TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

W sierpniu Łódzki Rower Publiczny zyska 47 nowych stacji
PAP - Opublikowano: 01.08.2017 23:28:10
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

W sierpniu Łódzki Rower Publiczny zyska 47 nowych stacji. Już we wtorek zostanie uruchomionych pierwszych 28 . Będą one zlokalizowane na największych łódzkich osiedlach.

O dobiegającym końca pierwszym etapie rozbudowy działającego w Łodzi od roku ŁPR przedstawiciele władz miasta poinformowali podczas poniedziałkowej konferencji prasowej.

"W sierpniu Łódzki Rower Publiczny zyska 47 nowych stacji. Będą one zlokalizowane na największych łódzkich osiedlach, m.in. na Teofilowie, Rekini, Radogoszczu, Widzewie. W pierwszym etapie – od wtorku dostępnych będzie 28 nowych stacji, a kolejnych 19 pojawi się w ciągu najbliższych dni. Będą one sukcesywnie montowane i uruchamiane" - powiedział zastępca dyrektora łódzkiego Zarządu Dróg i Transportu (ZDiT) Michał Chylak.

To oznacza, że latem miejski system rowerów powiększy się do 148 stacji i 1480 rowerów. Do tej pory w jego ramach działało 101 stacji dokujących wraz z terminalami opłat, zlokalizowanych głównie w centrum miasta i 1010 rowerów.

Paulina Cyniak ze ZDiT dodała, że lokalizacje nowych stojaków zostały wybrane przez komitet sterujący ds. rozwoju ŁPR oraz wnioskodawców zwycięskich projektów zgłoszonych do budżetu obywatelskiego, z którego została sfinalizowana część inwestycji. Jak tłumaczono wcześniej, dzięki takiemu rozmieszczeniu dodatkowych punktów użytkownicy roweru miejskiego będą mogli podróżować bezpośrednio ze swojego miejsca zamieszkania do pracy i szkoły.

Cyniak poinformowała również, że operator ŁPR, firma Next Bike, nie wywiązała się do końca z umowy zawartej z miastem. Jak wyjaśniła, zgodnie z nią we wtorek 1 sierpnia miały działać wszystkie 48 dodatkowe stacje.

"Wykonawca miał problemy techniczne związane z dostawą ich elementów. Do ostatniej chwili miał nadzieję, że one dojadą, ale to się nie udało i stąd we wtorek ruszy 28 punktów, a nie 47" – tłumaczyła. Wskazała, że w związku z tym na operatora zostanie nałożona kara umowna – 5 tys. zł za każdy dzień opóźnienia.

"Mamy zapewnienie, że wszystkie brakujące stacje pojawią się w ciągu tygodnia" – zaznaczyła.

Po rozbudowie zasady korzystania z ŁPR nie zmienią się. Opłata inicjalna, z której finansowane są przyszłe wypożyczenia, to wciąż 20 zł, pierwsze 20 minut pozostaje bezpłatne, pierwsza godzina kosztuje złotówkę, druga trzy złote, a trzecia i każda następna po 5 złotych.

Docelowo miasto zamierza powiększyć system ŁPR do ponad 200 stacji i 2000 rowerów, w tym także typu cargo przeznaczonych do przewozu dużych towarów. Przetarg na kolejne 53 punkty ma zostać ogłoszony w sierpniu.

Łódzki Rower Publiczny został uruchomiony 30 kwietnia ub. roku w ramach budżetu obywatelskiego i kosztował ponad 12 mln zł. Obecnie sieć wypożyczalni w Łodzi to jeden z dwóch największych systemów tego typu w Polsce - obok warszawskiego, i jeden z najpopularniejszych w kraju. W poprzednim sezonie ponad 64 tys. użytkowników ŁRP dokonało ponad 1,5 mln wypożyczeń. W tym roku skorzystano z niego już przeszło 800 tysięcy razy. (PAP)

bap/ dym/Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Łódź
Łódzki Rower Publiczny
rower miejski
Nextbike Polska
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....