TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Trójmiasto: koniec sezonu roweru miejskiego
NEXTBIKE.PL - Opublikowano: 24.11.2015 00:26:16
Trójmiasto: koniec sezonu roweru miejskiego

W nocy z niedzieli na poniedziałek (15/16 listopada) oficjalnie zakończył się trzeci sezon funkcjonowania wypożyczalni rowerów publicznych w Trójmieście. W tym roku mieszkańcy Sopotu, Gdańska i Gdyni korzystali z systemu (8 stacji i 80 rowerów) od 31 maja ? w ciągu niecałych 6 miesięcy dokonali ok. 4 700 wynajmów, a grono rowerzystów powiększyło się o ok. 1 700 osób.


Rowery miejskie pojawiły się w Sopocie we wrześniu 2013 roku. Na przestrzeni trzech sezonów wynajmowano je 16 509 razy, a liczba zarejestrowanych użytkowników sięgnęła 5 185. Tylko w bieżącym, krótszym ? bo rozpoczętym na przełomie maja i czerwca, sezonie, po jednoślady sięgano 4 683 razy, a do grona rowerzystów ?zapisało się? 1 698 nowych osób. Użytkownik-rekordzista w ciągu 139 dni funkcjonowania systemu w tym roku, korzystał z niego prawie 198 razy, czyli częściej niż raz dziennie.

  • Najpopularniejsze w tym sezonie stacje wypożyczania i oddawania rowerów: Molo Południe, SKM Kamienny Potok, Plac Przyjaciół Sopotu

  • Najpopularniejsze w tym sezonie trasy: Brodwino ? Kolberga do SKM Kamienny Potok, SKM Kamienny Potok do Brodwino ? Kolberga, Ratusz do Molo Południe

Koniec sezonu 2015 Roweru Trójmiejskiego oznacza również zakończenie umowy na obsługę systemu przez firmę Nextbike Polska, największego dostawcę i operatora sieci wypożyczalni w kraju.  Wkrótce podjęte zostaną decyzje, dotyczące przyszłości proekologicznej i prozdrowotnej komunikacji miejskiej w Trójmieście.

Rower Trójmiejski został przez nas uruchomiony w pilotażowej formule ? jako jedyny system w Polsce bez partycypacji finansowej samorządu. Dlatego nie byliśmy w stanie zaproponować zarówno mieszkańcom, jak i turystom, równie atrakcyjnego taryfikatora, jak ma to miejsce w innych miastach, czyli zakładającego choćby 15-20 pierwszych minut każdego wypożyczenia za darmo ? mówi Michał Dąbrowski, dyrektor ds. rozwoju Nextbike Polska. 

? O tym, jak jest to istotne świadczy fakt, że w Opolu, gdzie system jest ?tylko? dwukrotnie większy niż Rower Trójmiejski, w tym sezonie odnotowaliśmy ok. 70 000 wypożyczeń, a więc wykorzystanie było aż 15-krotnie większe niż w Sopocie! Podobnie w Lublinie ? pięciokrotnie większy system, który jednak zakłada w swojej taryfie bezpłatne minuty dla użytkowników, wygenerował prawie 100 razy większy ruch niż Rower Trójmiejski. Warto spojrzeć na rower miejski jak na inne rozwiązania w dziedzinie i komunikacji miejskiej, które samorządy współfinansują, dając użytkownikom dostęp do taniej, zdrowej, ekologicznej i szybkiej komunikacji ? dodaje.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Trójmiasto
Nextbike
koniec sezonu
rower miejski
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....