TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

WRM z wynikami za 2018: 1,1 miliona wypożyczeń
InfoBike.pl - Opublikowano: 27.11.2018 11:00:37
WRM z wynikami za 2018: 1,1 miliona wypożyczeń

Do 30 listopada wrocławianie mogą w tym roku wypożyczać rowery miejskie. Ósmy sezon w historii kończy się bilansem niemal 1,1 miliona wypożyczeń. To najlepszy wynik w dotychczasowej historii Wrocławskiego Roweru Miejskiego.

Wrocławski Rower Miejski był pierwszym systemem Nextbike w Polsce. Pierwszy kontrakt obowiązywał od 2011 do 2014, drugi od 2015 roku do zakończenia tego sezonu. Już wiadomo, że Nextbike Polska będzie operatorem Wrocławskiego Roweru Miejskiego również w latach 2019-2022.

-"Wdrożenie Wrocławskiego Roweru Miejskiego we Wrocławiu było istotnym elementem rozwoju ruchu rowerowego. Dzięki temu wielu mieszkańców, którzy nie rozważali wcześniej tego środka transportu, mogło samodzielnie przekonać się, jak szybko i komfortowo można przemieszczać się rowerem po Wrocławiu" – mówi Daniel Chojnacki, wrocławski oficer rowerowy.

Od 2011 roku wrocławianie wypożyczyli rowery ponad 4,5 miliona razy. Tylko w tym sezonie odnotowano prawie 1,1 miliona wypożyczeń, czyli najwięcej w historii! To niejedyny rekord – najlepszy w historii był również tegoroczny maj (niemal 185 tysięcy wypożyczeń), w tym roku pobity również został dobowy rekord liczby przejazdów – w czwartek, 19 kwietnia, rowery wypożyczono 8696 razy.

-"Te rekordy to powód do dumy. Dla nas, a przede wszystkim dla mieszkańców Wrocławia, którzy na co dzień wypożyczają rowery. Jesteśmy im bardzo wdzięczni za te ostatnie cztery lata. Cieszymy się też, że rowery Nextbike nadal będzie można wypożyczać we Wrocławiu. Powracamy w nowej odsłonie 1 marca" – zapowiada Robert Lech, prezes Nextbike Polska.

Najpopularniejsze stacje Wrocławskiego Roweru Miejskiego 2018:

1. Rondo Reagana

2. Rynek

3. Wita Stwosza - Szewska

4. Hala Targowa

5. Świdnicka - Chrobry

Najpopularniejsze trasy Wrocławskiego Roweru Miejskiego 2018:

1. Kredka i Ołówek do Rondo Reagana

2. Politechnika Wrocławska - Gmach Główny do Teki

3. Rondo Reagana do Kredka i Ołówek

4. Teki do Politechnika Wrocławska - Gmach Główny

5. Rondo Reagana do Nowowiejska - Wyszyńskiego

Kolejny sezon

W tegorocznym sezonie we Wrocławiu można skorzystać z 82 stacji i 820 rowerów. Ich średni czas wypożyczenia wynosił 17 minut i 52 sekundy. W piątek o północy system zostanie wyłączony, wkrótce potem stacje i rowery znikną z ulic. Będzie to jednak ostatnia zima bez Wrocławskiego Roweru Miejskiego. Począwszy od 2019 roku system będzie całoroczny, w okresie zimowym zmniejszy się jedynie liczba dostępnych rowerów.

Na mocy podpisanej na początku listopada umowy 1 marca 2019 r. Nextbike Polska uruchomi 100 stacji rowerowych i udostępni 1000 rowerów czwartej generacji. Dostępnych też będzie 65 rowerów niestandardowych, w tym rowery elektryczne, familijne typu cargo, dziecięce, tandemy, składaki i rowery typu handbike. Kolejnych 100 stacji i 1000 rowerów zostanie udostępnionych z początkiem czerwca. System będzie też rozbudowywany o stacje sponsorskie.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
stat
rower miejski
Wrocław
NextBike
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....