TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Warszawa. Wygodniej dla rowerzystów przy moście Świętokrzyskim
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 30.07.2019 13:49:22
Zdj. ZDM Warszawa

Warszawscy rowerzyści otrzymali ważny odcinek infrastruktury rowerowej przy moście Świętokrzyskim. Zrealizowany projekt pochodzi z budżetu obywatelskiego przegłosowanego w 2015 roku.

- Nowy, wygodniejszy układ dróg dla rowerów i chodników przy moście Świętokrzyskim już gotowy. Tam, gdzie do tej pory były wydeptane ścieżki, powstały wygodne zjazdy pozwalające uniknąć nadkładania drogi i ostrych skrętów. Zmiany to efekt głosowania w ramach budżet obywatelskiego w Warszawie – informuje Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds. komunikacji rowerowej.

Projekt z 2015 roku

Tytuł projektu to "Bezpieczne przejścia dla pieszych i rozwój sieci tras rowerowych na Pradze". Jego koszt w projekcie określono na ponad 530 tys. zł.

Opis projektu brzmi: Pakiet prostych i tanich usprawnień poprawiających bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów na praskich ulicach – pasy rowerowe, wyznaczanie przejść i przejazdów, budowa azylów na przejściach, uzupełnianie brakujących połączeń rowerowych. Elementy projektu zostały tak dobrane, by uzupełniać to, co już istnieje w terenie lub jest planowane do wykonania w 2015 r. Dlaczego został zrealizowany dopiero w 2019 roku.

Warszawiacy zagłosowali na niego w 2015 roku. Dlaczego został zrealizowany dopiero teraz? Ponieważ zakres prac był duży, obejmował wiele miejsc i projekt był realizowany stopniowo.

Zakres prac

Jak informuje portal poświęcony warszawskiemu budżetowi obywatelskiemu, w ramach projektu wyznaczono pasy rowerowe na ul. Radzymińskiej oraz dopuszczono dwukierunkowy ruch rowerowy na ul. Rzeszotarskiej. Przetarg na dopuszczenie dwukierunkowego ruchu rowerów na ulicach Brzeskiej, Czynszowej i Jasińskiego oraz przebudowę układu dróg rowerowych w rejonie Wybrzeża Szczecińskiego został ogłoszony w październiku 2017 r. i unieważniony z powodu braku ofert. Przetarg ponownie ogłoszono w sierpniu 2018 r. i ponownie unieważniono z powodu przekroczenia kosztorysu. Przetarg ogłoszono ponownie w październiku 2018 r. i rozstrzygnięto.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Warszawa
droga
most Świętokrzyski
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....