TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

W marcu rusza Łódzki Rower Publiczny
PAP - Opublikowano: 23.02.2017 11:22:46
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

Z początkiem marca rusza w Łodzi nowy sezon roweru miejskiego. Uruchomionych zostanie 101 działających w minionym roku stacji z ponad tysiącem rowerów. W tym roku system ma być rozbudowany.

Łódzki Rower Publiczny (ŁRP) został uruchomiony 30 kwietnia ubiegłego roku w ramach budżetu obywatelskiego i kosztował ponad 12 mln zł. Obecnie sieć wypożyczalni w Łodzi to jeden z dwóch największych systemów tego typu w Polsce - obok warszawskiego.

Do końca listopada 2016 roku w Łodzi miało miejsce 64 835 rejestracji użytkowników oraz 1 501 881 wypożyczeń jednośladów. Tomasz Wojtkiewicz, prezes firmy Nextbike, operatora Łódzkiego Roweru Publicznego, na środowym spotkaniu z mediami, uznał ten wynik za najbardziej spektakularny debiut w historii polskich systemów rowerowych.

Jak mówił, przygotowania do nowego sezonu firma rozpoczęła z końcem listopada ubiegłego roku. Wszystkie rowery trafiły do jednego magazynu, dzięki czemu - według niego - można było przeprowadzić ich rzetelny przegląd i konserwację. Stacje zostały sprawdzone i zabezpieczone w grudniu, a jeszcze jeden ich przegląd czeka firmę przed samym rozwiezieniem rowerów.

"W sobotę rano rozpocznie się rozwożenie rowerów między stacjami, a po północy z wtorku na środę będzie już można dokonywać pierwszych wypożyczeń" ? dodaje.

W momencie startu Łódzki Rower Publiczny obejmował 100 stacji i 1 000 rowerów. Na początku sierpnia ub. roku został rozbudowany o stację sponsorską. Dzięki temu łodzianie mogli korzystać ze 101 stacji i 1 010 rowerów. Według Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi w sezonie 2017 można spodziewać się rozbudowy systemu. Planuje się jego poszerzenie o kolejne 103 stacje rozmieszczone na terenie całego miasta.

Zdaniem prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej mieszkańcy "pokochali rower miejski". Jest przekonana, że ta moda będzie trwać. "Dzięki nowym stacjom i dodatkowym rowerom jeszcze więcej mieszkańców będzie miało dostęp do systemu i myślę, że będziemy bić w tym roku kolejne rekordy wypożyczeń" - powiedziała.

Planowane wstępnie lokalizacje miałyby pojawić się m.in. na osiedlach: Retkinia, Widzew Wschód, Teofilów i Radogoszcz.

Obecnie większość, spośród 101 stacji dokujących wraz z terminalami opłat znajduje się w centrum miasta, m.in. na ul. Piotrkowskiej wyznaczono kilkanaście takich punktów, a kilkanaście kolejnych znalazło się na odchodzących od głównego deptaku przecznicach. Pozostałe są w okolicach urzędów, uczelni wyższych, m.in. Uniwersytetu Łódzkiego przy ul. Narutowicza, oraz Politechniki Łódzkiej na al. Politechniki. W ruchliwych miejscach, takich jak np. Przystanek Centrum, stacje znajdują się pod dwóch przeciwległych stronach skrzyżowania.

Od południowej strony Łodzi najdalej wysunięty terminal znajdzie się w okolicach szpitala im. M. Kopernika; od strony zachodniej - przy dworcu Łódź Kaliska; od strony północnej będzie to skrzyżowanie ul. Łagiewnickiej i Pojezierskiej; od strony wschodniej w pobliżu Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego przy ul. Pomorskiej. Operator systemu przypomina, że konto użytkownika Łódzkiego Roweru Publicznego jest aktywne, czyli umożliwia dokonywanie wypożyczeń tylko wtedy, gdy znajduje się na nim, co najmniej 10 zł. (PAP)

jaw/ amac/Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Łódź
Łódzki Rower Publiczny
rower miejski
Nextbike

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....