TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Wyniki wypożyczeń szczecińskiego Bike_S po rozbudowie
SZCZECIN.EU - Opublikowano: 10.08.2016 19:36:28
Zdj. szczecin.eu

Bike_S w pierwszych czterech dnia po rozbudowie został wypożyczony 14,5 tys. razy. Po zmianach system niemal dwukrotnie poprawił statystyki.


Łączna liczba wypożyczeń rowerów od 6 do 9 sierpnia to 14594. Przed uruchomieniem II etapu średnio dziennie użytkownicy wypożyczali ok. 2 tys. rowerów. To oznacza, że system prawie dwukrotnie zwiększył obroty. W tym czasie na Prawobrzeżu, gdzie pracę rozpoczęło 29 stacji, wypożyczeń było 4776, czyli średnio dziennie prawie 1200. To bardzo dobry wynik.


Najpopularniejsze stacje na Prawobrzeżu:

1.     Pętla STT Turkusowa 299
2.     Iwaszkiewicza ? Andrzejewskiego 280
3.     Dąbska ? Gwarna 266
4.     Zwierzyniecka ? Pętla 264
5.     Pętla Słoneczne ? Łubinowa.


Aktualizacja aplikacji

Kluczową zmianą jest wymiana oprogramowania. Wcześniej system pracował na programie czeskiej firmy Homeport. Teraz działa na oprogramowaniu niemieckiego Nextbike. Stąd konieczność m.in. przebudowy strony i wymiany aplikacji. Zalecamy usunięcie starych aplikacji i zainstalowanie nowej ? Nextbike.


Nowa aplikacja umożliwia np. pobranie roweru bez konieczności korzystania z terminala (dotyczy srebrnych stacji). Także za pomocą QR kodu. Na nową aplikację otrzymujemy ponadto kod do linki (niezależnie od tego jest on wyświetlany na ekranie terminala podczas wypożyczania roweru).


Nowa aplikacja wymaga jednak poprawek. Dlatego już pracujemy nad jej aktualizacją.

Użytkowników prosimy o ustawienie w opcjach telefonów automatycznej aktualizacji naszej aplikacji. Ewentualnie śledzenie naszych komunikatów i ręczne aktualizowanie.


Linki ? zapięcie, kody

Są uwagi do nowych linek. Przede wszystkim, że nie ma już smsów z kodem. W nowym systemie kod jest ?dostarczany? do telefonu użytkownika nie w formie sms-a, a jako informacja w aplikacji. To rozwiązanie, które wymaga od użytkownika zainstalowanie aplikacji, ale jest tańsze. Operator nie ponosi kosztów związanych z wysyłką SMS-ów (miesięcznie oszczędzamy ok. 5 tys. zł). Poza tym kod jest wyświetlany na terminalu podczas wypożyczania roweru. Można go też sobie przypomnieć dzwoniąc na infolinię.


Niektórzy użytkownicy zwracali uwagę, że linka obija się o ramę. Żeby tego uniknąć przy serwisowaniu roweru będziemy przepinać linki tak jak na zdjęciu. Zaleca się to także użytkownikom. Szczeciński Rower Miejski w nowej formule, rozbudowanej do 82 stacji i 702 rowerów, został uruchomiony 6 sierpnia. Równolegle ze wznowieniem działania wypożyczalni, po trzydniowej przerwie technicznej, ruszyła zaktualizowana strona internetowa systemu pod adresem: www.bikes-srm.pl.


Od 6 sierpnia do dziś zarejestrowało się w Bike_S  1744 nowych użytkowników. W sumie jest ich już 27470. Rejestracja w Bike_S daje możliwość korzystania bez konieczności dodatkowej rejestracji z rowerów Nextbike w innych miastach w Polsce i na całym świecie. Użytkownik płaci ze swojego konta za wypożyczenie roweru według lokalnej taryfy.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Szczecin
Bike_S
rower miejski
Nextbike
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....