TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

W Białymstoku ruszył szósty sezon rowerów miejskich
PAP, INFOBIKE.PL - Opublikowano: 01.04.2019 19:32:10
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

Od poniedziałku w Białymstoku można korzystać z miejskich rowerów. W ramach systemu BiKeR w stacjach na terenie miasta i w dwóch sąsiednich gminach dostępnych jest ponad 650 jednośladów.

System BiKeR obejmuje swym zasięgiem nie tylko miasto Białystok, ale również dwie ościenne gminy: Choroszcz i Juchnowiec Kościelny.

System oficjalnie uruchomiono w poniedziałek podczas konferencji prasowej, która odbyła się przy nowej stacji rowerowej w centrum miasta. W tym sezonie w 64 stacjach dostępnych jest ponad 650 rowerów - m.in. tandemy i rowerki dla dzieci. W ubiegłym roku do systemu dołączono dziewięć stacji; lokalizacje kilku z nich wskazali w głosowaniu mieszkańcy.

Jak mówił zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki, ubiegły rok był rekordowy: ponad 650 tys. wypożyczeń, przeszło 75 tys. użytkowników. "To pokazuje, że przez tych pięć lat BiKeR przyjął się, białostoczanie go polubili, wręcz go pokochali, chętnie z niego korzystają" - mówił. Wyraził nadzieję, że ten sezon będzie równie rekordowy, jak poprzedni.

Marek Pogorzelski z firmy Nextbike Polska zachęcał do łączenia BiKeRa z komunikacją publiczną i do korzystania na co dzień z jednośladów, dojeżdżając do pracy, na uczelnie czy na wieczorne spotkania.

Tegoroczny sezon jest ostatnim objętym obowiązującą, trzyletnią umową. Dyrektor Białostockiej Komunikacji Miejskiej Bogusław Prokop, pytany przez dziennikarzy o kolejny przetarg na prowadzenie systemu BiKeR powiedział, że powinien być ogłoszony jesienią. Dodał, że miasto zastanawia się nad jego formułą, nad tym, czy trzeba coś zmienić, czy też wprowadzić jakieś nowości.

W poniedziałek przy kilku stacjach BiKeRa straż miejska rozdawała rowerzystom kamizelki odblaskowe; będzie je można otrzymać również podczas różnych miejskich imprez.

W Białymstoku powstało ok. 110 km ścieżek rowerowych. Rudnicki poinformował, że w tym roku miasto planuje budowę kolejnych 21 kilometrów ścieżek. W jego ocenie, pozwoli to wszystkim użytkownikom jednośladów "doskonale" poruszać się po mieście.

BiKeR działa w Białymstoku od 2014 roku; sezon trwa od 1 kwietnia do 30 listopada. Aby korzystać zroweru, trzeba się zarejestrować w systemie, a następnie wnieść opłatę wstępną, która wynosi 10 zł. Za darmo zroweru można korzystać przez pierwszych 20 minut, a w przypadku posiadaczy karty miejskiej - przez pierwszych 30 minut. Mapa stacji, cennik i zasady korzystania z systemu dostępne są też na terminalach stacjirowerowej i stronie internetowej www.bikerbialystok.pl.(PAP)

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Białystok
rower miejski
Nextbike

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....