TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Wsparcie z UE dla projektów transportowych wartych 302 mln zł
PAP - Opublikowano: 25.04.2017 19:32:22
Wsparcie z UE dla projektów transportowych wartych 302 mln zł

Umowy dotyczące dotacji z Unii Europejskiej na budowę na Pomorzu siedmiu węzłów transportowych i modernizację infrastruktury SKM podpisano we wtorek w Gdańsku. Inwestycje warte są w sumie 302 mln zł, a dotacja z UE wyniesie 146 mln zł.

Podpisanie umów z przedstawicielami gminnych samorządów i firmy PKP Szybka Kolej Miejska (SKM) w Trójmieście sp. z o.o. miało miejsce w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego.

Jak poinformowała rzecznik prasowa Urzędu, Małgorzata Pisarewicz, największe dofinansowanie ? w wysokości 61 mln zł otrzyma wart w sumie 139 mln zł projekt PKP SKM. Przedsięwzięcie to zakłada modernizację budynku Dworca Podmiejskiego na stacji Gdynia Główna (wraz z peronem SKM) oraz modernizację 8 przystanków SKM w Rumi Janowo i Gdańsku Stoczni oraz Gdyni: Chyloni, Leszczynkach, Grabówku, Stoczni, Redłowie i Orłowo. Infrastruktura na tych stacjach ma zostać dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Częścią tego projektu jest także budowa na linii 250, użytkowanej przez SKM, systemu zarządzania informacją pasażerską (chodzi m.in., o tablice informacyjne na przystankach dostarczające dokładną i aktualną informację o ruchu pociągów SKM), z monitoringiem, kontrolą pracy urządzeń, systemem przeciwpożarowym itp. System ma pozwoli m.in. lepiej kontrolować bezpieczeństwo pasażerów i funkcjonowanie urządzeń na tej linii.

Całe przedsięwzięcie ma zostać zrealizowane do końca czerwca 2023 r. Według szacunków SKM, rocznie z infrastruktury, która będzie modernizowana, korzysta blisko 37 mln pasażerów.

Wśród podpisanych we wtorek umów, drugie pod względem wysokości dofinansowanie unijne otrzymało miasto Gdynia na budowę węzła integracyjnego transportu publicznego przy przystanku Pomorskiej Kolei Metropolitalnej (PKM) ? Gdynia Karwiny. Wartość projekt to 68 mln zł, z czego 34,6 mln zł pochodzić będzie z UE.

W ramach przedsięwzięcia, które ma zostać zrealizowane do końca 2021 r., w sąsiedztwie przystanku PKM Gdynia Karwiny ma zostać wybudowany wielopoziomowy parking, rozbudowane i przebudowane zostaną ulice w bezpośrednim otoczeniu węzła integracyjnego, powstaną też nowe trasy rowerowe i chodniki.

"Celem realizacji tego projektu jest zwiększenie liczby pasażerów transportu zbiorowego w Gdyni, oszczędność czasu przejazdu, spadek emisji zanieczyszczeń, spadek hałasu i zmniejszenie liczby wypadków" ? poinformowała Pisarewicz.

Podobne cele, jak gdyński projekt, mają zostać osiągnięte dzięki budowie sześciu innych węzłów integracyjnych, na unijne dofinansowanie których podpisano we wtorek umowy.

Wśród beneficjentów znalazło się m.in. miasto Sopot, które chce np. zbudować ? kosztem 23 mln zł, przy unijnym dofinansowaniu na poziomie 14,5 mln zł - węzeł integracyjny w Sopocie Kamiennym Potoku. Ta inwestycja ma ułatwić pasażerom korzystanie z autobusowego, trolejbusowego oraz kolejowego transportu publicznego i lepiej łączyć te podróże z dojazdami z pomocą samochodów osobowych (taxi, samochody prywatne) oraz rowerów. Ten projekt ? dedykowany ponad milionowi pasażerów rocznie, ma zostać zrealizowany do końca grudnia 2020 r.

W myśl podpisanych we wtorek umów węzły integrujące transport publiczny z prywatnym mają powstać w Nowym Dworze Gdańskim, Władysławowie, Tczewie, Pucku i w gminie Wejherowo (z lokalizacją w Gościcinie). Te inwestycje zostaną zakończone w różnym czasie ? ostatnia z nich (Gościcino) ? ma zostać zakończona w grudniu 2022 r.

Wszystkie dotacje, w sprawie których podpisano we wtorek umowy, pochodzić będą ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. (PAP)

aks/ je/
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Pomorze
UE
transport
węzeł transportowy

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....