TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Trasa rowerowa i przystań jachtowa w gminie Trzebiatów
INFORMACJA PRASOWA - Opublikowano: 13.03.2017 20:01:26
Trasa rowerowa i przystań jachtowa w gminie Trzebiatów

Trasa dla cyklistów oraz przystań jachtowa wybudowana zostanie na północy województwa zachodniopomorskiego. Rowerowa ścieżka połączy Nowielice, Trzebusz i Mrzeżyno, a żeglarska infrastruktura przybędzie w Mrzeżynie.

Z pomocą obu inwestycjom spieszy RPO WZ 2014-2020. Podpisanie umów z udziałem marszałka Olgierda Geblewicza, burmistrza Józefa Domańskiego oraz radnego województwa Artura Łąckiego odbyło się w czwartek, 9 marca 2017 roku w Trzebiatowie.

Nową trasą prosto nad morze

Droga dla cyklistów będzie mieć długość 7,5 km. Wzdłuż planowanej trasy, która przebiegać będzie na dawnym nasypie kolejowym, nie zabraknie ławek, wiat przystankowych, a także stanowisk ze stojakami na rowery "Bike&Ride", które zlokalizowane zostaną przy przystanku autobusowym w Mrzeżynie oraz przy centrum przesiadkowym w Trzebiatowie.

Pomorze Zachodnie staje się jeszcze bardziej mobilne. Jeździmy przecież komunikacją autobusową, korzystamy z węzłów przesiadkowych, a coraz częściej przemieszczamy się także rowerami. To wsparcie adresowaliśmy do beneficjentów, którzy wpisują się ze swoimi projektami w ten właśnie trend. Jednym z nich jest gmina Trzebiatów - podkreślił marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

Ponadto nowa ścieżka rowerowa ma stać się alternatywnym sposobem transportu w gminie Trzebiatów, a w efekcie pozwolić również zmniejszyć emisję szkodliwych substancji do atmosfery. Zakończenie realizacji projektu przewidziano na grudzień 2018 roku. Koszt budowy infrastruktury to prawie 2,5 mln zł. Unijne wsparcie wyniesie ponad 2 mln zł. Inwestycja wpisuje się w założenia 2 Osi Priorytetowej Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 "Gospodarka niskoemisyjna", działanie 2.1 "Zrównoważona multimodalna mobilność miejska i działania adaptacyjne łagodzące zmiany klimatu".

Nowa przystań gratką nie tylko dla żeglarzy

Nowa przystań powstanie na terenie portu morskiego w Mrzeżynie. Dla żeglarzy, ale także mieszkańców czy turystów wybudowane zostaną miejsca postojowe dla jachtów oraz utwardzony zostanie plac składowy wyposażony w stojaki do zimowania łodzi wraz z wciągarką do demontażu masztów. Nie zabraknie również zaplecza sanitarnego przystosowanego do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Tym sposobem uatrakcyjnimy jakość oferty turystycznej dla miasta, ale także dla całego regionu. Liczymy też na przyciągnięcie w nasze gościnne nadmorskie progi jeszcze większej liczby pasjonatów żeglarstwa - przekonywał burmistrz Józef Domański.

Inwestycja będzie realizowana od kwietnia 2017 roku do czerwca 2018 roku. Jej koszt to prawie 1,3 mln zł. Unijna pomoc wyniesie ponad 622 tys. zł. Zadanie wpisuje się w założenia 4 Osi Priorytetowej RPO WZ 2014-2020 "Naturalne otoczenie człowieka", działania 4.9 "Rozwój zasobów endogenicznych".Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
zachodniopomorskie
trasa rowerowa
RPO WZ

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....