TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Trwa kampania Opolskie na Rowery [FILM]
InfoBike.pl - Opublikowano: 23.10.2019 15:30:11
Trwa kampania Opolskie na Rowery [FILM]

W Opolu odbyło się kolejne, dwudzieste już spotkanie w ramach prowadzonej na Opolszczyźnie kampanii “Dwa zamiast Cztery: Opolskie na Rowery". Tym razem w spotkaniu uczestniczyli uczniowie szkoły podstawowej nr 11 im. Orląt Lwowskich z osiedla Chabrów.

Twórcą programu jest Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego, który we współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego, objeżdża szkoły podstawowe na terenie całego województwa opolskiego i przekonuje uczniów do aktywnego spędzania wolnego czasu na dwóch kółkach.

– To pierwszy taki program w regionie. Zależy nam, żeby dzieciaki poczuły, że jazda na rowerze może być nie tylko atrakcyjną formą spędzania wolnego czasu. Przy obecnym poziomie zanieczyszczenia powietrza i występujących coraz częściej chorobach cywilizacyjnych,bardzo ważne jest przekonanie młodego pokolenia do zdrowego trybu życia. Może właśnie dzięki dzieciom, rodzice coraz częściej przesiądą się na dwa kółka i zamiast autem do szkoły i do pracy dojadą na rowerach – przyznaje Zbigniew Kubalańca, wicemarszałek województwa opolskiego.


Rowerem do szkoły? 

Do udziału w programie zaproszeni zostali znani sportowcy, Opolski Związek Kolarstwa, lokalne stowarzyszenia rowerowe, szkolne kółka rowerowe oraz Komenda Wojewódzka Policji w Opolu wraz z jednostkami terenowymi. – To moje kolejne spotkanie w ramach tej kampanii i na pewno nie ostatnie – potwierdza Czesław Rajch, prezes Opolskiego Związku Kolarskiego. – Takie działania są bardzo potrzebne. Kolarstwo polecam każdemu pokoleniu i co ciekawe na spotkaniach widać, że coraz więcej dziewczyn zainteresowanych jest tą dyscypliną sportu. To zaskoczenie, ale bardzo pozytywne – przyznaje Czesław Rajch.

Uczniowie, oprócz solidnej dawki wiedzy, otrzymali kaski rowerowe, oświetlenie, klucze rowerowe, zamykacze u-locki oraz inne gadżety zwiększające ich widoczność i bezpieczeństwo na drodze. Zorganizowano również rajdy rowerowe w szkołach wspierane przez pasjonatów i członków lokalnych grup rowerowych. Wszystko po to, aby jazda dzieci na rowerze była atrakcyjna, ale również i bezpieczna. Ponadto, w ramach kampanii przewidziano konkurs na nakręcenie najlepszego filmiku z rajdu oraz konkurs plastyczny. Co więcej, dla każdej szkoły biorącej udział w programie przewidziano wsparcie w postaci zakupu: elementów miasteczka rowerowego, stojaków rowerowych, fantomów szkoleniowe lub też defibrylatorów szkoleniowych. – Dla nas najważniejsze okazały się stojaki rowerowe – mówi Jarosław Cieśliński, dyrektor PSP nr 11 w Opolu. – Mamy coraz więcej uczniów dojeżdżających do szkoły na rowerze. Opole, a w szczególności osiedle Chabrów, na którym znajduje się szkoła ma świetną infrastrukturę rowerową, co sprzyja dojazdom do szkoły na rowerze. Warto, żeby dbać o to co dobre, tym bardziej cieszymy się, że bierzemy udział w tym programie – zachwala dyrektor placówki.

21 spotkań

To pierwsza kampania organizowana w ramach programu “Dwa zamiast Cztery: Opolskie na Rowery", ale nie ostatnia. Przeprowadzone w 21 szkołach podstawowych spotkania to dopiero początek.

– Celem samorządu województwa jest propagowanie zdrowej i bezpiecznej jazdy na rowerze wśród wszystkich dzieci z regionu. Oznacza to, że w przyszłości wsparciem objęte zostaną wszystkie szkoły podstawowe z województwa opolskiego czyli ponad 400 szkół – podsumowuje Zbigniew Kubalańca.

Co trzeba zrobić żeby wziąć udział w kampanii? Przed każdą nową edycją organizowany jest nabór. Wtedy dyrektor szkoły może zgłosić chęć przystąpienia. Ostatnie spotkanie w ramach tej kampanii odbędzie się 22 października w Kluczborku. Ostatnie na jesień, ale na wiosnę Opolskie na Rowery wraca.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
akcja
Opolskie

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....