TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Wybierz logo MEVO i głosuj! [KONKURS]
InfoBike.pl - Opublikowano: 08.06.2018 16:30:25
Wybierz logo MEVO i głosuj! [KONKURS]

Do wyboru są cztery propozycje znaku identyfikującego System Roweru Metropolitalnego MEVO. Od 8 do 18 czerwca mieszkańcy metropolii wspólnie zadecydują o wyborze tego, który nosić będzie ponad 4 tys. rowerów systemu. Dla internautów, którzy wyrażą swoją opinię przewidziano nagrody.

Nazwa dla Systemu Roweru Metropolitalnego już jest, wykonawca i operator także został wyłoniony (o północy 8 czerwca upływa termin odwołań od wyników przetargu) - czas na logotyp.

Przypomnijmy, że to właśnie mieszkańcy obszaru metropolitalnego wyłonili niespełna miesiąc temu nazwę dla metropolitalnego roweru publicznego spośród trzech propozycji. Teraz, również w głosowaniu internetowym wybiorą logotyp. GŁOSOWAĆ MOŻNA TUTAJ

Tym razem do wyboru są cztery projekty. Zastanawiać można się najpóźniej do 18 czerwca, do godz. 13. Każda osoba może oddać jeden głos na wybraną propozycję logotypu Mevo. Dodatkowo może uzasadnić krótko swój wybór. Komisja konkursowa wybierze najbardziej oryginalne odpowiedzi, które nagrodzi miesięcznymi karnetami na Mevo, podwójnymi wejściówkami do kina i gadżetami od partnerów akcji.

- Zachęcamy do udziału w głosowaniu. Przy wyborze nazwy zobaczyliśmy jak mocno zaangażowali się w to mieszkańcy Obszaru Metropolitalnego. Tym razem nie może być inaczej – mówi Michał Glaser, dyrektor biura OMG-G-S. - Wybrany logotyp pojawi się nie tylko na rowerach publicznych, których będzie ponad 4 tysiące, ale także na innych elementach systemu, np. na totemach informacyjnych przy parkingach MEVO.

Propozycje znaków identyfikacyjnych przygotowały: Studia Świerszcze oraz Studio ENGRAM.

Propozycja nr 1.1 Studio Świerszcze

Pierwsze skojarzenie w naszej pierwszej propozycji to mewa (nazwa MEVO to mewa w języku esperanto), ale ponieważ system jest bardzo nowoczesny i jest największym systemem złożonym wyłącznie z pojazdów wspomaganych elektrycznie w Europie, znak powinien odnosić się także do jego siły i potencjału. Zawarliśmy w nim także symbolikę koła (odniesienie do roweru/wyścigu) oraz fal morskich - system wyróżnia jego wyjątkowa, nadmorska lokalizacja.

Jest to mocny i zwarty, kontrastowy znak, umieszczony na ciemnoniebieskim tle, jednoczący kształty ptaków, kolorowego peletonu kół oraz morskich fal. Jego wielobarwność symbolizuje różnorodność mieszkańców metropolii i jest jednocześnie nawiązaniem do logotypu Obszaru Metropolitalnego Gdańsk - Gdynia - Sopot.

Propozycja nr 1.2 Studio Świerszcze

Naszą drugą propozycję cechuje miękki, “lifestylowy" sposób wizualizowania. Budzi skojarzenie z miłymi, starymi rowerami i elegancją przemieszczania się - rezygnacji z samochodu na rzecz roweru miejskiego. Znak ma w sobie klimat vintage/retro, ale w oparciu o nowoczesny system. Jest symbolicznym odniesieniem do frontalnego obrazu kierownicy roweru z przednią lampą, a jednocześnie do ptaka w locie. Typografia liter podkreśla osobistą, nieco nostalgiczną relację z rowerem. Ciemnogranatowe tło odnosi się do symboliki morza, dominantą jest symbol w barwie złamanego różu. Jest to zestawienie miękkie, przyjazne, ale nieoczywiste, bo system jest wyjątkowy.

Propozycja nr 2.1 Studio ENGRAM

Naszej pierwszej propozycji towarzyszy hasło “W mig do celu", bo rower jest szybki, zwinny, w sam raz, budzi dobre konotacje z dzieciństwem. Litery e, v, o tworzą piktogram roweru. Charakterystyczne szeryfy (poziome kreski) w M oraz w V budują graficznie wrażenie ruchu i prędkości. Wesoła forma logotypu ze zróżnicowaną wysokością liter odnosi się bezpośrednio do radości i swobody, której doświadczamy podczas jazdy na rowerze. Litery mają kolor delikatnej czerwieni, symbolizującej moc.

Propozycja nr 2.2 Studio ENGRAM

Druga propozycja powstała pod hasłem “Metropolio, do przodu". MEVO to innowacyjny produkt, wnoszący dużo do rozwoju metropolii, ponieważ obejmuje aż 14 miast i gmin. Rower publiczny porusza metropolię i jest “smart" - sprytny, bo łatwo go wypożyczyć i w dowolnym miejscu odstawić. Pierwszym, najbardziej widocznym skojarzeniem jest rower oraz rząd rowerów, które odzwierciedlają typ oferowanej usługi. Pochylony kształt w literze "o" dodaje znakowi prędkości. Bardziej schowanym, ale wciąż widocznym znaczeniem są zwarte w nim skrzydła ptaka.

Zastosowany w znaku kolor fioletowy jest świeży, niespotykany w identyfikacji wizualnej komunikacji miejskiej - dla podkreślenia konkurencyjności roweru publicznego wobec tego środka transportu.

Obaj prelegenci podkreślili, że przygotowując projekty brali pod uwagę zróżnicowanie przestrzeni, w których funkcjonować będzie MEVO. Ich celem było stworzenie znaków uniwersalnych, sprawdzających się zarówno na Głównym Mieście w Gdańsku, w śródmieściu Gdyni, ale też w Żukowie, czy w Sierakowicach. Zastrzegli także, że dopuszczają warianty barw jeśli chodzi o logotypy na totemach informacyjnych - mogą się różnić w zależności od strefy, w której będą zlokalizowane.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
konkurs
rower miejski
MEVO
Pomorskie

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....