TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Wrocław zachęca do jazdy na rowerze
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 19.09.2019 16:44:55
Zdj. UM Wrocław

Co daje jazda na rowerze rowerzyście i miastu? Rowerzyście m.in. możliwość omijania korków, korzyści zdrowotne, oszczędności finansowe i mniej zanieczyszczone środowisko. A miastu m.in. większe bezpieczeństwo, przestrzeń przyjazna ludziom, mniej hałasu. Jak zauważa oficjalny serwis internetowy Wrocławia, popularność jednośladów od lat rośnie również w stolicy Dolnego Śląska.

Rower jest ważny dla miast

Rower w wielu krajach cieszy się ogromną popularnością. Wśród miast europejskich należy wyróżnić Kopenhagę i Amsterdam, gdzie drogę do pracy, szkoły czy na uczelnie na rowerze pokonuje ponad 40% mieszkańców – informuje Urząd Miejski we Wrocławiu.

Ludzie wybierają jazdę na rowerze nie ze względu na dochód, bo jeżdżą nim biedni i bogaci, ale dlatego, że to szybki i skuteczny środek transportu. Ponadto sprawia, że jest ciszej, zdrowiej i czyściej.

Jak przekonuje wrocławski Urząd Miejski, rower od lat staje się coraz częściej wybieranym środkiem transportu także we Wrocławiu. Sprzyjają temu rozwijająca się i poprawiająca bezpieczeństwo infrastruktura rowerowa oraz rozrastający się system Roweru Miejskiego. Rezygnacja z samochodu na rzecz roweru niesie też duże korzyści środowiskowe, szczególnie w zakresie poprawy jakości powietrza.

Co dobrego może nam dać jazda na rowerze

 • Czas i wygodę - omijanie korków, brak problemów ze znalezieniem miejsca parkingowego.

 • Oszczędności - mniejsze wydatki w zakupie i serwisowaniu oraz brak opłat za paliwo, parkingi, ubezpieczenie czy bilety komunikacji miejskiej.

 • Poczucie szczęścia - aktywność fizyczna związana z jazdą na rowerze redukuje poziom napięcia i stresu, powoduje uwalnianie do organizmu endorfin – hormonów szczęścia.

 • Poprawę zdrowia, kondycji i modelowanie sylwetki - zwiększa odporność, wzmacnia układ krwionośny i serce, zwiększa pojemność płuc i dotlenia organizm, obniża poziomu złego cholesterolu, wzmacnia mięśnie nóg, redukuje tkankę tłuszczową.

Co dobrego rower może dać miastu

 • Większe bezpieczeństwo – udowodniono, że większa liczba rowerzystów wpływa na poprawę bezpieczeństwa na drogach. Kierowcy zdejmują nogę z gazu, są bardziej uważni, na czym zyskują także piesi.

 • Odkorkowanie miasta – przesiadka na rower z auta na miejskich dystansach, to uwolnienie sporej przestrzeni ulicy dla tych, którzy naprawdę muszą wsiąść za kierownicę samochodu.

 • Czystsze powietrze – spaliny samochodowe stanowią duży odsetek zanieczyszczeń powietrza w miastach. Przesiadanie się na rower może znacząco obniżyć emisję zanieczyszczeń z transportu.

 • Mniej hałasu – odgłosy pracujących silników, jadących aut i dźwięki klaksonów to norma środowiska miejskiego. Wymiana samochodu na rower pozwoli odkryć inne dźwięki miasta, np. gwar ludzkich rozmów, przyrody.

 • Przestrzeń przyjazna ludziom – miasto to przestrzeń dla ludzi, nie dla samochodów. Infrastruktura rowerowa idealnie wkomponowuje się w strefy miejskie stworzone dla ludzi – przestrzenie dedykowane do odpoczynku, rekreacji, życia kulturalnego i społecznego.

 • Zrównoważony transport – rower doskonale łączy się z transportem publicznym, w związku z powyższym oddziałuje na rozwój idei zrównoważonego transportu – realnej alternatywy w wyborze, czym chce się poruszać po mieście, bez wskazywania na auto, jako jedyny wygodny środek komunikacji.

Więcej informacji o korzyściach i zasadach korzystania z roweru w przestrzeni miejskiej można znaleźć w broszurze "O przesiadaniu się na rower" przygotowanej w ramach kampanii "Kocham Wrocław, wybieram rower" realizowanej przez stowarzyszenie Akcja Miasto (plik do pobrania pod artykułem).

Zobacz: kampania_kwwr_publikacja_ebook.pdf
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Wrocław
rower

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....