TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

W Sosnowcu będą rowery miejskie w 2018 roku
INFOBIKE - Opublikowano: 16.02.2017 18:42:59
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

W Sosnowcu powstanie system wypożyczalni rowerów miejskich. Operatorem systemy zostanie firma Nextbike Polska. W 2018 roku mieszkańcy Sosnowieca dostaną 9 stacji i 130 rowerów.

Umowa, na mocy której w Sosnowcu powstanie 9 zadaszonych stacji oraz dostarczonych zostanie 130 rowerów (w tym: 6 tandemów i 4 rowery trójkołowe przystosowane dla potrzeb osób z dysfunkcją ruchu), została podpisana dzisiaj przez Prezydenta Miasta, Arkadiusza Chęcińskiego oraz Tomasza Wojtkiewicza, Prezesa Nextbike Polska ? firmy odpowiedzialnej za obsługę rowerów, m.in. w Warszawie (Veturilo), Łodzi, Lublinie, Wrocławiu, Białymstoku (BiKeR), Poznaniu, Opolu czy Katowicach, a wkrótce także w Gliwicach. ? Będziemy pierwszym miastem, które oprócz tandemów udostępni trójkołowe rowery dla osób niepełnosprawnych, a cała sieć wypożyczalni zostanie połączona ścieżkami rowerowymi. Będziemy chcieli, żeby rowerzyści mogli zostawić wypożyczony w Katowicach rower w Sosnowcu i odwrotnie ? wyjaśnia Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Zgodnie z umową, zamówienie powinno zostać zrealizowane do końca kwietnia 2018 roku, jednak firma Nextbike Polska zadeklarowała, że skróci ten termin o 30 dni.

? Rowery publiczne powoli zaczynają opanowywać aglomerację śląsko-dąbrowską. Dotychczas byliśmy obecni tutaj tylko z "City by bike" w Katowicach, a teraz w ciągu dziesięciu dni od podpisania umowy w Gliwicach, jesteśmy w Sosnowcu, który zdecydował się na podobny ruch. W obliczu wyzwań, jakie niesie ze sobą zwiększające się natężenie ruchu ulicznego i problemów, związanych z zanieczyszczeniem powietrza, możemy tylko cieszyć się, że coraz więcej miast dostrzega atuty proekologicznej komunikacji miejskiej na każdą kieszeń ? mówi Tomasz Wojtkiewicz, Prezes Nextbike Polska. ? To symboliczne, że w dwusetną rocznicę skonstruowania prototypu roweru, kolejne miasto podejmuje decyzję o wprowadzeniu wypożyczalni rowerowych ? dodaje.

Wypożyczalnie w Sosnowcu powstaną jako element modernizacji infrastruktury autobusowo-tramwajowej, obejmującej budowę i rozbudowę małych węzłów przesiadkowych i łączących je ścieżek rowerowych. ? Przebudowa przejść podziemnych już trwa, niebawem poznamy wykonawcę przebudowy ulicy 3 Maja wraz z budową buspasów oraz  firmę, która wybuduje 17 kilometrów ścieżek rowerowych. Chcemy by Sosnowiec był przyjazny przede wszystkim tym osobom, które wybierają komunikację zbiorową lub rower ? podkreśla prezydent Chęciński.

To pierwszy w kraju przypadek tak zadaniowego zaprojektowania systemu rowerowego. W Sosnowcu nadrzędnym celem wdrożenia rowerów publicznych jest zwiększenie dostępu do węzłów przesiadkowych. To bardzo nowatorskie podejście na płaszczyźnie rozwiązań komunikacyjnych ? tłumaczy Tomasz Wojtkiewicz.

Sosnowiec będzie już osiemnastym miastem na mapie Polski, w którym Nextbike odpowiada za dostarczenie i instalację samoobsługowego systemu rowerowego. Wszystkie sieci wypożyczalni, którymi dodatkowo firma zarządza, są kompatybilne. To znaczy, że użytkownik, który założy konto w jednym z nich, może bez dodatkowej rejestracji korzystać z wypożyczalni Nextbike w Polsce i na całym świecie. Sosnowiecka infrastruktura również jest przystosowana do tej funkcjonalności.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Sosnowiec
Nextbike Polska
wypożyczalnia rowerów
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....