TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Wrocław planuje budowę ośmiu nowych tras rowerowych
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 27.02.2019 18:18:06
Wrocław planuje budowę ośmiu nowych tras rowerowych

Miasto planuje budowę ośmiu nowych tras rowerowych o łącznej długości ponad ośmiu kilometrów. W najbliższych dwóch latach nowe drogi rowerowe powstaną głównie w centrum miasta.

Miasto złożyło w środę wniosek do konkursu o dofinansowanie budowy nowych tras rowerowych w ramach zintegrowanych inwestycji terytorialnych – poinformował w środę na konferencji prasowej Jakub Szymczak z Biura Zrównoważonej Mobilności. Wniosek obejmuje budowę ponad 8 km dróg rowerowych, m.in. przy ulicy Piłsudskiego, Dworcowej, Swobodnej, Solskiego i Wyszyńskiego.

"W pierwszej kolejności wybudowana zostanie trasa przy ulicy Solskiego. Został już na nią rozstrzygnięty przetarg" – powiedział Szymczak.

Wrocławski oficer rowerowy Daniel Chojnacki poinformował, że od nowego sezonu dwukrotnie zwiększą się zasoby Wrocławskiego Roweru Miejskiego. Mieszkańcy otrzymają do dyspozycji około 2 tys. rowerów i 200 stacji. W pierwszym etapie będzie to 100 stacji i tysiąc rowerów, w drugim – od czerwca – kolejnych 100 stacji i drugie tyle rowerów.

"To ostatnia przerwa zimowa w funkcjonowaniu Wrocławskiego Roweru Miejskiego. Od tego sezonu rowery można wypożyczać przez cały rok" – mówił rzecznik prasowy Nextbike Polska, operatora systemu, Marek Pogorzelski. Zaznaczył, że zimą rowerów będzie mniej, bo 600.

Tegoroczny sezon Wrocławskiego Roweru Miejskiego rozpocznie się 25 marca, a nie 1 marca, jak wcześniej zapowiadano.

"W końcowym etapie przygotowań wystąpiły opóźnienia w dostawie podzespołów systemu wypożyczania rowerów, więc jesteśmy zmuszeni przełożyć termin startu Wrocławskiego Roweru Miejskiego o ponad trzy tygodnie" – tłumaczył Pogorzelski.

Dłuższy czas czekania na początek sezonu operator systemu chce użytkownikom zrekompensować wydłużeniem czasu bezpłatnego korzystania z rowerów z 20 do 60 minut przez pierwszy tydzień działania systemu.

"Zwiększymy również liczbę rowerów z siedmiobiegową przerzutką. Ponadto w pierwszym etapie nie 20, jak wcześniej planowano, ale 40 stacji będzie wyposażonych w terminal umożliwiający rejestrację w systemie i wypożyczenie roweru. Przez pierwszy tydzień rezygnujemy też z pobierania opłat za rezerwację rowerów specjalnych" – powiedział Pogorzelski.

Poza standardowymi rowerami czwartej generacji mieszkańcy Wrocławia skorzystają z 65 rowerów niestandardowych: rowerów familijnych typu cargo, tandemów, rowerów elektrycznych, typu składak i handbike oraz z rowerów dziecięcych. Z tych ostatnich bez rezerwacji i dodatkowej opłaty.

Wszystkie rowery niestandardowe, po wcześniejszej rezerwacji, zostaną dostarczone do wybranej stacji. Docelowo rezerwacja będzie wiązała się z dodatkową opłatą.

Od 25 marca pilotażowo za dodatkową opłatą będzie można zwrócić rower poza stacją Wrocławskiego Roweru Miejskiego.

"Rozwiązanie takie wprowadzono w woj. łódzkim, gdzie nadal 90 proc. rowerów oddawanych jest na stacjach, więc nie ma obawy, że rowery będą przeszkadzać na drogach czy chodnikach" – mówił rzecznik.

Rowery będzie można wypożyczyć, korzystając z aplikacji, terminalu lub sparowanej z kontem karty RFID. Po wypożyczenia system otwiera blokujący tylne koło roweru zamek O-Lock. Po zakończeniu jazdy należy ręcznie zablokować go dźwignią. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Wrocław
droga
przetarg

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....