania akumulatora. Po skończonej jeździe wystarczy wybrać opcję blokady w aplikacji.

Hulajnogi osiągają maksymalną prędkość 25 kilometrów na godzinę, mają zasięg maksymalnie 35 kilometrów i silnik o mocy 250 watów. (PAP)
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Poznań
wypożyczalnia hulajnóg
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....