TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Warszawa. Ogłoszono przetarg na operatora Veturilo
PAP/INFOBIKE.PL - Opublikowano: 06.03.2020 15:39:56
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

Stolica przygotowuje się do nowej odsłony Warszawskiego Roweru Publicznego. ZDM ogłosił przetarg na nowego operatora Veturilo. Nowy system ma mieć do 6.4 tys. rowerów i 505 stacji.

Przygotowania do nowego sezonu

Obecnie trwa dziewiąty sezon Warszawskiego Roweru Publicznego. System Veturilo obejmuje blisko 400 stacji oraz prawie 5800 rowerów. To największy system rowerowy w Polsce i piąty w Europie. Od 2012 r. rowerwy pożyczono ponad 25 mln razy, a w systemie zarejestrowało się 900 tys. użytkowników.

"Skala i popularność Veturilo są ogromne. Chcemy jednak, by system dalej się rozwijał. Dlatego Warszawa intensywnie przygotowuje się do przetargu na nowe Veturilo. Jego kształt opracowaliśmy wspólnie z mieszkańcami, ekspertami i potencjalnymi wykonawcami" - poinformował na piątkowej konferencji dyrektor ZDM Łukasz Puchalski, zapowiadając otwarcie przetargu na nowego operatora rowerów.

Puchalski dodał, że przetarg poprzedziły konsultacje społeczne, w ramach których ZDM zebrał ponad 5 tys. ankiet internetowych oraz 700 uwag mailowych.

"Udział mieszkańców w procesie tworzenia i rozwoju systemu roweru miejskiego jest bardzo ważny. Mam nadzieję, że dzięki tak rozbudowanym przygotowaniom uda się zapewnić mieszkańcom usługę na najlepszym poziomie. Cieszę się, że mimo niełatwej sytuacji finansowej miasta uda się wygospodarować dodatkowe środki na rozwój Veturilo" - mówiła z kolei wiceprzewodnicząca Rady m.st. Warszawy Magdalena Roguska.

Koniec umowy z Nextbike Polska

Na obecnych zasadach Warszawski Rower Publiczny będzie działać jedynie do końca tegorocznego sezonu. Wówczas kończy się podpisana w 2017 r. czteroletnia umowa z dotychczasowym operatorem - firmą Nextbike Polska. Nowa umowa, zawarta aż na osiem lat, ma obowiązywać od 1 marca przyszłego roku. Jak mówił Puchalski, ZDM ma nadzieję, że postępowanie uda się rozstrzygnąć najpóźniej w okresie wakacyjnym.

Powiększenie systemu

Nowa umowa przewiduje powiększenie systemu. Liczba rowerów ma wzrosnąć do 6,4 tys., a stacji - do 505. Wszystkie nowe rowery mają być wyposażone m.in. w czytnik kart zbliżeniowych, nadajnik GPS, zapięcie na tylne koło oraz diodę informującą użytkownika o stanie roweru.

W specjalnie wyznaczonych strefach będzie można za dodatkową opłatą zwrócić rowerpoza stacją. Posłuży do tego obejma umieszczona przy tylnym kole. Czytnik kart zbliżeniowych umożliwi szybkie wypożyczenie rowerów np. za pomocą karty miejskiej.Rower, który planujemy niedługo wypożyczyć, będzie można też wstępnie zarezerwować za pomocą aplikacji mobilnej lub strony internetowej.

Zmiany czekają również stacje wypożyczeń. Ich liczba ma zwiększyć się do 505, jednak jedynie ok. 50 głównych stacji ma być stacjami "aktywnymi" wyposażonymi w terminal i elektrozamki. Na pozostałych stacjach mają być one zastąpione przez totem informacyjny i stojaki rowerowe. Na takiej stacji rower wypożyczymy za pomocą aplikacji mobilnej lub karty miejskiej. Jak podkreślał dyrektor ZDM, już dziś 90 proc. wypożyczeń odbywa się za pomocą aplikacji mobilnej. Rezygnacja z terminali - których cena to ok. 19 tys. zł za sztukę - ma przynieść oszczędności, które pozwolą na powiększenie systemu.

Nowością będzie też system długoterminowych wypożyczeń - Warszawska Wypożyczalnia Rowerów. Do dyspozycji warszawiaków będzie 100 zwykłych rowerów miejskich, kolejne 100 ze wspomaganiem elektrycznym, 12 różnych rowerów towarowych (w tym część elektryczna), pięć rowerów napędzanych siłą rąk (tzw. handbike, dla osób o ograniczonej mobilności), pięć rowerów trójkołowch (z myślą o osobach starszych) oraz pięć tandemów.Rowery będzie można wypożyczyć na okres do kilku miesięcy. Z danych ZDM wynika, że roczny koszt obsługi nowego systemu ma wynieść 16 mln zł.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Warszawa
rower miejski
przetarg
Veturilo

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....