TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Wydłużono działanie roweru miejskiego w Katowicach
NEXTBIKE.PL - Opublikowano: 02.10.2016 11:28:23
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

Do 16 października wydłużono działanie rowerów miejskich w Katowicach. Taką decyzję podjął prezydent miasta ? Marcin Krupa.

Wypożyczalnie miejskich rowerów zadebiutowały w Katowicach w 2015 r. Trzy stacje były wtedy zlokalizowane na Dolinie Trzech Stawów, w Strefie Kultury oraz na Placu Szewczyka. System się rozrasta ? i w tym sezonie stacji jest już 11 (w tym 1 finansowana przez podmiot biznesowy). Według danych dostarczonych przez Nextbike Polska (operatora katowickich stacji) rower miejski w Katowicach cieszy się coraz większą popularnością.

? Od 29 kwietnia do dziś odnotowaliśmy już 37 tysięcy wypożyczeń rowerów, czyli pięć razy więcej niż rok temu, a także blisko 6 500 rejestracji nowych użytkowników systemu ? mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. ? Katowiczanie podkreślają, że bardzo spodobała im się możliwość taniego i szybkiego przemieszczania się. Dlatego podjąłem decyzję, by w tym roku rowery miejskie były dostępne dłużej niż w zeszłym, tj. do 16 października włącznie ? dodaje prezydent Krupa i podkreśla, że sieć rowerowa na pewno rozrośnie się w przyszłym roku. W ramach zakończonego w zeszłym tygodniu głosowania na projekty do budżetu obywatelskiego katowiczanie zdecydowali o budowie 9 dodatkowych stacji wypożyczalni rowerów (sześć stacji na Ligocie i Panewnikach oraz trzy na Piotrowicach i Ochojcu).

 Statystyki na 30 września pokazują, że najaktywniejszy użytkownik w tym roku skorzystał z rowerów aż 196 razy, "najpopularniejszy" rower (o numerze ramy 58696) był wypożyczany 532 razy, a średni czas wypożyczenia roweru w tym roku wynosi 49 minut i 45 sekund. Korzystanie z roweru miejskiego w Katowicach do 15 minut jest bezpłatne ? i takich wypożyczeń było blisko 45%. Najpopularniejsze stacje wypożyczeń w 2016 roku to "Katowice Rynek" (22,37% wszystkich wypożyczeń) oraz "ul. Powstańców ? Biblioteka Śląska" (10,36%). Najpopularniejsze trasy tego sezonu to m.in. "ul. Powstańców ? Biblioteka Śląska" ? "Katowice Rynek", "NOSPR Katowice" ? "Katowice Rynek" oraz "Katowice Rynek" ? "ul. Mariacka".

Wzrost popularności roweru miejskiego w Katowicach związany jest także z rozbudową sieci dróg rowerowych. W latach 2016-2019 Miasto Katowice przeznaczy na ten cel ponad 15 mln zł. W tym roku m.in. została zbudowana za 730 tys. zł. ponad kilometrowa droga rowerowa od "żyrafy" w Parku Śląskim do skrzyżowania ulic Chorzowskiej i Dębowej, czy zmodernizowana kosztem ponad 150 tys. zł. najdłuższa w Katowicach 19-kilometrowa trasa rowerowa nr 1.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Katowice
City by bike
katowicki rower miejski
rower miejski
koniec sezonu
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....