TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Unijne środki na drogę rowerową w Szczecinie
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 15.11.2017 20:07:08
Unijne środki na drogę rowerową w Szczecinie

Przy ulicy 26 kwietnia w Szczecinie powstanie droga rowerowa. Umowę na jej budowę podpisał 15 listopada marszałek województwa i prezydent miasta. Szczecin otrzyma na ten cel ponad 8 mln zł unijnego dofinansowania.

Środki na realizację celu pochodzą z RPO. Jak informuje Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego projekt szczecińskiego magistratu zakłada budowę drogi dla rowerów oraz chodnika po północnej stronie ciągu ulic Krzywoustego i 26 Kwietnia. Inwestycja obejmuje także przebudowę istniejących zjazdów oraz zmianę organizacji ruchu, a docelowo poprawę bezpieczeństwa. Alternatywna trasa dojazdu do centrum miasta ma być najpóźniej gotowa do września 2018 roku.

Od wielu lat Pomorze Zachodnie aspiruje, aby być miejscem przyjaznym rowerzystom. Dzięki współpracy z lokalnymi samorządami udogodnienia dla cyklistów stają się faktem. Dotyczy to także Szczecina, który jest coraz bardziej rowerowy, a zarazem bardziej bezpieczny i ekologiczny. Rower tratujemy powoli nie tylko jako środek lokomocji, ale formę aktywnego spędzania wolnego czasu - podkreślił marszałek województwa Olgierd Geblewicz. - Chcielibyśmy, aby zamykając unijną perspektywę 2014-2020, czyli w 2022 roku, w Zachodniopomorskiem było 2 tys. km ścieżek dla cyklistów, z czego 1 tys. km na przybyć w ramach realizowanej koncepcji sieci dróg rowerowych w regionie. Infrastruktura powstanie w ramach czterech głównych tras, ale także na obszarach miast i miasteczek. Na ten cel zamierzamy przeznaczyć w sumie ćwierć miliarda złotych. Nowa infrastruktura prowadzić będzie m.in. po dawnych nasypach kolejowych, wałach przeciwpowodziowych czy wzdłuż mniej uczęszczanych dróg samochodowych - dodał Olgierd Geblewicz.

Całość inwestycji ma kosztować 9,8 mln zł. Dofinansowanie wyniesie 85% kosztów prac i wyniesie 8,3 mln zł.

Dbamy o każdą formę poruszania się mieszkańców miasta, dlatego poprawiamy infrastrukturę komunikacyjną. Często nie jest to łatwe, bo inwestycje prowadzimy na tzw. żywym organizmie. Budowa ścieżki to ułatwienia dla rowerzystów, ale i większe bezpieczeństwo, bo przebudowane zostaną ulicy 26 Kwietnia z Derdowskiego, Santocką, Taczaka, Zielonogórską czy Bohaterów Warszawy. Liczymy, że droga gotowa będzie nawet do wakacji 2018 roku. Ogromnym atutem tego przedsięwzięcia jest wsparcie Marszałka Województwa - zaznaczył prezydent Szczecina Piotr Krzystek.

Budowa drogi rowerowe wzdłuż ul. 26 kwietnia jest kolejną wspieraną ze środków UE. Wcześniej unijne fundusze - blisko 6,5 mln zł - wspomogły zadanie związane z budową trasy dla cyklistów w ciągu al. Piastów i połączenie jej z infrastrukturą przy ulicy Ku Słońcu, Mieszka I oraz Bohaterów Warszawy.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Szczecin
UE
dofinansowanie
droga rowerowa
Urząd Marszałkowski
Pomorze Zachodnie
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....