TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Unijne środki na drogę rowerową w Szczecinie
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 15.11.2017 20:07:08
Unijne środki na drogę rowerową w Szczecinie

Przy ulicy 26 kwietnia w Szczecinie powstanie droga rowerowa. Umowę na jej budowę podpisał 15 listopada marszałek województwa i prezydent miasta. Szczecin otrzyma na ten cel ponad 8 mln zł unijnego dofinansowania.

Środki na realizację celu pochodzą z RPO. Jak informuje Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego projekt szczecińskiego magistratu zakłada budowę drogi dla rowerów oraz chodnika po północnej stronie ciągu ulic Krzywoustego i 26 Kwietnia. Inwestycja obejmuje także przebudowę istniejących zjazdów oraz zmianę organizacji ruchu, a docelowo poprawę bezpieczeństwa. Alternatywna trasa dojazdu do centrum miasta ma być najpóźniej gotowa do września 2018 roku.

Od wielu lat Pomorze Zachodnie aspiruje, aby być miejscem przyjaznym rowerzystom. Dzięki współpracy z lokalnymi samorządami udogodnienia dla cyklistów stają się faktem. Dotyczy to także Szczecina, który jest coraz bardziej rowerowy, a zarazem bardziej bezpieczny i ekologiczny. Rower tratujemy powoli nie tylko jako środek lokomocji, ale formę aktywnego spędzania wolnego czasu - podkreślił marszałek województwa Olgierd Geblewicz. - Chcielibyśmy, aby zamykając unijną perspektywę 2014-2020, czyli w 2022 roku, w Zachodniopomorskiem było 2 tys. km ścieżek dla cyklistów, z czego 1 tys. km na przybyć w ramach realizowanej koncepcji sieci dróg rowerowych w regionie. Infrastruktura powstanie w ramach czterech głównych tras, ale także na obszarach miast i miasteczek. Na ten cel zamierzamy przeznaczyć w sumie ćwierć miliarda złotych. Nowa infrastruktura prowadzić będzie m.in. po dawnych nasypach kolejowych, wałach przeciwpowodziowych czy wzdłuż mniej uczęszczanych dróg samochodowych - dodał Olgierd Geblewicz.

Całość inwestycji ma kosztować 9,8 mln zł. Dofinansowanie wyniesie 85% kosztów prac i wyniesie 8,3 mln zł.

Dbamy o każdą formę poruszania się mieszkańców miasta, dlatego poprawiamy infrastrukturę komunikacyjną. Często nie jest to łatwe, bo inwestycje prowadzimy na tzw. żywym organizmie. Budowa ścieżki to ułatwienia dla rowerzystów, ale i większe bezpieczeństwo, bo przebudowane zostaną ulicy 26 Kwietnia z Derdowskiego, Santocką, Taczaka, Zielonogórską czy Bohaterów Warszawy. Liczymy, że droga gotowa będzie nawet do wakacji 2018 roku. Ogromnym atutem tego przedsięwzięcia jest wsparcie Marszałka Województwa - zaznaczył prezydent Szczecina Piotr Krzystek.

Budowa drogi rowerowe wzdłuż ul. 26 kwietnia jest kolejną wspieraną ze środków UE. Wcześniej unijne fundusze - blisko 6,5 mln zł - wspomogły zadanie związane z budową trasy dla cyklistów w ciągu al. Piastów i połączenie jej z infrastrukturą przy ulicy Ku Słońcu, Mieszka I oraz Bohaterów Warszawy.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Szczecin
UE
dofinansowanie
droga rowerowa
Urząd Marszałkowski
Pomorze Zachodnie

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....