TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

W Sosnowcu będą rowery miejskie w 2018 roku
INFOBIKE - Opublikowano: 16.02.2017 18:42:59
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

W Sosnowcu powstanie system wypożyczalni rowerów miejskich. Operatorem systemy zostanie firma Nextbike Polska. W 2018 roku mieszkańcy Sosnowieca dostaną 9 stacji i 130 rowerów.

Umowa, na mocy której w Sosnowcu powstanie 9 zadaszonych stacji oraz dostarczonych zostanie 130 rowerów (w tym: 6 tandemów i 4 rowery trójkołowe przystosowane dla potrzeb osób z dysfunkcją ruchu), została podpisana dzisiaj przez Prezydenta Miasta, Arkadiusza Chęcińskiego oraz Tomasza Wojtkiewicza, Prezesa Nextbike Polska ? firmy odpowiedzialnej za obsługę rowerów, m.in. w Warszawie (Veturilo), Łodzi, Lublinie, Wrocławiu, Białymstoku (BiKeR), Poznaniu, Opolu czy Katowicach, a wkrótce także w Gliwicach. ? Będziemy pierwszym miastem, które oprócz tandemów udostępni trójkołowe rowery dla osób niepełnosprawnych, a cała sieć wypożyczalni zostanie połączona ścieżkami rowerowymi. Będziemy chcieli, żeby rowerzyści mogli zostawić wypożyczony w Katowicach rower w Sosnowcu i odwrotnie ? wyjaśnia Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Zgodnie z umową, zamówienie powinno zostać zrealizowane do końca kwietnia 2018 roku, jednak firma Nextbike Polska zadeklarowała, że skróci ten termin o 30 dni.

? Rowery publiczne powoli zaczynają opanowywać aglomerację śląsko-dąbrowską. Dotychczas byliśmy obecni tutaj tylko z "City by bike" w Katowicach, a teraz w ciągu dziesięciu dni od podpisania umowy w Gliwicach, jesteśmy w Sosnowcu, który zdecydował się na podobny ruch. W obliczu wyzwań, jakie niesie ze sobą zwiększające się natężenie ruchu ulicznego i problemów, związanych z zanieczyszczeniem powietrza, możemy tylko cieszyć się, że coraz więcej miast dostrzega atuty proekologicznej komunikacji miejskiej na każdą kieszeń ? mówi Tomasz Wojtkiewicz, Prezes Nextbike Polska. ? To symboliczne, że w dwusetną rocznicę skonstruowania prototypu roweru, kolejne miasto podejmuje decyzję o wprowadzeniu wypożyczalni rowerowych ? dodaje.

Wypożyczalnie w Sosnowcu powstaną jako element modernizacji infrastruktury autobusowo-tramwajowej, obejmującej budowę i rozbudowę małych węzłów przesiadkowych i łączących je ścieżek rowerowych. ? Przebudowa przejść podziemnych już trwa, niebawem poznamy wykonawcę przebudowy ulicy 3 Maja wraz z budową buspasów oraz  firmę, która wybuduje 17 kilometrów ścieżek rowerowych. Chcemy by Sosnowiec był przyjazny przede wszystkim tym osobom, które wybierają komunikację zbiorową lub rower ? podkreśla prezydent Chęciński.

To pierwszy w kraju przypadek tak zadaniowego zaprojektowania systemu rowerowego. W Sosnowcu nadrzędnym celem wdrożenia rowerów publicznych jest zwiększenie dostępu do węzłów przesiadkowych. To bardzo nowatorskie podejście na płaszczyźnie rozwiązań komunikacyjnych ? tłumaczy Tomasz Wojtkiewicz.

Sosnowiec będzie już osiemnastym miastem na mapie Polski, w którym Nextbike odpowiada za dostarczenie i instalację samoobsługowego systemu rowerowego. Wszystkie sieci wypożyczalni, którymi dodatkowo firma zarządza, są kompatybilne. To znaczy, że użytkownik, który założy konto w jednym z nich, może bez dodatkowej rejestracji korzystać z wypożyczalni Nextbike w Polsce i na całym świecie. Sosnowiecka infrastruktura również jest przystosowana do tej funkcjonalności.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Sosnowiec
Nextbike Polska
wypożyczalnia rowerów

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....