TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Warszawa: Ratusz Bielan nadal tyłem do rowerzystów
ZIELONE MAZOWSZE Marcin Jackowski - Opublikowano: 23.12.2015 09:45:03
Fot. Marcin Jackowski - Zielone Mazowsze

Minął rok od publikacji artykułu, wktórym przekonywałem, jakie udogodnienia transportowe św. Mikołaj powinien przynieść mieszkańcom dojeżdżającym do ratusza Bielanzobacz >>>. Stanęła przy nim kolejna choinka, której koszt zapewne był porównywalny zzakupem kilku stojaków, amieszkańcy nadal muszą przypinać rowery do obiektów do tego nieprzeznaczonych ? pisze Marcin Jackowski z Zielonego Mazowsza

Wymiana zdań z wiceburmistrzem

W listopadzie w bielańskim ratuszu odbyła się konferencja ?Słupsk Warszawa ? zielona sprawa? poświęcona wymianie doświadczeń na temat działań proekologicznych na terenie Słupska i Bielan. Skoro prezydent Słupska dojeżdża do pracy na rowerze, czym zyskał uznanie i sympatię wielu osób, postanowiłem przypomnieć urzędowi dzielnicy o istotnym braku. Pod zamieszczonym na FB ogłoszeniem o konferencji napisałem.Byłaby to doskonała okazja, aby przy sali teatralnej u.dz. Bielany pojawiły się długo oczekiwane stojaki rowerowe. O wejściu do ratusza nie wspominam, bo tę potrzebę widać codziennie. Zareagował na to wiceburmistrz w następujący sposób:Zapomniał Pan dodać że stojak rowerowy jest kilkanaście metrów obok ido tego zadaszony, ale co tam.

W rzeczywistości istniejące stojaki dzieli od wejścia do sali teatralnej około stu metrów i dystans ten trzeba pokonać w dwie strony, co daje razem dwieście. Odpowiedziałem próbując wyjaśnić to zobacz >>>, czego zmotoryzowany i wysoko postawiony urzędnik może nie wiedzieć.

Szanowny Panie Burmistrzu, Miło mi, że Pan zareagował. Mam nadzieję, że nie tylko po to, aby się przekomarzać. Nie zapomniałem. Pominąłem celowo obiekt, którego jedyną zaletą jest zadaszenie. To niestety za mało. Istniejące tam stojaki są za wysokie, za blisko siebie i za daleko od celu podróży. Podobne zdjęcie robię przy każdej wizycie w ratuszu. Czy to nie daje Panu do myślenia? Czy zamiast się przekomarzać, nie lepiej wyciągnąć wnioski z popełnianych błędów iz zachowań ludzi?

Ciąg dalszy nie nastąpił.

Zdjęcia

Przez ostatni rok odwiedzałem ratusz Bielan kilkanaście razy, czego owocem są m.in. zamieszczone dalej zdjęcia. Prawie zawsze napotykałem na przynajmniej jeden rower i zawsze w tym samym miejscu. Parking zachwalany przez wiceburmistrza nie cieszy się powodzeniem i najczęściej świeci pustkami.

Styczeń 2015.

Luty 2015.

Marzec 2015.

Kwiecień 2015.

Maj 2015.

Czerwiec 2015.

Lipiec 2015. Rowerzyści powodzeniem zaczynają zdobywać przedsionek budynku.

Sierpień 2015. Jak wyżej. Może w końcu dotrą pod gabinet pana wiceburmistrza?

Październik 2015.

Listopad 2015.

Z grudnia br. pochodzi zdjęcie rozpoczynające artykuł.

Ktoś może zarzucić, że wybieram zdjęcia tendencyjnie czy pozują na nich rowery znajomych. Sięgnijmy więc na zakończenie do Google Street View.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Warszawa
Bielany
stojaki rowerowe
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....