TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Wskaż stacje dla trójmiejskiego roweru miejskiego
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 05.09.2017 13:19:27
Wskaż stacje dla trójmiejskiego roweru miejskiego

Miasto Gdynia razem z partnerami z Obszaru Metropolitalnego Gdańsk – Gdynia – Sopot pracuje nad przygotowaniem wdrożenia systemu roweru miejskiego (system automatycznych wypożyczalni publicznych rowerów) na terenie metropolii.

Budowa systemu ma przyczynić się do rozwoju komunikacji publicznej w Obszarze Metropolitalnym Gdańsk-Gdynia-Sopot oraz spopularyzowaniu roweru jego jednego z podstawowych środków transportu miejskiego. Projekt zakłada budowę systemu opartego o flotę rowerów publicznych wraz z zapleczem technicznym i teleinformatycznym, oferującego bezpłatną lub niskokosztową komunikację rowerową dla mieszkańców kilkunastu miast i miejscowości Obszaru Metropolitalnego. Podobne rozwiązania funkcjonują z dużym powodzeniem w większości dużych miast Europy i świata. Nasza metropolia wchodzi w ten projekt świadomie z pewnym opóźnieniem, które zostało wykorzystane na lepsze przygotowanie infrastruktury dróg rowerowych.

W ramach całego projektu planuje się zakup ok. 3,5 tys. rowerów z aktywnym modułem GPS i tzw. sprytnym elektrozamkiem. Uzupełnieniem systemu w Trójmieście będą również rowery ze wspomaganiem elektrycznym (10% wszystkich rowerów), które będą doładowywać się na stacjach położonych przy trasach ze znacznym nachyleniem terenu. Łączna ilość rowerów systemowych w Gdyni będzie wynosić 1100szt. Rowery będą stały na wyznaczonych do tego celu stacjach, jednak obecna nowa technologia pozwala nam na wdrożenie rozwiązań pozostawiania rowerów poza stacjami za niewielką opłatą (model 4 generacji).

Wdrożenie systemu w 14 miejscowościach Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot planowane jest na 2018 r.

Na obecnym etapie przygotowań chcemy skonsultować z mieszkańcami lokalizacje miejsc postoju rowerów – stacji systemu. Planujemy w każdym z takich miejsc ustawienie stojaków w ilości ok. 2 – krotnie większej niż planowana tam startowa ilość rowerów.

Prosimy Państwa o wskazywanie miejsc, w których warto ustawić stację systemu. Ważne, aby ze stacji mogło skorzystać jak najwięcej osób, by była ona bliska gęsto zaludnionego obszaru lub celu podróży takiego jak skupiska handlu, dużych ośrodków pracy lub nauki. W dalszej kolejności mogą być to miejsca podróży rekreacyjnych (ich początku). Stacje powinny być wyznaczone na działkach miejskich.

Stację stanowić będzie co najmniej 5 - 10 stanowisk na roweryustanowionych w szyku – szeregu oraz pylon informacyjny. Jedno stanowisko zajmuje ok. 1,6m2 powierzchni. Stacje warto stawiać jak najbliżej dróg rowerowych, a w przypadku ich braku – na jezdni. Stacje dla rowerów ze wspomaganiem elektrycznym powinny składać się z 15 stojaków dokująco-ładujących.

Prosimy o posłużenie się poniższą mapą do sprawdzenia, czy nie powielają Państwo już zgłoszonej stacji. Jeśli lokalizacja stacji na mapie wydaje się Państwu niewłaściwa, również prosimy o uwagi.

Jak to zrobić?

1.Wchodzimy na stronę google.pl/maps

2.Klikamy na mapie w wybrane przez nas miejsce

3.Następnie klikamy w długość i szerokość geograficzną, które pojawią się u dołu ekranu,

4.Na koniec klikamy udostępnij i pobieramy link do mapy, który generuje się automatycznie.

Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres e-mail: srm@metropoliagdansk.pl w temacie koniecznie wpisując nazwę miasta do którego wysyła się uwagi/propozycję. W przypadku wysyłania propozycji dotyczących Trójmiasta, należy zaznaczyć czy proponowana stacja ma obsługiwać rowery konwencjonalne czy ze wspomaganiem elektrycznym.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypożyczalnia
Trójmiasto
konsultacje

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....