TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Tysięczny Trollino w Salzburgu
InfoBus.pl - Opublikowano: 24.06.2015 16:35:15 1 komentarz
Tysięczny Trollino w Salzburgu

23 czerwca Solaris przekazał w Salzburgu aż 10 nowych pojazdów Trollino 18 MetroStyle. Wśród nich znalazł się  tysięczny trolejbus marki Solaris.

Austriacki przewoźnik od lat inwestuje w najbardziej innowacyjne i ekologiczne rozwiązania dla transportu publicznego. Trollino o numerze 1000 jest jednym z 12 trolejbusów, które w bieżącym roku wzbogacą flotę tej firmy. Początek współpracy pomiędzy Solarisem a Salzburgiem sięga roku 2009. Obecnie liczba dostarczonych ?jamników z szelkami? wynosi 29. Wśród nich są pierwsze na świecie trolejbusy z pakietem designerskim MetroStyle, który nawiązuje do konstrukcji szynowych polskiego producenta. Również najnowsze pojazdy będą wykonane we wspomnianej wersji.
-?Trudno o lepszą referencję niż bycie dostawcą trolejbusów dla Salzburga. Jestem bardzo dumny z wieloletniej i pomyślnej współpracy pomiędzy naszymi firmami. To właśnie Salzburg był pierwszym miastem, w którym pojawiły się Solarisy Trollino w nowatorskim designie MetroStyle.? - powiedział Zbigniew Palenica, Członek Zarządu firmy Solaris Bus & Coach S.A.

Jubilat w MetroStyle

Całkowicie niskopodłogowy Solaris Trollino 18 MetroStyle napędzany jest silnikiem trakcyjnym o mocy 250 kW. W sytuacji awaryjnej, gdy zabraknie zasilania, dalszą jazdę pojazdu umożliwi agregat prądotwórczy o mocy 50 kW. Klimatyzowaną przestrzeń pasażerską monitorują 4 kamery, w tym dwie szerokokątne. Dodatkowa kamera zamontowana jest na dachu i dla zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa na bieżąco przekazuje, wyświetlany na monitorach, obraz pantografów. Osprzęt elektryczny dostarczyła firma Cegelec.

Trollino o numerze produkcyjnym 1000 będzie jeździć w mieście Mozarta wraz z innymi trolejbusami marki Solaris. Z kolei model o numerze 1001 kursuje po polskich drogach. Prezentacja nowego trolejbusu była okazją do przypomnienia pierwszego egzemplarza zakupionego przez PKT Gdynia w 2001 roku, który to nadal z powodzeniem wozi pasażerów. Blisko 15-letnia współpraca zaowocowała dostawami obejmującymi łącznie 54 trolejbusów Solarisa w wersji 12-metrowej.

Warto podkreślić, że Solaris Bus & Coach S.A. to wieloletni lider rynku trolejbusowego Unii Europejskiej oraz krajów EFTA. Trolejbusy polskiego producenta jeżdżą w: Austrii, Bułgarii, Czechach, Estonii, Hiszpanii, Niemczech, Łotwie, Polsce, Portugalii, Rumunii, Szwajcarii, Szwecji, Włoszech oraz na Litwie i Węgrzech. Od momentu uruchomienia produkcji w 1996 roku firma wytworzyła ponad 12.000 autobusów ? w tym tysiąc trolejbusów ? które jeżdżą po drogach 29 krajów w blisko 600 miastach. Najnowszym produktem marki Solaris jest autobus z napędem elektrycznym Solaris Urbino electric. W polskich fabrykach spółki pracuje 2300 osób a blisko 500 osób zatrudnionych jest w zagranicznych oddziałach.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Solaris
Trollino
trolejbus

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....