TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Wybrano nazwę dla krakowskiego roweru miejskiego
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 29.08.2016 12:55:03
Zdj. Krakow.pl

W plebiscycie krakowianie wybrali nazwę dla Systemy Rowerów Publicznych. Spośród czterech propozycji mieszkańcy wybrali WAVELO.


Plebiscyt został zorganizowany przez Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie (ZIKIT) we współpracy z firmą BikeU ? nowym operatorem sieci rowerów miejskich w grodzie Kraka. Spośród czterech zaproponowanych nazw, mieszkańcy Krakowa wybrali WAVELO, które otrzymało 885 głosów. Na kolejnych miejscach uplasowały się: KRAKOVELO (356 głosów), RMK (325 głosów) i BICIKLIK (180 głosów). Kolejny etap prac nad nowym systemem obejmuje przygotowanie logotypu wraz z identyfikacją wizualną dla rowerów zgodną z wytycznymi Plastyka Miasta.

Dotychczas do dyspozycji krakowian dostępne były 34 stacje i 300 tradycyjnych rowerów miejskich. Zgodnie z umową, którą miasto podpisało z BikeU ? nowym operatorem ? do 15 października w Krakowie stanie 15 stacji, z których będzie można wypożyczyć 100 rowerów. Stacje będą rozmieszczone tak, aby wszystkie miejsca strategiczne miasta, z dużymi skupiskami ludzi, miały dostęp do punktów rowerowych (rynek, dworce, urzędy, uczelnie itp.) Drugi etap, w trakcie którego pojawi się 300 rowerów, wstępnie zaplanowany jest na marzec 2017 r.

BikeU wprowadza w Krakowie innowacyjny system rowerowy czwartej generacji. Oznacza to większy komfort dla użytkownika i dbałość o jego bezpieczeństwo. Rowery wyposażone będą w komputery pokładowe, zasilane przez dynamo i panel słoneczny oraz zapięcie kłódką typu U. Flotę rowerów będzie można monitorować poprzez wbudowane moduły GPS.

BikeU działa w Polsce od 2014 r., jako spółka francuskiej Grupy Egis, która jest obecna w ponad 100 krajach na całym świecie. Rowery BikeU można wypożyczyć obecnie w trzech polskich miastach: Szczecinie, Bydgoszczy i Bielsku-Białej. Pierwsze jednoślady na ulicach Krakowa zaczną pojawiać się już w październiku.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Kraków
rower miejski
BikeU
WAVELO
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....