TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Trasa rowerowa na dawnej linii kolejowej
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 06.02.2020 11:29:00
Zdj. Gmina Ścinawa

Na trasie dawnej linii kolejowej Kobylin-Legnica powstaje trasa rowerowa o długości około 9 km. Nową infrastrukturą będzie można jeździć jesienią tego roku. Realizacja inwestycji wyniesie blisko 4,5 mln zł.

Budowa trasy

Przetarg na budowę trasy wygrało Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego Sp. z o.o. z Głogowa. Firma rozpoczęła prace w połowie stycznia i jest na etapie wyrównywania trasy i przygotowywania terenu pod warstwę asfaltową na pierwszym odcinku inwestycji, czyli od nieczynnego przejazdu kolejowego przy drodze na Ręszów do skrzyżowania dawnego torowiska z drogą przed miejscowością Sitno.

Zadanie nosi nazwę: "Budowa ścieżki rowerowej trasą nieczynnej linii kolejowej Kobylin-Legnica na odcinku Wielowieś-Ścinawa wraz z inną infrastrukturą towarzyszącą w zakresie obsługi ruchu w miejscowości Wielowieś, Parszowice, Sitno".

Trzy etapy zadania

Projekt jest realizowany przez Gminę Ścinawa przy współpracy ze Stowarzyszeniem Rzeczpospolita Samorządna. Koszt realizacji zadania to ponad 4,46 mln zł. Nową infrastrukturą rowerową o szerokości 3 metrów i długość około 9 km będzie można pojechać jesienią 2020 roku

Trasa rowerowa zostanie wykonana z asfaltu o minimalnej grubości 5 cm. Droga będzie biegła do granicy gmin Ścinawa i Prochowice, za miejscowością Wielowieś. Mosty, przez które będzie prowadziła nowa droga, mają zostać wyremontowane.

Rowerem ze Ścinawy do Prochowic

Jak informuje Ścinawa, w niedługiej perspektywie droga rowerowa połączy Ścinawę z Prochowicami – prace projektowe dotyczące odcinka o długości około 5,5 kilometra, już na terenie sąsiedniej gminy, właśnie się rozpoczęły. Niebawem oba samorządy mają podpisać porozumienie w sprawie tej turystycznej i proekologicznej inwestycji.

Gmina przypomina, że pod koniec 2018 roku do użytku została oddana pierwsza część ścieżki rowerowej w ciągu przebudowanej ulicy Legnickiej, wydłużona do nieczynnego przejazdu kolejowego na drodze w kierunku Ręszowa. Łącznie w pasie powiatówki wybudowano wówczas około 2 kilometrów oświetlonej trasy dla cyklistów. W bieżącym roku, do dyspozycji miłośników jednośladów, będzie koleje 9 kilometrów, przebiegającej przez malownicze tereny i lasy, ścieżki rowerowej.

Rozwijając cały projekt, współpracujemy z burmistrzem Alicją Sielicką, Prochowice widzą potencjał tego przedsięwzięcia. Oprócz połączenia ekologiczną i naprawdę malowniczą trasą naszych dwóch miast docelowo myślimy również o dotarciu z Prochowic do Rogowa Legnickiego i przez most na Odrze do samego Lubiąża po drugiej stronie rzeki, a więc do niezwykłej atrakcji, jaką jest znajdujący się tam pocysterski klasztor – powiedziała burmistrz Ścinawy Krystian Kosztyła.

- Chcemy powiązać drogę rowerową z ofertą żeglowania po Odrze, co w przyszłości ma stanowić atrakcyjną ofertę turystyki weekendowej. W nasze plany włączył się także samorząd Wołowa i burmistrz Dariusz Chmura, wszyscy współpracujemy przy realizacji tego przedsięwzięcia w ramach Stowarzyszenia Rzeczpospolita Samorządna – dodaje burmistrz Ścinawy.

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Ścinawa
Prochowice
droga

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....