TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

W kaskach na rowerach elektrycznych Wheels
PAP, INFOBIKE.PL - Opublikowano: 11.12.2019 12:11:50
W kaskach na rowerach elektrycznych Wheels

Firma Wheels zmieniła projekt swoich elektrycznych rowerów współdzielonych, dodając do konstrukcji ochronne kaski z jednorazową wkładką biodegradowalną. Ma to zachęcić klientów do zwiększania swojego bezpieczeństwa podczas przejazdów - podał serwis The Verge.

Bezpłatny kask z jednorazową wkładką

Gdy rower nie jest wypożyczony, kask automatycznie blokuje się w specjalnej obejmie. Jest dostępny nieodpłatnie dla wszystkich klientów aplikacji Wheels. Firma zapewniła, że maszyna "rozpoznaje, gdy kask jest używany" i zaoferowała 20 proc. zniżki za pierwszy przejazd, jeśli klient wykorzysta sprzęt ochronny.

Projektanci pomyśleli też o kwestiach higieny, dodając w kasku jednorazowe, odklejane wkładki, które są też biodegradowalne.

Wheels zapewnia przejazdy rowerami elektrycznymi na terenie USA: w Los Angeles, San Diego, Miami, Dallas, Austin, Scottsdale oraz Cleveland. Firma rozpoczęła też świadczenie usług w Sztokholmie.

400 mln dolarów na rozwój

Założony zaledwie w tym roku start-up, pomysł braci Jonathana i Joshuy Vinerów, zebrał dotychczas blisko 400 mln dolarów na rozwój świadczonych usług mobilności.

Verge przypomniał, że problem bezpieczeństwa osób wypożyczających rowery czy hulajnogi na minuty jest jednym z najtrudniejszym do rozwiązania dla tego rynku. Klienci robią to bowiem najczęściej pod wpływem impulsu, a kaski nie są zapewniane przez firmy świadczące usługi - mimo, że w regulaminie usługi wiele z nich wymaga korzystania z tego sprzętu ochronnego.

20 z urazami na 100 tys. przejazdów

Według ostatniego badania departamentów Zdrowia i Transportu miasta Austin ze 190 osób poszkodowanych w wypadkach z udziałem hulajnóg elektrycznych zaledwie jedna z nich miała założony kask. Badacze dodali, że w okresie trzech miesięcy na 100 tys. przejazdów odniosło obrażenia średnio 20 osób.

Firma hulajnóg elektrycznych Bird w ramach kampanii podnoszącej tematy bezpieczeństwa oferowała użytkownikom darmowe przejazdy, jeśli wstawili do mediów społecznościowych swoje zdjęcia w kasku.

Debata na temat kasków

Debata odnośnie kasków rozgorzała w USA na nowo, po tym jak amerykańska Narodowa Rada Bezpieczeństwa Transportu zarekomendowała wprowadzenie prawnego wymogu noszenia ich we wszystkich stanach USA. Choć kask może zredukować ryzyko wystąpienia urazów mózgu w razie wystąpienia wypadku, badania wskazują też, że nakaz jego noszenia obniża liczbę cyklistów - wskazał Verge.

Serwis dodał też, że według wielu ekspertów najskuteczniejszymi metodami zapobiegania urazom wśród osób na rowerach i hulajnogach jest budowa infrastruktury ochronnej, wprowadzanie ograniczeń prędkości samochodów i wspieranie inicjatyw poprawiających bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. (PAP)
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Wheels
kask
rower elektryczny

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....