TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

W Katowicach uruchomiono 10 wypożyczalni miejskich rowerów
PAP kon/ mhr/ - Opublikowano: 30.04.2016 10:44:22
W Katowicach uruchomiono 10 wypożyczalni miejskich rowerów

10 wypożyczalni rowerów miejskich uruchomiono w piątek w Katowicach. Lokalne władze, które planują rozbudowę ścieżek dla cyklistów, chcą, by rower w Katowicach pełnił nie tylko funkcję rekreacyjną, ale też stał się używanym na co dzień środkiem transportu. 


Prezydent Katowic Marcin Krupa otworzył w piątek stację wypożyczalni rowerów w katowickiej Dolinie Trzech Stawów inaugurując tym samym działanie sieci 10 wypożyczalni rowerów w mieście.

 

?Katowice to miasto coraz bardziej przyjazne rowerzystom. Inwestujemy znaczne środki w rozbudowę infrastruktury rowerowej, a dziś otwieramy 10 stacji wypożyczalni rowerów i nie jest to nasze ostatnie słowo? - oświadczył Krupa.

 

?Bardzo się cieszę, że rowery pełnią w Katowicach funkcję rekreacyjną, bo mamy wiele pięknych miejsc, które można na nich odwiedzić ? od Doliny Trzech Stawów, po Park Kościuszki, czy zabytkowy Nikiszowiec. Zależy nam jednak, by rower zaczął w Katowicach mocniej pełnić funkcję transportową. M.in. temu służą otwierane dziś wypożyczalnie rowerów? - dodał prezydent.

 

Działanie miejskich wypożyczalni Katowice testowały w ubiegłym roku - powstały wówczas trzy wypożyczanie - i pomysł spotkał się z dużym zainteresowaniem mieszkańców. Dlatego lokalne władze postanowiły w obecnym roku powiększyć liczbę stacji rowerowych. O lokalizacji części z nich decydowali sami mieszkańcy - w ramach budżetu obywatelskiego i poprzez specjalny sondaż.

 

Wypożyczalnie pojawiły się w najpopularniejszych miejscach rekreacji katowiczan, jak Park Kościuszki i Dolina Trzech Stawów, ale też np. w Strefie Kultury, na rynku, na ul. Mariackiej, która jest jednym z najbardziej uczęszczanych deptaków oraz na Placu Sejmu Śląskiego - przy którym mieści się m.in. gmach Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz Centrum Kultury Katowice im. Krystyny Bochenek.

 

Aby wypożyczyć rower, należy zarejestrować się na stronie http://citybybike.pl/ lub http://nextbike.pl/, podając numer telefonu, imię, nazwisko i adresy - mailowy i domowy. Należy też wpłacić 10 złotych na swoje rowerowe konto. Kwota ta będzie wykorzystana na wypożyczanie rowerów.

 

Zarejestrowany użytkownik na terminalu naciska przycisk ?wypożycz?, a następnie postępuje zgodnie z poleceniami terminala ? podając swój numer telefonu oraz otrzymane po pozytywnej rejestracji hasło-pin. Kolejny krok to wybranie numeru roweru (jest on wypisany na ramie) i rower można wypiąć z elektrozamka. Proces zwrotu jest prostszy, bo wystarczy wprowadzić rower do elektrozamka, a sygnał dźwiękowy potwierdzi poprawność wykonania operacji.

 

Pierwsze 15 minut każdego wynajmu roweru jest zawsze darmowe. Czas od 16. do 60. minuty kosztuje 1 zł. Wypożyczenie do 2 godzin ? 2 zł, do 3 godzin ? 3 zł, a każda kolejna godzina ? 4 zł.

 

Uruchomienie 10 wypożyczalni rowerów to inwestycja warta 250 tys. zł. Na tę kwotę składa się koszt dzierżawy urządzeń i rowerów, montaż i obsługa systemu. Utworzenie systemu wypożyczalni rowerów miejskich zostało powierzone Przedsiębiorstwu Komunikacji Miejskiej Katowice, które zleciło realizację sieci firmie Nextbike Polska.

 

W Katowicach jest obecnie 110 km tras rowerowych, ale wkrótce będzie ich więcej. W latach 2016-2019 miasto wyda 15,6 mln zł na projekt "Podstawowa Sieć Infrastruktury Rowerowej w Katowicach", którego celem jest połączenie każdej dzielnicy drogą rowerową z centrum miasta. ?Warto dodać, że projekt jest efektem wspólnej pracy i ustaleń środowisk rowerowych i społeczników z miastem Katowice? ? zaznaczył prezydent Krupa.(PAP)

 
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Katowice
rower miejski
wypożyczalnia rowerów miejskich
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....