TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Tydzień z rowerami cargo w Łodzi
NEXTBIKE POLSKA - Opublikowano: 14.09.2017 19:29:52
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

Niemal 5 razy dziennie mieszkańcy Łodzi wypożyczyli każdy z 10 rowerów cargo! Średnio każda przejażdżka trwała ponad pół godziny. Oznacza to, że każdy rower cargo był w ciągu ostatniego tygodnia wypożyczony średnio przez niemal 1000 minut!

10 rowerów cargo zasiliło tydzień temu flotę 1480 standardowych łódzkich rowerów miejskich. To prezent Nextbike Polska dla użytkowników i zarazem odpowiedź na postulaty mieszkańców zgłaszane w ramach budżetu obywatelskiego. Już od pierwszego dnia nowe rowery cieszą się wielką popularnością – są wykorzystywane zarówno do przejażdżek wzdłuż Piotrkowskiej jak i do podróży po bardziej odległych dzielnicach. W sumie wypożyczono je już ponad 310 razy.

"Publiczny rower cargo to pomysł, który jako pierwsi na świecie wdrożyliśmy w zeszłym roku w Opolu. Od tego czasu rowery cargo pojawiły się w takich polskich miastach, jak Radom, Stalowa Wola i Kalisz. Tydzień temu trafiły też na ulice Łodzi" – cieszy się Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska, operatora systemu. – "Łódzki Rower Publiczny jest największym na świecie systemem roweru publicznego, w którym dostępne są rowery cargo."

Między przednimi kołami (rower cargo to rower trzykołowy) umieszczono skrzynię, w której można przewozić bagaże o łącznej wadze do 100 kilogramów. Dodatkowo pracownicy Nextbike zamontowali w skrzyni składane ławeczki i pasy bezpieczeństwa, dzięki którym wygodnie i bezpiecznie można przewieźć nawet czworo dzieci. "Rower cargo to właściwie rower familijny, dzięki któremu możemy przyzwyczajać najmłodszych do tej formy komunikacji" – mówi Tomasz Wojtkiewicz. Średni czas wypożyczenia roweru cargo w Łodzi to 31 minut i 28 sekund, ponad dwa razy więcej niż w przypadku standardowego roweru.

Z rowerów cargo można korzystać na tych samych zasadach, co z innych rowerów Łódzkiego Roweru Publicznego. Wypożyczenie i zwrot przebiegają w ten sam sposób z tą różnicą, że ze względu na gabaryty rower cargo można przypiąć tylko do skrajnego słupka stacji wypożyczeń. Cennik jest taki sam jak w przypadku standardowych rowerów.

Łódzki Rower Publiczny to drugi największy system Nextbike w Polsce. Do dyspozycji użytkowników jest 148 samoobsługowych stacji wypożyczeń i 1490 rowerów. Z Łódzkiego Roweru Publicznego korzysta już niemal 90 tysięcy użytkowników, którzy wypożyczyli rowery ponad 2,6 miliona razy. Liczba osób korzystających z Łódzkiego Roweru Publicznego wciąż rośnie. Tylko od sierpniowej rozbudowy, podczas której przybyło 47 nowych stacji, w systemie zarejestrowało się niemal 6500 nowych użytkowników, co stanowi dwukrotny wzrost dynamiki w stosunku do okresu sprzed rozbudowy. To dowód na to, że rozwój systemu Łódzkiego Roweru Publicznego jest potrzebny i zgodny z oczekiwaniami mieszkańców.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Łódź
Łódzki Rower Publiczny
rower miejski
Nextbike Polska
rower cargo
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....