TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Warszawa-Żoliborz: konsultacje pieszo-rowerowe
KONSULTACJE.UM.WARSZAWA.PL - Opublikowano: 26.01.2016 11:15:17
Warszawa-Żoliborz: konsultacje pieszo-rowerowe

Od 25 stycznia do 19 lutego 2016 roku potrwają konsultacje dotyczące ruchu pieszego i rowerowego na warszawskim Żoliborzu. Spotkania odbędą się 28 stycznia i 6 lutego w Urzędzie Dzielnicy Żoliborz przy ul. Słowackiego 6/8.

Na stronie internetowej Warszawy czytamy:
Jak zaprojektować ulice Żoliborza, aby stały się bardziej przyjazne dla jego mieszkańców? Przedmiotem konsultacji jest projekt: ?Koncepcja rozwiązania ruchu rowerowego i pieszego w Dzielnicy Żoliborz w związku z projektami zgłoszonymi do budżetu partycypacyjnego wraz z analizą ruchu? przygotowany przez Biuro Drogownictwa i Komunikacji Urzędu m.st. Warszawy.

O dokumencie:
W ciągu dwóch lat funkcjonowania Budżetu Partycypacyjnego w Warszawie inwestycje rowerowe należały do propozycji uzyskujących najwyższe poparcie mieszkańców. W dzielnicy Żoliborz zgłoszono kilkanaście projektów związanych z usprawnieniem ruchu rowerowego i pieszego. Część z nich została zakwalifikowana do etapu realizacji, a część została zweryfikowana negatywnie z powodu konieczności przeprowadzenia analizy komunikacyjnej rozstrzygającej o możliwości wdrożenia zaproponowanych udogodnień w terenie i ich zgodności z obowiązującymi przepisami prawa.

W tym celu Urząd m.st. Warszawy przygotowuje opracowanie, które da odpowiedź jak planowane usprawnienia ruchu rowerowego i pieszego wpłyną na funkcjonowanie układu drogowego i systemu komunikacji zbiorowej w obszarze dzielnicy. Opracowanie pozwoli na szybkie i bardziej obiektywne weryfikowanie projektów z kategorii komunikacja/drogi zgłaszanych w następnych edycjach budżetu obywatelskiego.

Celem opracowania jest uzyskanie spójnej koncepcji rozwoju ruchu rowerowego i pieszego na terenie dzielnicy Żoliborz poprzez ustalenie sposobu prowadzenia ruchu rowerowego na drogach publicznych znajdujących się w granicach dzielnicy Żoliborz oraz poprawa warunków ruchu pieszego. W opracowaniu zaproponowane zostały przede wszystkim rozwiązania dostosowujące istniejące odcinki dróg publicznych do ruchu rowerzystów po istniejących jezdniach, dzięki zastosowaniu różnego rodzaju środków technicznych (np. uspokojenie ruchu, pasy i kontrapasy rowerowe, dopuszczenie ruchu rowerowego pod prąd) oraz zostały zaproponowane usprawnienia dla pieszych w postaci uzupełnienia przejść dla pieszych, usunięcia barier komunikacyjnych utrudniających poruszanie się pieszych.

Jak można wziąć udział w konsultacjach: 


Konsultacje trwają od 25 stycznia do 19 lutego 2016r.

>>> Przeczytaj projekt dokumentu <<<

>>> Zobacz mapę rekomendowanych rozwiązań <<<


Zapraszamy na spotkania z mieszkańcami dotyczące dokumentu w Urzędzie Dzielnicy Żoliborz przy ul. Słowackiego 6/8 (sala konferencyjna):

28 stycznia 2016 r. (czwartek) w godzinach 18:30 ? 20:30,
6 lutego 2016 r. (wtorek) w godzinach 17:30 ? 20:00,

Dyżur konsultacyjny:
9 lutego 2016r. (wtorek) w godzinach 16:00 ? 19:00

Dodatkowo, w dniu 28 stycznia 2016r. będzie można zapoznać się z projektem ścieżki rowerowej w ul. Krasińskiego (odcinek wzdłuż parku Żeromskiego od placu Wilsona do ul. Czarnieckiego), który jest zwycięskim projektem zeszłorocznej edycji budżetu partycypacyjnego. 

Z projektem dokumentu można zapoznać się na stronach internetowych www.konsultacje.um.warszawa.pl, www.zoliborz.org.pl oraz www.transport.um.warszawa.pl.

oraz w godzinach pracy:
Urzędu Dzielnicy Żoliborz przy ul. Słowackiego 6/8 (parter, pokój nr 4), Biura Drogownictwa i Komunikacji Urzędu m.st. Warszawy przy ul. Marszałkowskiej 77/79 (sala na parterze wejście od ul. Marszałkowskiej).

Opinie można składać za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres koncepcjazoliborz@um.warszawa.pl, osobiście w siedzibie Urzędu Dzielnicy Żoliborz lub Biura Drogownictwa i Komunikacji, lub wysłać pocztą na adres Biura Drogownictwa i Komunikacji.

Podsumowanie zgłoszonych uwag w formie raportu zostanie umieszczone na stronie internetowejwww.transport.um.warszawa.pl, na platformie konsultacyjnej www.konsultacje.um.warszawa.pl oraz będzie znajdować się do wglądu w siedzibie Biura Drogownictwa i Komunikacji. 

Jednostka odpowiedzialna: Biuro Drogownictwa i Komunikacji Urzędu m.st. Warszawy

Podstawa prawna: UCHWAŁA NR LXI/1691/2013 Rady m.st. Warszawy z dnia 11 lipca 2013 r.w sprawie zasad i trybu przeprowadzania konsultacji z mieszkańcami m.st. Warszawy

Załączniki: 
Koncepcja rozwiązania ruchu rowerowego i pieszego w dzielnicy Żoliborz
Mapa przedstawiająca rekomendowane rozwiązania

 

WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Warszawa
Żoliborz
konsultacje
budżet obywatelski
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....