TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Warszawa. Veturilo wraca 1 marca
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 21.02.2020 10:59:19
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

1 marca na ulice Warszawy wrócą rowery Veturilo. System będzie większy względem poprzedniego sezonu. Warszawski Rower Publiczny będzie liczył 398 stacji i 5792 rowerów.

Od 1 marca do 30 listopada

Warszawski Rower Publiczny wróci na ulice 1 marca. Będzie można skorzystać z 398 stacji i 5792 rowerów. Z systemu będzie można korzystać do 30 listopada. W poprzednim sezonie Veturilo odpowiadał za 7% całego ruchu rowerowego w Warszawie. Jak będzie w tym roku?

Blisko sześć milionów wypożyczeń

W poprzednim sezonie w skład Veturilo wchodziło 390 stacji i 5,7 tys. rowerów w tym 60 rowerków dziecięcych, 45 tandemów oraz 110 rowerów elektrycznych.. Dzięki wsparciu poszczególnych urzędów dzielnic nowe wypożyczalnie pojawiły się w tym roku na Bielanach, Ochocie, Targówku i Ursynowie. Do 49 wzrosła też łączna liczba stacji sponsorskich, czyli sfinansowanych przez podmioty prywatne.

Veturilo to największych systemów rowerów miejskich w Europie. W 2019 roku z wypożyczalni skorzystano sześć milionów razy. Było to ósmy sezon warszawskiej wypożyczalni.

Warszawskie Veturilo jest również w pełni kompatybilne z systemami w Konstancinie-Jeziornie, Markach, Michałowicach, Piasecznie oraz w Pruszkowie. Oznacza to, że wypożyczone w tych miastach rowery można zwracać je w Warszawie i odwrotnie. Łącznie na terenie Warszawy zanotowaliśmy w tym sezonie ponad 5,9 miliona wypożyczeń rowerów miejskich.

Najpopularniejsze stacje

W 2019 roku najbardziej oblegane stacje były używane ponad 100 tysięcy razy. Rekord ustanowiła wypożyczalnia w pobliżu Centrum Nauki Kopernik, drugie miejsce zajęła stacja ufundowana przez CH Arkadia. Użytkowników przyciągają także stacje przy głównych węzłach przesiadkowych i stacjach metra. Z ciekawością wypatrujemy jak trwające i planowane inwestycje rowerowe wpłyną w przyszłości na to zestawienie. W rejonie skrzyżowania al. Niepodległości z ul. Batorego dobiega właśnie końca wyznaczanie dodatkowego przejazdu rowerowego, który połączy dwie części Pola Mokotowskiego i znacznie usprawni ruch w okolicy.

· Centrum Nauki Kopernik – 112 547 (49 205 wypożyczeń i 63 342 zwroty)

· CH Arkadia – 100 835 (49 897 wypożyczeń i 50 938 zwrotów)

· Niepodległości / Batorego – 98 177 (49 680 wypożyczeń i 48 488 zwrotów)

· plac Wileński – 91 301 (45 041 wypożyczeń i 46 260 zwrotów)

· rondo ONZ – 74 763 (38 944 wypożyczenia i 35 819 zwrotów)

· rondo Jazdy Polskiej – 72 513 (38 188 wypożyczeń i 34 323 zwroty)

43 tys. usterek

W poprzednim sezonie Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie zgłosił do operatora Veturilo, czyli firmie Nextbike Polska, ponad 43 tysiące usterek rowerów. Takie liczby nie zaskakują.

Jak podane Nextike Polska, w ósmym sezonie mieszkańcy stolicy i turyści wypożyczyli rowery dokładnie 5 953 802 razy. Najaktywniejsi byli w czerwcu i kwietniu, kiedy liczba wypożyczeń przekroczyła 900 tys., co oznacza, że operator codziennie odnotowywał odpowiednio 31,9 i 30,1 tys. wypożyczeń, a na każdym rowerze odbyło się 168 i 158 przejazdów miesięcznie. Łącznie od inauguracji systemu Veturilo operator – Nextbike Polska – odnotował 25,6 milionów wypożyczeń. Codziennie dokonywano średnio 21,7 tysięcy wypożyczeń.

Średni czas wypożyczenia w tym roku wynosił 22 minut i 59 sekund. Około 77% wypożyczeń nie przekracza darmowego czasu 20 minut. Kolejne 18% wypożyczeń zamyka się w przedziale od 20 minut do 1 godziny, co kosztuje symboliczną złotówkę.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Warszawa
rower miejski
Veturilo
Nextbike

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....