TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Warszawa-Żoliborz: konsultacje pieszo-rowerowe
KONSULTACJE.UM.WARSZAWA.PL - Opublikowano: 26.01.2016 11:15:17
Warszawa-Żoliborz: konsultacje pieszo-rowerowe

Od 25 stycznia do 19 lutego 2016 roku potrwają konsultacje dotyczące ruchu pieszego i rowerowego na warszawskim Żoliborzu. Spotkania odbędą się 28 stycznia i 6 lutego w Urzędzie Dzielnicy Żoliborz przy ul. Słowackiego 6/8.

Na stronie internetowej Warszawy czytamy:
Jak zaprojektować ulice Żoliborza, aby stały się bardziej przyjazne dla jego mieszkańców? Przedmiotem konsultacji jest projekt: ?Koncepcja rozwiązania ruchu rowerowego i pieszego w Dzielnicy Żoliborz w związku z projektami zgłoszonymi do budżetu partycypacyjnego wraz z analizą ruchu? przygotowany przez Biuro Drogownictwa i Komunikacji Urzędu m.st. Warszawy.

O dokumencie:
W ciągu dwóch lat funkcjonowania Budżetu Partycypacyjnego w Warszawie inwestycje rowerowe należały do propozycji uzyskujących najwyższe poparcie mieszkańców. W dzielnicy Żoliborz zgłoszono kilkanaście projektów związanych z usprawnieniem ruchu rowerowego i pieszego. Część z nich została zakwalifikowana do etapu realizacji, a część została zweryfikowana negatywnie z powodu konieczności przeprowadzenia analizy komunikacyjnej rozstrzygającej o możliwości wdrożenia zaproponowanych udogodnień w terenie i ich zgodności z obowiązującymi przepisami prawa.

W tym celu Urząd m.st. Warszawy przygotowuje opracowanie, które da odpowiedź jak planowane usprawnienia ruchu rowerowego i pieszego wpłyną na funkcjonowanie układu drogowego i systemu komunikacji zbiorowej w obszarze dzielnicy. Opracowanie pozwoli na szybkie i bardziej obiektywne weryfikowanie projektów z kategorii komunikacja/drogi zgłaszanych w następnych edycjach budżetu obywatelskiego.

Celem opracowania jest uzyskanie spójnej koncepcji rozwoju ruchu rowerowego i pieszego na terenie dzielnicy Żoliborz poprzez ustalenie sposobu prowadzenia ruchu rowerowego na drogach publicznych znajdujących się w granicach dzielnicy Żoliborz oraz poprawa warunków ruchu pieszego. W opracowaniu zaproponowane zostały przede wszystkim rozwiązania dostosowujące istniejące odcinki dróg publicznych do ruchu rowerzystów po istniejących jezdniach, dzięki zastosowaniu różnego rodzaju środków technicznych (np. uspokojenie ruchu, pasy i kontrapasy rowerowe, dopuszczenie ruchu rowerowego pod prąd) oraz zostały zaproponowane usprawnienia dla pieszych w postaci uzupełnienia przejść dla pieszych, usunięcia barier komunikacyjnych utrudniających poruszanie się pieszych.

Jak można wziąć udział w konsultacjach: 


Konsultacje trwają od 25 stycznia do 19 lutego 2016r.

>>> Przeczytaj projekt dokumentu <<<

>>> Zobacz mapę rekomendowanych rozwiązań <<<


Zapraszamy na spotkania z mieszkańcami dotyczące dokumentu w Urzędzie Dzielnicy Żoliborz przy ul. Słowackiego 6/8 (sala konferencyjna):

28 stycznia 2016 r. (czwartek) w godzinach 18:30 ? 20:30,
6 lutego 2016 r. (wtorek) w godzinach 17:30 ? 20:00,

Dyżur konsultacyjny:
9 lutego 2016r. (wtorek) w godzinach 16:00 ? 19:00

Dodatkowo, w dniu 28 stycznia 2016r. będzie można zapoznać się z projektem ścieżki rowerowej w ul. Krasińskiego (odcinek wzdłuż parku Żeromskiego od placu Wilsona do ul. Czarnieckiego), który jest zwycięskim projektem zeszłorocznej edycji budżetu partycypacyjnego. 

Z projektem dokumentu można zapoznać się na stronach internetowych www.konsultacje.um.warszawa.pl, www.zoliborz.org.pl oraz www.transport.um.warszawa.pl.

oraz w godzinach pracy:
Urzędu Dzielnicy Żoliborz przy ul. Słowackiego 6/8 (parter, pokój nr 4), Biura Drogownictwa i Komunikacji Urzędu m.st. Warszawy przy ul. Marszałkowskiej 77/79 (sala na parterze wejście od ul. Marszałkowskiej).

Opinie można składać za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres koncepcjazoliborz@um.warszawa.pl, osobiście w siedzibie Urzędu Dzielnicy Żoliborz lub Biura Drogownictwa i Komunikacji, lub wysłać pocztą na adres Biura Drogownictwa i Komunikacji.

Podsumowanie zgłoszonych uwag w formie raportu zostanie umieszczone na stronie internetowejwww.transport.um.warszawa.pl, na platformie konsultacyjnej www.konsultacje.um.warszawa.pl oraz będzie znajdować się do wglądu w siedzibie Biura Drogownictwa i Komunikacji. 

Jednostka odpowiedzialna: Biuro Drogownictwa i Komunikacji Urzędu m.st. Warszawy

Podstawa prawna: UCHWAŁA NR LXI/1691/2013 Rady m.st. Warszawy z dnia 11 lipca 2013 r.w sprawie zasad i trybu przeprowadzania konsultacji z mieszkańcami m.st. Warszawy

Załączniki: 
Koncepcja rozwiązania ruchu rowerowego i pieszego w dzielnicy Żoliborz
Mapa przedstawiająca rekomendowane rozwiązania

 

WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Warszawa
Żoliborz
konsultacje
budżet obywatelski

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....