TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Warszawa aktualizuje rowerowe mapy, w Poznaniu otwierają lasy, rząd analizuje. Jazda od 19 kwietnia?
PAP InfoBike.pl - Opublikowano: 15.04.2020 13:35:32
Warszawa aktualizuje rowerowe mapy, w Poznaniu otwierają lasy, rząd analizuje. Jazda od 19 kwietnia?

Musimy pogodzić dzisiaj wymogi bezpieczeństwa z koniecznością przywrócenia normalnego funkcjonowania nas wszystkich - powiedział wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Ten tydzień będzie decydujący ws. zdjęcia ograniczeń. Dodał, że może to być "korzystanie z terenów zielonych, z lasów". Rząd zastanawia się nad zniesieniem obostrzeń a w niektórych miastach już ruszyły przygotowania do powrotu do normalnego funkcjonowania. 

Warszawa

 Za nami kolejna duża aktualizacja rowerowej mapy Warszawy - poinformował Łukasz Puchalski, pełnomocnik prezydenta Warszawy ds. komunikacji rowerowej. Najnowsze zmiany obejmują m.in. dodanie gotowej drogi rowerowej na ul. Woronicza oraz szeregu trwających inwestycji (Wybrzeże Helskie-Wybrzeże Szczecińskie, aleja Jana Pawła II) jak również pakiet drobnych poprawek przebiegu dla istniejących tras. 

Ten tydzień decydujący ws. zdjęcia ograniczeń

Musimy pogodzić dzisiaj wymogi bezpieczeństwa z koniecznością przywrócenia normalnego funkcjonowania nas wszystkich - powiedział wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Ten tydzień będzie decydujący ws. zdjęcia ograniczeń - dodał.

Jak dodał, rząd przygląda się i analizuje sytuację. "Decyzje, które będziemy podejmować, będą zgodne z rekomendacjami ministra zdrowia" - podkreślił. Zapewnił jednocześnie, że bezpieczeństwo Polaków i próba ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa "będą tutaj decydowały".

"W tej chwili ostatecznej decyzji nie ma. One muszą zapaść w najbliższych dniach, bo dzisiaj mamy do (...) 18 kwietnia włącznie ograniczenia, które nas obowiązują. Ten tydzień będzie tutaj decydujący. I będziemy informować o tym, jakie ograniczenia będą zdjęte" - powiedział.

Podał, że może to być "korzystanie z terenów zielonych, z lasów". "To może dotyczyć również handlu, otwarcia części sklepów w galeriach handlowych, chociażby sklepów odzieżowych, z zachowaniem bezpieczeństwa. Również punktów usługowych. Wszystkim nam doskwiera chociażby zamknięcie salonów fryzjerskich czy innych miejsc, które Polacy normalnie odwiedzają" - mówił.

Poznań odwoła zakaz wstępu do miejskich lasów

Prezydent Poznania zapowiedział we wtorek zniesienie zakazu wstępu do miejskich lasów. Korzystanie z terenów zielonych nie będzie jednak możliwe ze względu na ogólnokrajowe obostrzenia.

W związku z epidemią koronawirusa do 19 kwietnia w całym kraju obowiązują obostrzenia dotyczące m.in. przemieszczania się i gromadzenia obywateli, a także zakaz korzystania z parków, lasów, plaż, bulwarów, promenad i rowerów miejskich.

W czasie wtorkowej konferencji prasowej prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak poinformował, że zarządził zniesienie zakazu wstępu do miejskich lasów, wydanego wcześniej na prośbę jego zastępcy.

"W związku z tym od jutra ten zakaz, który był wprowadzony przez nas, nie będzie obowiązywał. Ale chciałbym dodać, że w tym zakresie są też wydane rozporządzenia, które nie pozwalają na wstęp na tereny zielone" – powiedział.

Jaśkowiak przestrzegł, że osoby korzystające z terenów zielonych muszą się liczyć z ukaraniem mandatem na podstawie obowiązujących obostrzeń.

"Te zakazy mają obowiązywać na poziomie krajowym do 19 kwietnia. Chciałem po prostu tylko w tym zakresie usunąć ten niefortunny zakaz, który został wprowadzony bez mojej wiedzy. Co oczywiście nie zachęca kogokolwiek do tego, żeby w tych miejscach spacerować, skoro na dzisiaj rządzący takie możliwości wyłączyli. Ale wtedy, gdy ograniczenia na poziomie krajowym się skończą, nie chciałbym, żeby były jakiekolwiek wątpliwości, że obowiązuje jeszcze jakiś zakaz, który został wydany na poziomie miejskim. Tego zakazu już na pewno nie będzie" – wyjaśnił.

Zaznaczył, że z uwagi na obowiązujące przepisy, nie wyobraża sobie, aby po zniesieniu zakazu wstępu do miejskich lasów ktokolwiek w nich np. biwakował.

"Nawet jeżeli można mieć wątpliwości, czy one są wydane zgodnie z prawem, czy do tego typu ograniczenia wolności nie było potrzebne wprowadzenie stanu wyjątkowego" – dodał.

Jaśkowiak poinformował, że we wtorek zwróci się z prośbą do policji, aby szlaki pieszo-rowerowe biegnące przez miejskie lasy lub wzdłuż Warty nie były traktowane przez funkcjonariuszy jako tereny rekreacyjne.

"Będę prosił policję, by nie wystawiać mandatów, by potraktować te ciągi jako drogi dojazdu do pracy. I nie mam wątpliwości, że jest to bardziej bezpieczne niż jazda wzdłuż jezdni tam, gdzie odbywa się ruch samochodowy. Mam nadzieję, że policja podejdzie do tej prośby ze zrozumieniem" – zaznaczył.

Dodał, że jeden z jego zastępców rozmawiał już na ten temat z komendantem miejskim policji w Poznaniu. "Otrzymaliśmy informację, że nie były wystawiane mandaty, natomiast rowerzyści byli zatrzymywani i były im zadawane pytania, w jakim celu się udają. Wyjaśnienia były na tyle rozsądne, że nie wystawiono żadnego mandatu" – przyznał prezydent.

Prezydent Poznania podkreślił, że ok. 30 proc. powierzchni miasta stanowią tereny zielone. "Mamy bardzo dużo lasów w mieście. I czasami te trakty mogą przebiegać właśnie przez lasy" – powiedział. Ocenił, że poznaniacy stosują się do aktualnych zaleceń i zakazów dotyczących np. ograniczeń w przemieszczaniu się.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
droga
Warszawa
wirus
rower miejski
rower
Poznań

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....