TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

USA. Zabiorą hulajnogi i rowery z miast zagrożonych huraganem
PAP/INFOBIKE - Opublikowano: 30.08.2019 18:32:05
USA. Zabiorą hulajnogi i rowery z miast zagrożone huraganem

Firmy Lime, Jump i Bird, które świadczą usługi współdzielenia rowerów i hulajnóg w USA, zostały zobowiązane do usunięcia swoich pojazdów z miast w stanie Floryda, którym zagraża huragan Dorian.

Miami, Orlando i Fort Lauderale

Jak poinformowała agencja Bloomberga, Miami zażądało, aby firmy oferujące usługi mobilności miejskiej usunęły swoje pojazdy z ulic do piątku do południa czasu lokalnego. O usunięcie wszystkich współdzielonych hulajnóg i rowerów starają się również miasta Orlando i Fort Lauderdale.

Jak zauważył serwis The Verge, prośby o zabezpieczenie jednośladów dotychczas nie wystosowała natomiast Tampa. W razie wydania przez lokalne władze takiego zarządzenia, firmy będą miały do 12 godzin na usunięcie z ulic wszystkich swoich urządzeń.

Jeśli hulajnogi irowery nie zostaną usunięte z ulic przed nadejściem huraganu Dorian, niesione przez wiatr mogą stać się potencjalnym zagrożeniem dla zdrowia i życia przebywających w tym regionie osób - zauważył The Verge.

Firmy są gotowe

Zarówno Lime, jak i należący do Ubera od 2018 r. Jump utrzymują, że są gotowe do zabezpieczenia swoich pojazdów we wszystkich miastach, w których prowadzą działalność.

Jump obsługuje 250 hulajnóg w Miami i 300 w Tampie. Spółka zapewnia, że dotrzyma terminów wyznaczonych przez władze miast.

Lime łącznie obsługuje 1,5 tys. elektrycznych hulajnóg w Miami, Fort Lauderdale i Tampie, a także około 500rowerów w Orlando. Rzecznik firmy powiedział, że na czas huraganu urządzenia zostaną przewiezione do magazynu. Do piątkowego południa znikną one z ulic Miami, a dzień później z ulic Orlando.

Nie pierwszy raz

Dorian nie jest pierwszym huraganem z jakim ma do czynienia przedsiębiorstwo z San Francisco. W sierpniu 2017 r. Lime musiało zabezpieczyć flotę rowerów ze względu na huragan Irma. Rzecznik firmy zauważył, że na Florydzie tego rodzaju ekstremalne zjawiska pogodowe nie są niczym zaskakującym, więc firma ma przygotowane plany działania na wypadek ich wystąpienia.

Bird zapewnił, że monitoruje warunki pogodowe na Florydzie. Przedstawiciel firmy zapowiedział, że w razie niesprzyjających warunków pogodowych usługa może zostać wstrzymana, a pojazdy - usunięte z ulic.

W Miami usługi nowej mobilności świadczą również Lyft, Spin i Bolt. Żadna z tych firm dotychczas nie udzieliła jednak mediom komentarza na temat przygotowań na nadejście huraganu. (PAP)

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
USA
rower miejski
huragan

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....