TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Trasa rowerowa na dawnej linii kolejowej
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 06.02.2020 11:29:00
Zdj. Gmina Ścinawa

Na trasie dawnej linii kolejowej Kobylin-Legnica powstaje trasa rowerowa o długości około 9 km. Nową infrastrukturą będzie można jeździć jesienią tego roku. Realizacja inwestycji wyniesie blisko 4,5 mln zł.

Budowa trasy

Przetarg na budowę trasy wygrało Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego Sp. z o.o. z Głogowa. Firma rozpoczęła prace w połowie stycznia i jest na etapie wyrównywania trasy i przygotowywania terenu pod warstwę asfaltową na pierwszym odcinku inwestycji, czyli od nieczynnego przejazdu kolejowego przy drodze na Ręszów do skrzyżowania dawnego torowiska z drogą przed miejscowością Sitno.

Zadanie nosi nazwę: "Budowa ścieżki rowerowej trasą nieczynnej linii kolejowej Kobylin-Legnica na odcinku Wielowieś-Ścinawa wraz z inną infrastrukturą towarzyszącą w zakresie obsługi ruchu w miejscowości Wielowieś, Parszowice, Sitno".

Trzy etapy zadania

Projekt jest realizowany przez Gminę Ścinawa przy współpracy ze Stowarzyszeniem Rzeczpospolita Samorządna. Koszt realizacji zadania to ponad 4,46 mln zł. Nową infrastrukturą rowerową o szerokości 3 metrów i długość około 9 km będzie można pojechać jesienią 2020 roku

Trasa rowerowa zostanie wykonana z asfaltu o minimalnej grubości 5 cm. Droga będzie biegła do granicy gmin Ścinawa i Prochowice, za miejscowością Wielowieś. Mosty, przez które będzie prowadziła nowa droga, mają zostać wyremontowane.

Rowerem ze Ścinawy do Prochowic

Jak informuje Ścinawa, w niedługiej perspektywie droga rowerowa połączy Ścinawę z Prochowicami – prace projektowe dotyczące odcinka o długości około 5,5 kilometra, już na terenie sąsiedniej gminy, właśnie się rozpoczęły. Niebawem oba samorządy mają podpisać porozumienie w sprawie tej turystycznej i proekologicznej inwestycji.

Gmina przypomina, że pod koniec 2018 roku do użytku została oddana pierwsza część ścieżki rowerowej w ciągu przebudowanej ulicy Legnickiej, wydłużona do nieczynnego przejazdu kolejowego na drodze w kierunku Ręszowa. Łącznie w pasie powiatówki wybudowano wówczas około 2 kilometrów oświetlonej trasy dla cyklistów. W bieżącym roku, do dyspozycji miłośników jednośladów, będzie koleje 9 kilometrów, przebiegającej przez malownicze tereny i lasy, ścieżki rowerowej.

Rozwijając cały projekt, współpracujemy z burmistrzem Alicją Sielicką, Prochowice widzą potencjał tego przedsięwzięcia. Oprócz połączenia ekologiczną i naprawdę malowniczą trasą naszych dwóch miast docelowo myślimy również o dotarciu z Prochowic do Rogowa Legnickiego i przez most na Odrze do samego Lubiąża po drugiej stronie rzeki, a więc do niezwykłej atrakcji, jaką jest znajdujący się tam pocysterski klasztor – powiedziała burmistrz Ścinawy Krystian Kosztyła.

- Chcemy powiązać drogę rowerową z ofertą żeglowania po Odrze, co w przyszłości ma stanowić atrakcyjną ofertę turystyki weekendowej. W nasze plany włączył się także samorząd Wołowa i burmistrz Dariusz Chmura, wszyscy współpracujemy przy realizacji tego przedsięwzięcia w ramach Stowarzyszenia Rzeczpospolita Samorządna – dodaje burmistrz Ścinawy.

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Ścinawa
Prochowice
droga
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....