TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

W Tczewie jak we Francji: bon rowerowy ma zachęcić do przesiadki na rower.
InfoBike.pl - Opublikowano: 23.06.2020 13:35:36
W Tczewie jak we Francji: bon rowerowy ma zachęcić do przesiadki na rower.

Tczew zachęca mieszkańców do przesiadania się na rowery. Do osób, które od dłuższego czasu nie korzystały ze swoich jednośladów, trafią bony rowerowe. Ma to zachęcić do wybierania tego ekologicznego środka transportu.

- W Tczewie mamy zarejestrowanych prawie 29 tys. samochodów. Codziennie widzimy korki na naszych ulicach. Wyobraźmy sobie sytuację, w której wszystkie osoby korzystające na co dzień z autobusów wsiądą nagle do aut. Ruch będzie sparaliżowany! - mówi Grzegorz Pawlikowski, oficer rowerowy Tczewa - Ponadto koronawirus nie spowodował zniknięcia innego trapiącego nas kłopotu -zanieczyszczenia powietrza. Tak więc, jeśli przesiądziemy się z autobusu do samochodów, w powietrzu pojawi się jeszcze więcej spalin, co gorzej wpłynie na nasz układ oddechowy. W związku z czym zachęcamy do korzystania z komunikacji rowerowej.

Jazda rowerem w celach komunikacyjnych, podobnie jak jazda rekreacyjna lub sportowa (bez nadmiernego wysiłku) wzmacnia odporność organizmu oraz poprawia kondycję. Rower jest najlepszym środkiem transportu na krótkie odległości (do 5 km).

Wybierając rower dbamy nie tyko o swoje zdrowie, ale również o zdrowie osób, które muszą podróżować autobusem. Wybierając rower zamiast samochodu wpływamy na mniejsze korki w mieście. Wybierając rower wpływamy również na czystsze powietrze w naszym mieście.

- W odpowiedzi na to wyzwanie miasto Tczew, wzorem dobrych praktyk z Francji, wprowadza Tczewski Bon Rowerowy - program rozwoju ruchu rowerowego "Hop na Rower!", którego celem będzie pobudzenie ruchu rowerowego w dobie pandemii koronowirusa COVID-19. - dodaje Pawlikowski.

Celem Tczewskiego Bonu Rowerowego jest zachęcenie mieszkańców i mieszkanek Tczewa do rozpoczęcia jazdy na rowerze poprzez naprawę ich rowerów oraz przeszkolenie w zakresie bezpiecznej jazdy na rowerze po Tczewie.

- Proponujemy na początek 150 bonów w postaci 150 serwisów rowerowych i 150 godzin nauki jazdy na rowerze w ruchu ulicznym. - mówi urzędnik.

Tczewski Bon Rowerowy to pakiet: 1 serwis roweru + 1 godz. nauki jazdy na rowerze w ruchu ulicznym. Odbiorcami pakietów mogą być tylko osoby zamieszkałe na terenie miasta Tczewa, które w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie korzystały z roweru. Ponadto preferuje się osoby (pierwszeństwo dla kobiet) korzystające dotychczas w dojazdach do/z pracy z komunikacji publicznej.

Specyfikacja dla naprawy roweru:

- czyszczenie napędu, przerzutki przedniej i tylnej oraz hamulców,

- smarowanie łańcucha, przerzutek oraz napędu,

- regulacja przerzutek i hamulców

- centrowanie kół,

- pompowanie kół,

- kasowanie luzów na piastach kół, steru kierownicy i mechanizmu korbowego,

- kontrola połączeń śrubowych i kasowanie luzów,

- sprawdzenie sprawności i skuteczności działania podzespołów roweru wraz z informacją zwrotna dla klienta,

- bon na części w kwocie 70 zł: wymiana łańcucha, klocków hamulcowych i linek, opon oraz przerzutek, a także innych części wpływających na bezpieczeństwo jazdy.

Więcej informacji na temat tczewskiego bonu rowerowego można uzyskać kontaktując się z Tczewskimi Kurierami Rowerowymi: telefonicznie pod numerem 510 360 560 lub mailowo na adres korba@atoheca.pl.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
rower
Tczew
bon rowerowy

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....