Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

W ramach ZIT ma powstać 424 km dróg rowerowych

infobike
26.09.2018 15:42
0 Komentarzy

Infrastruktura rowerowa, parkingi P+R ie-usługi – to m.in. projekty współfinansowane ze środków UE wramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Dotychczas wpartnerstwie Warszawy z gminami ościennymi podpisano umowy na 79projektów na łączną kwotę 550 mln złotych.

Od czerwca 2016 do sierpnia 2018 w ramachZintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT) władze Warszawypodpisały 79 umów z władzami gmin ościennych na dofinansowanieinwestycji ze pieniędzy Unii Europejskiej. Łączna kwota dopłat zfunduszy unijnych w ramach ZIT to 550 mln złotych.

Wśród projektów już zrealizowanych lub w trakcierealizacji w ramach ZIT są: budowa ścieżek rowerowych ołącznej długości 424 km; budowa 43 parkingów P+R z ponad 4,8tys. miejscami postojowymi; doradztwo edukacyjno-zawodowe, któregowsparciem zostało objętych 115 placówek i szkół; obszar edukacjiogólnej, która pozwoliła objąć ponad 16,7 tys. uczniów oraz 655nauczycieli wsparciem w zakresie rozwijania kompetencji; miejscaopieki nad dziećmi do lat trzech, których powstało prawie 1000oraz e-usługi, które są w 36 instytucjach. Dofinansowanie ześrodków UE dla tych projektów wynosi 77,26 proc. z kwotyprzewidzianej na realizacje w ramach ZIT metropolii warszawskiej.

Jak zauważyła wiceprezydent Warszawy RenataKaznowska na środowej konferencji prasowej, „ZIT to obszarbardzo ważny i wdzięczny, realizacja idzie znakomicie„.”Metropolia warszawska może pochwalić się najlepsząrealizacją ZIT-ów w Polsce. Projekty są realizowane indywidualnieprzez gminy, w partnerstwie gmin, w partnerstwie z Warszawą a takżeprzez działające na obszarze metropolii organizacje pozarządowe iprzedsiębiorców prywatnych” – wskazała. Dodała też, że”wszystko działa w ramach porozumienia 40 gmin podpisanego wlutym 2014 roku oraz wspólnej strategii inwestycyjnej„.

Inwestycje Warszawy i podwarszawskich gminrealizowane są m.in. dzięki funduszom europejskim o wartości ponad700 mln złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego WojewództwaMazowieckiego na lata 2014-2020 w ramach instrumentu ZintegrowanychInwestycji Terytorialnych.(PAP)

Komentarze