TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Tysięczny Trollino w Salzburgu
InfoBus.pl - Opublikowano: 24.06.2015 16:35:15 1 komentarz
Tysięczny Trollino w Salzburgu

23 czerwca Solaris przekazał w Salzburgu aż 10 nowych pojazdów Trollino 18 MetroStyle. Wśród nich znalazł się  tysięczny trolejbus marki Solaris.

Austriacki przewoźnik od lat inwestuje w najbardziej innowacyjne i ekologiczne rozwiązania dla transportu publicznego. Trollino o numerze 1000 jest jednym z 12 trolejbusów, które w bieżącym roku wzbogacą flotę tej firmy. Początek współpracy pomiędzy Solarisem a Salzburgiem sięga roku 2009. Obecnie liczba dostarczonych ?jamników z szelkami? wynosi 29. Wśród nich są pierwsze na świecie trolejbusy z pakietem designerskim MetroStyle, który nawiązuje do konstrukcji szynowych polskiego producenta. Również najnowsze pojazdy będą wykonane we wspomnianej wersji.
-?Trudno o lepszą referencję niż bycie dostawcą trolejbusów dla Salzburga. Jestem bardzo dumny z wieloletniej i pomyślnej współpracy pomiędzy naszymi firmami. To właśnie Salzburg był pierwszym miastem, w którym pojawiły się Solarisy Trollino w nowatorskim designie MetroStyle.? - powiedział Zbigniew Palenica, Członek Zarządu firmy Solaris Bus & Coach S.A.

Jubilat w MetroStyle

Całkowicie niskopodłogowy Solaris Trollino 18 MetroStyle napędzany jest silnikiem trakcyjnym o mocy 250 kW. W sytuacji awaryjnej, gdy zabraknie zasilania, dalszą jazdę pojazdu umożliwi agregat prądotwórczy o mocy 50 kW. Klimatyzowaną przestrzeń pasażerską monitorują 4 kamery, w tym dwie szerokokątne. Dodatkowa kamera zamontowana jest na dachu i dla zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa na bieżąco przekazuje, wyświetlany na monitorach, obraz pantografów. Osprzęt elektryczny dostarczyła firma Cegelec.

Trollino o numerze produkcyjnym 1000 będzie jeździć w mieście Mozarta wraz z innymi trolejbusami marki Solaris. Z kolei model o numerze 1001 kursuje po polskich drogach. Prezentacja nowego trolejbusu była okazją do przypomnienia pierwszego egzemplarza zakupionego przez PKT Gdynia w 2001 roku, który to nadal z powodzeniem wozi pasażerów. Blisko 15-letnia współpraca zaowocowała dostawami obejmującymi łącznie 54 trolejbusów Solarisa w wersji 12-metrowej.

Warto podkreślić, że Solaris Bus & Coach S.A. to wieloletni lider rynku trolejbusowego Unii Europejskiej oraz krajów EFTA. Trolejbusy polskiego producenta jeżdżą w: Austrii, Bułgarii, Czechach, Estonii, Hiszpanii, Niemczech, Łotwie, Polsce, Portugalii, Rumunii, Szwajcarii, Szwecji, Włoszech oraz na Litwie i Węgrzech. Od momentu uruchomienia produkcji w 1996 roku firma wytworzyła ponad 12.000 autobusów ? w tym tysiąc trolejbusów ? które jeżdżą po drogach 29 krajów w blisko 600 miastach. Najnowszym produktem marki Solaris jest autobus z napędem elektrycznym Solaris Urbino electric. W polskich fabrykach spółki pracuje 2300 osób a blisko 500 osób zatrudnionych jest w zagranicznych oddziałach.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Solaris
Trollino
trolejbus
  • kjaw – 25.06.2015

    To sukcesywnie coraz wiecej trollino jest

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....