TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

VI Święto Cykliczne w Szczecinie
SC2015.ROWEROWY.SZCZECIN.PL - Opublikowano: 17.06.2015 19:17:26
Fot. Rowerowy Szczecin

Święto Cykliczne jest imprezą o charakterze ogólnopolskim realizowaną w wielu dużych miastach pod auspicjami stowarzyszenia Miasta Dla Rowerów. Finał szóstej edycji szczecińskiego Święta Cyklicznego organizowanego przez Rowerowy Szczecin to największa impreza tego typu w województwie.

- 21 czerwca 2015 Święto Cykliczne 
- 26 czerwca 2015 III Forum rozwoju komunikacji rowerowej na Pomorzu Zachodnim Rowerowe Przyspieszenie pod hasłem: "Rower zmienia miasto".


Śluzy malować, zalegalizować!

Tegoroczna edycja składa się z Wielkiego Przejazdu przez miasto połączonego ze Zjazdem Gwiaździstym ze Szczecina, Goleniowa, Stargardu Szczecińskiego, Polic, Widuchowej, Lipian, niemieckiego Gartz (nad Odrą), Loeknitz oraz wszystkich miejscowości na ich trasach. Rosnąca popularność roweru oraz coraz bardziej widoczne ruchy rowerowe we wszystkich miastach naszego województwa pokazują, że istnieje potrzeba pochylenia się nad problemami rowerzystów - Stargardzkie Porozumienie Rowerowe, Sobotoatywni z Goleniowa, Strada z Polic i wiele mniejszych i większych organizacji, które razem z Rowerowym Szczecinem przygotowują Święto manifestują w ten sposób swoje potrzeby. Hasło tegorocznej imprezy podobnie jak rok temu: ?Śluzy malować, zalegalizować!? jest żądaniem rowerzystów do rządu o jak najszybsze opracowanie rozporządzeń do znowelizowanej w 2011 roku ustawy Prawo o Ruchu Drogowym legalizujących m.in. śluzy rowerowe, których do dnia dzisiejszego nie ma.


Nadrzędną ideą Święta Cyklicznego jest pokazanie, że rower to nie tylko najlepsze narzędzie do rekreacji. Rower jest jeszcze lepszym narzędziem do codziennego przemieszczania się. Dla nas ważny jest rower jako środek codziennej komunikacji pozwalającej na szybki i ekologiczny transport.


Rower zmienia miasto

Święto Cykliczne to oprócz imprezy plenerowej również konferencja nt. rozwoju ruchu rowerowego pod hasłem "Rower zmienia miasto", na którą zaproszeni zostali prelegencim.in. z Berlina, Poznania, i Łodzi. Rower poza walorami ekologicznymi to również ekonomia i redukcja hałasu w miastach. W momencie, gdy gminy wydają ogromne kwoty na rozbudowę kolejnych dróg dla ruchu ogólnego okazuje się, że zamykają się w pułapce kolejnych wydatków. 


W dużych miastach takich jak Berlin, Paryż, czy Londyn liczba samochodów na 1000 mieszkańców jest znacznie niższa niż w przeciętnym polskim mieście. W Europie zachodniej na większości ulic wprowadza się uspokojenie tempa ruchu drogowego lub zakazuje się ruchu samochodowego zupełnie. Berlin dąży do zwężania ulic. 2-3 pasmowe arterie zamieniane są w spokojne 1 pasmowe ulice. Pozostałą przestrzeń oddaje się mieszkańcom. Uczmy się na ich przykładzie. Wydawajmy publiczne pieniądze rozsądnie rozglądając się na inne państwa, które staramy się gonić.


Liczymy, że obecność tak wielu mieszkańców na Święcie Cyklicznym będzie sygnałem dla władz krajowych i samorządowych w naszym województwie oraz władz największego miasta regionu - Szczecina o konieczności wprowadzania bardziej przyjaznej polityki dla użytkowników rowerów - bo rower jest w stanie rozwiązać więcej miejskich problemów niż niektórym może się wydawać.


Strona internetowa wydarzenia: http://sc2015.rowerowy.szczecin.pl


Jesteśmy do Państwa dyspozycji:

Maciej Gibczyński  608 466 675
Artur Jamrozik 666 837 192

biuro@rowerowy.szczecin.pl
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Szczecin
święto cykliczne

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....