TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Uruchomienie BiKeRa w tym roku nie jest zagrożone - zapewniają władze Białegostoku.
PAP InfoBike.pl - Opublikowano: 20.05.2020 15:35:15
Uruchomienie BiKeRa w tym roku nie jest zagrożone - zapewniają władze Białegostoku.

Uruchomienie w tym sezonie roweru miejskiego w Białymstoku przez firmę Nextbike Polska nie jest zagrożone - podał w środę magistrat, powołując się na zapewnienia prezesa spółki.

Komunikat departamentu komunikacji społecznej Urzędu Miejskiego w Białymstoku ma związek z wtorkową decyzją Nextbike Polska SA o złożeniu w sądzie w Warszawie wniosku o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego oraz wniosku o ogłoszenie upadłości.

"Informujemy, że w dzisiejszej rozmowie prezes firmy Nextbike Polska S.A. zapewnił prezydenta miasta Białegostoku, o tym że uruchomienie systemu BiKeR nie jest zagrożone. Firma deklaruje, że do końca czerwca system rowerowy w Białymstoku powinien zostać uruchomiony" - podał magistrat.

Według podpisanej niespełna dwa tygodnie temu umowy Białegostoku z operatorem, tegoroczny sezon BiKeRa (Białostockiej Komunikacji Rowerowej) miałby ruszyć najpóźniej na początku lipca (60 dni od podpisania umowy). BiKeR działa od 2014 r. i obejmuje także gminy ościenne: Choroszcz, Supraśl i Juchnowiec Kościelny. W 2019 roku w systemie do dyspozycji było 650 rowerów na 64 stacjach, można było korzystać też z tandemów i rowerków dla dzieci.

Od początku jego operatorem jest Nextbike Polska, który wygrał przetarg na prowadzenie systemu przez kolejne trzy lata.

Sezon zwykle trwał od 1 kwietnia (gdy była sprzyjająca pogoda, z możliwością nawet wcześniejszego uruchomienia), do końca listopada. Jeszcze w połowie marca władze miasta informowały, że start tegorocznego sezonu może być opóźniony o dwa miesiące nie z powodu zakazu używania rowerów miejskich w związku z ograniczeniami związanymi z pandemią koronawirusa, ale dlatego, że operator ma trudności z instalacją rowerów, bo na czas nie doszły do Polski części, które w większości są sprowadzane z Chin.

Jak podał w środowym komunikacie białostocki magistrat, zgodnie z umową wszelkie koszty związane z uruchomieniem BiKeRa ponosi wykonawca. W ramach umowy, dopiero po rozpoczęciu funkcjonowania systemu rowerów, miasto będzie płaciło operatorowi za jego obsługę miesięczne wynagrodzenie "uzależnione od liczby stacji rowerowych i rowerów działających w danym okresie rozliczeniowym".

"Miasto nie ponosi na razie żadnych kosztów związanych z przygotowaniem i rozpoczęciem sezonu Białostockiej Komunikacji Rowerowej" - dodano.

Informując we wtorek o skierowaniu do sądu wniosków o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego oraz o ogłoszenie upadłości, spółka Nextbike Polska podała, że pandemia spowodowała, iż boryka się obecnie z gwałtownym spadkiem przychodów w związku z obowiązującym do 1 kwietnia do 5 maja br. zakazem korzystania przez użytkowników z rowerów miejskich.

"Dla naszych użytkowników nic się nie zmienia. Rowery miejskie w 39 systemach w Polsce będą funkcjonowały normalnie. Zarówno nam, jak i naszym wierzycielom oraz miastom, zależy na tym, żeby rower miejski, który stał się symbolem sukcesu, nowoczesności i ekologii, przetrwał zawirowania spowodowane pandemią i mógł dalej się rozwijać" - przekazała wtedy Paulina Wójcicka z biura prasowego Nextbike Polska.

Nextbike Polska jest operatorem rowerów miejskich w kilkudziesięciu polskich miastach i ośrodkach, oprócz Białegostoku m.in. w Częstochowie, Katowicach, Łodzi, Poznaniu, Warszawie czy Wrocławiu.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
rower
Biker
Białystok

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....