TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Wybieramy krakowski stojak rowerowy. Głosuj!
InfoBike.pl - Opublikowano: 23.05.2018 14:00:48
Wybieramy krakowski stojak rowerowy. Głosuj!

Rozstrzygnięto pierwszy etap konkursu na projekt stojaków rowerowych, organizowany przez ArcelorMittal Poland, które powstaną ze stali pozyskanej ze starych pieców likwidowanych przez mieszkańców Krakowa.

Do rywalizacji w ramach programu "Drugie życie starych pieców", swoje prace zgłosiło ponad 150 osób. Spośród 193 nadesłanych pomysłów jury wybrało trzy najciekawsze propozycje stojaków. Teraz czas na internautów, którzy zwycięski projekt wybiorą w głosowaniu online.

– Jesteśmy pod wrażeniem liczby zgłoszonych projektów. Cieszy nas, że pomysł produkowania przez hutę ArcelorMittal Poland stojaków rowerowych ze stali odzyskanej ze starych pieców likwidowanych teraz w Krakowie, został dobrze przyjęty przez mieszkańców – mówi Sylwia Winiarek, dyrektor komunikacji i dialogu lokalnego ArcelorMittal Poland i członek jury. – Chcemy, aby krakowianie mieli wpływ na ich wygląd i funkcjonalność, dlatego teraz stwarzamy im możliwość oddania głosu na projekty, których preselekcji dokonali członkowie jury – dodaje.

Pięcioosobowe jury - w skład którego wszedł krakowski oficer rowerowy, prezes Stowarzyszenia Kraków Miastem Rowerów a także przedstawiciele Zarządu Zieleni Miejskiej, ArcelorMittal Poland oraz Złomex - wyłoniło laureatów dopiero po "dogrywce", ponieważ pierwsze typowania jurorów były bardzo odmienne.

– Wybór trzech najlepszych projektów nie był łatwy, bo wpłynęło wiele interesujących propozycji. Musieliśmy – jako jury – wziąć pod uwagę funkcjonalność, atrakcyjność, oryginalność i walory artystyczne. Sam jestem ciekaw, który z projektów najbardziej spodoba się internautom – mówi Marcin Dumnicki, prezes Stowarzyszenia Kraków Miastem Rowerów.

W kolejnym, decydującym etapie konkursu, głos należy do internautów. To oni wybiorą zwycięski projekt, głosując do 27 maja. Wskazane przez jury prace można obejrzeć na stronie www.jutrobezsmogu.pl. Tam także można oddać swój głos. Wyniki zostaną ogłoszone 28 maja. Wtedy też stanie się jasne, jak będą wyglądały stojaki, które powstaną ze stali odzyskanej ze starych "kopciuchów".

Główną nagrodą w konkursie jest realizacja zwycięskiego projektu i 3000 zł. Dwa pozostałe, wybrane przez jury projekty, również będą nagrodzone. Ich autorzy otrzymają 2 000 i 1 000 zł odpowiednio za drugie i trzecie miejsce, które zostaną określone w oparciu o liczbę zebranych głosów. Gotowe stojaki, wykonane według zwycięskiego wzoru, już jesienią pojawią się w mieście. Staną w miejscach wytypowanych przez krakowian w internetowym plebiscycie.

Program "Drugie życie starych pieców" jest częścią projektu "Jutro bez smogu", którym ArcelorMittal Poland włączył się w miejski Program Ograniczania Niskiej Emisji, która jest głównym sprawcą smogu. Dla mieszkańców, który wymieniają stare piece na ekologiczne źródła ciepła, firma przygotowała bonusy pieniężne w wysokości 150 złotych. Wystarczy skorzystać z dofinansowania z urzędu miasta i z zaświadczeniem z krakowskiego magistratu zgłosić się do oddziału ArcelorMittal Poland w Nowej Hucie.

Patronat nad konkursem objął Paweł Ścigalski, pełnomocnik prezydenta miasta Krakowa ds. jakości powietrza.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
konkurs
stojak
UM Kraków

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....