TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Wrocław: jeszcze więcej parkingów dla rowerów
POLSKA GAZETA WROCŁAWSKA - Opublikowano: 23.07.2009 11:14:19
Wrocław: jeszcze więcej parkingów dla rowerów

Od czerwca br. możemy we Wrocławiu korzystać z wiat parkingowych dla rowerów, które stanęły w 10 lokalizacjach –głównie przy pętlach tramwajowych. Miasto już myśli o budowie następnych –m.in. przy Dworcu Głównym PKP. - Cały czas prowadzimy także rozmowy z PKP –mówi na łamach Gazety Wrocławskiej Daniel Chojnacki, oficer rowerowy w UM Wrocławia. - Zaproponowaliśmy, by przy Dworcu Głównym PKP po remoncie stanęły zadaszone parkingi dla 400 rowerów.”

Jeśli uda się osiągnąć porozumienie, 200 jednośladów zaparkujemy w przyszłości od strony ul. Suchej, a drugie tyle od ulicy Piłsudskiego. Urzędnicy ujawniają, że rozmowy z PKP dotyczą nie tylko Dworca Głównego. Mniejsze stojaki i wiaty miasto mogłoby także zamontować przy innych stacjach kolejowych. Zadaszone parkingi dla rowerów powstaną przy końcowych przystankach przyszłego Tramwaju Plus. - Dlatego jesteśmy dobrej myśli i już planujemy kolejne lokalizacje - zdradza Daniel Chojnacki. Zapewnia, że zadaszone parkingi dla rowerów powstaną przy końcowych przystankach przyszłego Tramwaju Plus. Mogą na nie liczyć także mieszkańcy Maślic i Gaju.

Wiaty parkingowe dla rowerów stanęły w czerwcu br. w najważniejszych miejscach komunikacyjnych Wrocławia: na pętlach tramwajowych i centralnych placach miasta. Rowerzyści dostali do dyspozycji 250 zadaszonych miejsc parkingowych. Daniel Chojnacki: - „Planowaliśmy, że uzgodnienia dotyczące Bike&Ride gotowe będą w ciągu dwóch miesięcy, a trwały siedem. Lokalizację oraz kształt parkingów opiniowały niemal wszystkie wydziały magistratu, a także instytucje zewnętrzne, w tym operatorzy wszystkich sieci podziemnych. Żartowaliśmy, że jedynie od Sanepidu nie musieliśmy uzyskiwać na nie zgody. Komisja złożona z zamawiających, projektantów i wykonawców zakończyła odbiór parkingów. Wykazano jedynie minimalne, kosmetyczne uchybienia i dopuszczono je do użytkowania.”

Wiaty z ażurowymi ścianami z drewna stanęły w dziesięciu punktach miasta. Mają charakter osobnych modułów, za każdy miasto zapłaciło 21 tys. zł. Projekt obejmie 10 lokalizacji na terenie całego miasta :

- Park Południowy –pętla tramwajowo autobusowa

- Oporów –pętla tramwajowa

- Książe Małe –pętla tramwajowa

- ul. Osobowicka –pętla tramwajowa

- Bartoszowice –pętla tramwajowa

- Leśnica - pętla tramwajowa

- pl. Kromera –pętla tramwajowo autobusowa

- pl. Grunwaldzki po południowej stronie –węzeł przesiadkowy

- Sępolno –pętla tramwajowa ul. Mickiewicza

- Wrocław Nadodrze –rejon węzła przesiadkowego

W sumie zapewnione zostanie 250 miejsc postojowych dla rowerów. Koszt całości to ponad 600 tys. zł.

Niestety, część postawionych wiat od samego początku świeci pustkami i stoi kompletnie niewykorzystana. –„Rzeczywiście, z naszych obserwacji wynika, że najgorzej jest na Sępolnie i Biskupinie - przyznaje Daniel Chojnacki. - Pomyślimy o akcji, np. z ulotkami, dzięki którym dotarlibyśmy do mieszkańców tych osiedli”- dodaje. –„Widziałbym tu większą rolę Biura Promocji Wrocławia, które do tej pory w ogóle nie zajmowało się rowerzystami - twierdzi Radosław Lesisz z Wrocławskiej Inicjatywy Rowerowej. - Przed ustawieniem wiat nie przeprowadzono żadnych badań ruchu. Na pewno część lokalizacji trzeba będzie zmienić”- dodaje. Zupełnym przeciwieństwem Sępolna i Biskupina są wiaty parkingowe przy pl. Grunwaldzkim, pętli tramwajowej w Leśnicy czy przy pl. Kromera. Tam nie trzeba było zachęcać mieszkańców do parkowania jednośladów.

Ponadto dużym mankamentem parkingów rowerowych jest brak ich monitoringu. –„Z czasem go uruchomimy - przekonuje Chojnacki. - Przy parkingach Bike&Ride w przyszłości zlokalizowane zostaną wypożyczalnie miejskich rowerów. Liczę, że wreszcie będą gotowe jesienią. Kończymy precyzować szczegółowe warunki przetargu na ich uruchomienie.”
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
parking
rower
Wrocław

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....