TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Wisła podsumowuje rowerowy projekt
INFOBIKE - Opublikowano: 16.10.2014 15:56:02
Wisła podsumowuje rowerowy projekt
14 października odbyła się konferencja podsumowująca projekt „MTB BESKIDY, czyli rowerem przez Europę –utworzenie i promocja transgranicznych tras kolarstwa górskiego –etap 3”, który zrealizował Urząd Miejski w Wiśle. Większość środków na sfinalizowanie przedsięwzięcia pochodziła z Unii Europejskiej. –„Wisła stworzyła produkt turystyczny, jakim są górskie trasy rowerowe. Oprócz wytyczenia samych tras, we współpracy z gestorami bazy noclegowej i gastronomicznej, powstały tak zwane „Miejsca przyjazne rowerzystom”, gdzie cykliści mogą liczyć na rabaty i skorzystać z wielu udogodnień, na podstawie Rowerowej Karty Rabatowej. Powstały także miejsca odpoczynkowe z wielkoformatowymi mapami, oraz wydane zostały również materiały poświęcone turystyce rowerowej”–przybliżyła efekty pracy Ewa Zarychta, kierownik Referatu Promocji, Turystyki, Kultury i Sportu UM Wisła, który koordynował realizację projektu. Podczas części oficjalnej Krzysztof Kaczorowski, pracownik Referatu PTKS, zaprezentował cały projekt i kulisy jego realizacji. Dodajmy, że został on zrealizowany wspólnie z Gminą Nydek w Czechach z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rozwoju regionalnego (EFRR) i budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Śląsk Cieszyński –Tešinske Slesko w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska –Rzeczpospolita Polska 2007-2013.”Sześć tras zostało naniesione na mapy, które można otrzymać za darmo. Zostały także sfilmowane, aby każdy mógł na stronie rowery.wisla.pl sprawdzić, co czeka go w terenie. Z tej samej strony można także pobrać plik GPS, dzięki któremu zostaniemy poprowadzeni po danej trasie za pomocą satelity. Co ważne, trasy powiązano z kolejkami linowymi, którymi można wywieźć rower i zaoszczędzić w ten sposób dużo sił. W Wiśle na przyjezdnych czeka także 20 miejsc, w których rower bez obaw można przechować i umyć. Rowerzyści mogą tu także korzystać z karty rabatowej, dającej im 10 proc. zniżki. A oto najważniejsze fakty dt. rowerowego projektu: - wytyczenie sześciu tras rowerowych na terenie Wisły i Nydku, wyposażonych w zadaszone punkty odpoczynkowe wraz z mapami wielkoformatowymi,- opracowanie map papierowych i innych materiałów promocyjnych (gadżetów),- kampanie promocyjne w prasie lokalnej i branżowej,- stworzenie strony rowery.wisla.pl, na której można pobrać mapy, tracki i opisy tras,- stworzenie „Miejsc przyjaznych rowerzystom”oraz wydanie Rowerowych Kart Rabatowych,- organizacja maratonu MTB na terenie Wisły i Nydku.- organizacja konferencji, podsumowującej projekt.Koszt całkowity realizacji projektu wyniósł 35 270 euro. Dofinansowanie z EFRR to 29 979,50 euro (85%), z budżetu państwa 3 527 euro (10%), oraz z budżetu gminy 1 763,50 euro (5%). Więcej informacji o projekcie będzie można znaleźć tutaj.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
rower
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....