TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Tydzień z Kaliskim Rowerem Miejskim
NEXTBIKE POLSKA - Opublikowano: 10.07.2017 19:27:14
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

Już od przeszło tygodnia mieszkańcy Kalisza i turyści korzystają z Kaliskiego Roweru Miejskiego. Przez pierwszych 9 dni rowery wypożyczono już ponad 3500 razy. W systemie zarejestrowało się ponad 1000 osób.

"Już pierwszy tydzień, podobnie jak wcześniejszy pilotaż, pokazał, że rowery miejskie są w Kaliszu potrzebne, a mieszkańcy chcą z nich korzystać" – podsumowuje Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska, operatora systemu – "Przez pierwsze 4 dni liczba wypożyczeń codziennie rosła. To pokazuje, że kaliszanie nie traktują roweru jako jednorazowej ciekawostki, tylko chcą z niego korzystać na co dzień. Jeden użytkownik ma już średnio za sobą przeszło 3 wypożyczenia. A nowych użytkowników każdego dnia przybywa! Już teraz widać, że jest potrzeba, by rower miejski został w Kaliszu na stałe."

Aby zacząć korzystać z Kaliskiego Roweru Miejskiego, wystarczy zarejestrować się na stronie kaliskirowermiejski.pl i wpłacić co najmniej 10 złotych, z których finansowane będą późniejsze wypożyczenia. By wypożyczyć rower, wystarczy podejść do terminala, wpisać numer telefonu, kod PIN oraz numer wypożyczanego roweru i gotowe! Można również skorzystać z aplikacji Nextbike na urządzenia mobilne, która nie wymaga każdorazowego logowania, co znacznie ułatwia wypożyczenie.

"Kaliski Rower Miejski cieszy się dużą popularnością. To jedno z wielu zadań zrealizowanych w ramach Budżetu Obywatelskiego" – mówi Grzegorz Sapiński, prezydent Kalisza. – "Od momentu uruchomienia wypożyczalni, składającej się z 12 stacji i 105 rowerów, w tym 5 dziecięcych, 2 typu tandem i 2 typu cargo, z oferty skorzystano już 3500 razy. Wprowadzamy w naszym mieście inteligentne rozwiązania, dzięki którym ułatwiamy kaliszanom codzienne funkcjonowanie i jednocześnie dbamy o środowisko. Inwestycja cieszy tym bardziej, że wybrali ją mieszkańcy. Mam nadzieję, że w kolejnych latach Kaliski Rower Miejski na stałe zagości w grodzie nad Prosną."

Pierwsze 30 minut każdego wypożyczenia jest bezpłatne, za kolejne pół godziny zapłacimy złotówkę, a za drugą i każdą następną godzinę po 2 złote. Warto pamiętać, że konto jest aktywne tylko wtedy, gdy jego stan wynosi co najmniej 10 złotych. Pieniądze te są zwracane po wyrejestrowaniu z systemu.

Jak dotąd kaliszanie najchętniej wypożyczali Kaliski Rower Miejski w niedzielę, 9 lipca. Ze 105 rowerów skorzystano wówczas 593 razy. Średni czas jednego wypożyczenia to 26 minut i 32 sekundy.

Najpopularniejsze stacje Kaliskiego Roweru Miejskiego:

1. Ratusz
2. Arena
3. Teatr
4. Podmiejska Orlik
5. Dworzec Kolejowy

Najpopularniejsze trasy:

1. Aqua Park do Ratusz
2. Podmiejska Orlik do Arena
3. Dworzec Kolejowy do Ratusz
4. Ratusz do Teatr
5. Ratusz do Aqua Park

Kaliski Rower Miejski został uruchomiony 1 lipca. Do dyspozycji użytkowników jest 12 samoobsługowych stacji wypożyczeń i 105 rowerów, w tym 2 tandemy, 2 rowery familijne i 5 rowerków dziecięcych. Rowerki dziecięce można wypożyczać i oddawać jedynie na stacji Teatr. Wszystkie inne rowery można wypożyczać i zwracać na dowolnej stacji Kaliskiego Roweru Miejskiego. Operatorem KRM jest Nextbike Polska, największy w Polsce operator systemów rowerów miejskich. Jednorazowa rejestracja w systemie umożliwia korzystanie z rowerów Nextbike w całej Polsce, m.in. w Poznaniu, Łodzi, Warszawie i Wrocławiu, oraz na świecie.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Kalisz
Kaliski Rower Miejski
wypożyczalnia rowerów
Nextbike Polska
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....