TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Węgry. Rower w walce z koronawirusem
PAP, INFOBIKE.PL - Opublikowano: 12.03.2020 20:08:17
Węgry. Rower w walce z koronawirusem

Władze Budapesztu zamykają kina, muzea, teatry i biblioteki. A Węgierski Klub Rowerowy zachęca do jazdy na rowerze jako dobry środek lokomocji na czas epidemii.

Władze Budapesztu zamknęły od czwartku finansowane przez siebie kina, teatry, muzea i biblioteki – poinformował burmistrz stolicy Węgier Gergely Karacsony na konferencji prasowej poświęconej posunięciom związanym z koronawirusem.

Węgierski Klub Rowerowy rozpoczął zaś w związku z epidemią akcję popularyzacji transportu rowerowego.

Zamknięcie teatrów, kin, muzeów i bibliotek

Od czwartku zawieszone są spektakle i projekcje we wszystkich finansowanych przez stołeczny samorząd kinach i teatrach, zaś muzea i Stołeczna Biblioteka im. Ervina Szabo oraz wszystkie podlegające im instytucje wstrzymały działalność.

Karacsony oświadczył też, że w celu zmniejszenia ryzyka zakażeń w transporcie publicznym i zwiększenia ochrony jego pracowników wstrzymana zostaje sprzedaż biletów przez kierowców i motorniczych.

Burmistrz zaapelował też do pracodawców, by jak największej liczbie pracowników zapewnili możliwość pracy zdalnej, a jeśli to niemożliwe by elastycznie podchodzili do czasu pracy, np. umożliwili jej rozpoczynanie poza godzinami szczytu.

Akcja Węgierskiego Klubu Rowerowego

Tymczasem Węgierski KlubRowerowy rozpoczął kampanię zachęcającą do korzystania z tego środka transportu, podkreślając, że rower nie tylko jest zdrowy, ale też uwalnia od tłumu.

"Rowerem możesz się przemieszczać na świeżym powietrzu, z dala od ścisku w tłumie i chroniony przed wirusami. Rower uwalnia cię też od zamkniętych klubów fitness" – podkreślił Klub, dodając, że rower jest też tani i pozwala uniknąć korków. "Jeśli dotąd nie jeździliście, to nic nie szkodzi. Niech to będzie okazja do zmiany nawyków!" zachęca Klub, z którego badań wynika, że 64 proc. Węgrów ma własny rower.

W środę rząd Węgier ogłosił w kraju stan zagrożenia z powodu koronawirusa. Przywrócono m.in. kontrole na granicy ze Słowenią i Austrią, zakazano zgromadzeń w pomieszczeniach zamkniętych z udziałem powyżej 100 osób i na świeżym powietrzu z udziałem powyżej 500 osób oraz zakazano wjazdu do kraju cudzoziemcom, przybywającym z Włoch, Chin, Korei Południowej i Iranu.

Na Węgrzech stwierdzono dotąd 16 przypadków zakażenia koronawirusem. Według informacji władz z czwartkowej konferencji prasowej jedna osoba została wyleczona.

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Węgry
koronawirus
Węgierski Klub Rowerowy
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....