TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Więcej stacji i rowerów w białostockim BiKeRze
PAP - Opublikowano: 30.11.2017 19:11:54
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

Ponad 570 tys. razy wypożyczyli w tym roku rowery miejskie użytkownicy systemu BiKeR w Białymstoku - poinformowały w czwartek władze miasta. Zapowiadają, że w przyszłym roku powstaną nowe stacje; w sumie będą dostępne 644 rowery w 61 stacjach.

Był to czwarty sezon systemu rowerów miejskich BiKeR, który działa od 1 kwietnia do 30 listopada nie tylko w Białymstoku, ale też w dwóch sąsiednich gminach: Choroszczy i w gminie Juchnowiec Kościelny. W tym roku do dyspozycji mieszkańców były 574 rowery w 54 stacjach.

"To kolejny dobry sezon za nami jeśli chodzi o BiKeR" - powiedział w czwartek na konferencji prasowej zastępca prezydenta Białegostoku Adam Poliński. W jego ocenie, w mieście jest gęsta sieć stacji i mieszkańcy z roku na rok korzystają z rowerów coraz częściej.

W sumie w systemie jest ok. 60 tys. użytkowników, a w tym roku zarejestrowano ponad 11 tys. nowych osób - poinformował na konferencji Tomasz Wojtkiewicz, prezes firmy Nextbike Polska - operatora białostockiego systemu. Dodał, że liczba wypożyczeń w porównaniu do poprzedniego sezonu wzrosła o 23 proc. i wyniosła ponad 570 tys.

Na początku roku Nextbike Polska wygrał przetarg na zarządzanie systemem BiKeR przez kolejne trzy lata. W umowie jest zapis o możliwości rozszerzenia systemu w kolejnych latach.

Od kwietnia 2018 roku w mieście przybędą dwie nowe stacje i 20 rowerów. O tym, gdzie się znajdą, zdecydują w internetowym głosowaniu mieszkańcy. Poliński powiedział, że do wyboru jest sześć lokalizacji, zgłoszonych przez białostoczan we wcześniejszych konsultacjach.

Dodatkowo przy kilku stacjach paliw jednej z firm paliwowych powstanie pięć nowych stacji rowerów miejskich. Wojtkieiwcz powiedział, że dostępnych będzie w nich 50 dodatkowych rowerów.

W nowym sezonie cały system będzie liczył 61 stacji rowerowych i 644 pojazdy - oprócz regularnych rowerów dla dorosłych, także dla dzieci oraz tandemy. BiKeR działa w Białymstoku od 2013 roku. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Białystok
BiKeR
rower miejski
Nextbike Polska
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....