TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoTram

InfoAir

Trasa rowerowa Białogard - Złocieniec oficjalnie otwarta. [FILM]
InfoBike.pl - Opublikowano: 22.09.2020 19:35:07
Trasa rowerowa Białogard - Złocieniec oficjalnie otwarta.

Przez piękne lasy, malownicze jeziora i niezapomniane miejsca. To niektóre z atrakcji czekających na Starym Kolejowym Szlaku, jednej z głównych tras rowerowych Pomorza Zachodniego. W piątek 11 września otwarto w pełni gotowy i oznakowany, liczący 69 km odcinek Białogard – Złocieniec. Był rowerowy rajd, piknik, a nawet kino pod chmurką.

Wydarzenie rozpoczęło się przejazdem rowerowym z dawnego dworca w Dziwogórze do miejscowości Zajączkowo.

- Kolejny raz, gdy otwieramy inwestycje dedykowane turystyce rowerowej, na naszych trasach widzimy tłumy rowerzystów. Konsekwencja i determinacja w działaniu, w budowaniu nowych i łączeniu istniejących szlaków, przyniosły efekty. Jestem przekonany, że Stary Kolejowy Szlak ściągnie wielu miłośników rowerowych przygód. Pogoda dopisuje, tym bardziej warto wsiąść na rower i wyruszyć na zachodniopomorskie szlaki – mówił marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Na mecie małego rowerowego rajdu przewidziano szereg atrakcji dla dzieci. Nie zabrakło konkursów i gier ruchowych oraz nauki wyplatania wianków. Była także wojskowa grochówka, a nawet konkursy ruchowe dla dorosłych. Otwarcie szlaku zakończyło się w kinie pod chmurką w Połczynie – Zdroju.

- Dziękuję naszym mieszkańcom za tak liczne przybycie. Widzieliśmy, że na otwarcie trasy przyjechały nawet zorganizowane grupy z Połczyna i Złocieńca. To tylko pokazuje jaki mamy głód rowerowy. Dziękuję za wspólnie spędzony czas i do zobaczenia na ścieżkach rowerowych – powiedział wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Tomasza Sobieraj.

Trasa Białogard – Złocieniec liczy 69 km, a wśród atrakcji są m.in. pałac w Rąbinie z początku XX wieku czy średniowieczny kościół w Lipiu z 1462 roku. Nie brakuje również restauracji oraz gospodarstw agroturystycznych. Budowa trasy została dofinansowana przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Podróżowanie na rowerze pozwala, by przyjrzeć się przyrodzie, odpocząć, zrelaksować się. Jeśli na co dzień brakuje nam ruchu, to rower jest chyba najlepszą opcją by to zmienić. Stwarzamy komfortowe warunki dla miłośników turystyki rowerowej i jesteśmy przekonani, że skorzystają na tym zarówno nasi mieszkańcy, jak i turyści przybywający na Pomorze Zachodnie – powiedziała członek Zarządu Województwa Anna Bańkowska.

To nie koniec inwestycji na Starym Kolejowym Szlaku, gdzie obecnie trwa projektowanie blisko 12 km łącznika, który otworzy trasę na Świdwin. Pracy wymagają również odcinki na południu i północy województwa. Część infrastruktury w okolicach Wierzchowa i Wałcza jest już gotowa, ale wymaga oznakowania, część jest już zaprojektowana, a część czeka na przygotowanie dokumentacji inwestycyjnej. Na północnym odcinku trasy, dziś bez problemów dotrzemy z Kołobrzegu do Karlina oraz z Mielna przez Koszalin do Wroniego Gniazda. Trasy wymagają jeszcze oznakowania a projektowane są łączniki w pobliżu Białogardu.

- Projektując nasze trasy zwróciliśmy szczególną uwagę, by były dostępne dla jak najszerszego grona rowerzystów. Zarówno tych najmłodszych jak i najstarszych. Zakręty są dobrze profilowane, unikamy stromych podjazdów. Dzięki temu podróż jest naprawdę komfortowa. Do zobaczenia na szlaku – przekonywał członek Zarządu Województwa Stanisław Wziątek.

Mapy przebiegu trasy są dostępne na stronie http://www.rowery.wzp.pl/stary-kolejowy-szlak-15 . W ostatnich latach w regionie dzięki funduszom europejskim powstało już 208 km tras rowerowych. Ich koszt to ponad 55 mln zł. Obecnie trwa realizacja ok. 300 km tras, których koszt to 98 mln zł. W tym roku województwo planuje rozpocząć budowę kolejnych 130 km tras. Łącznie w województwie powstanie ponad 1100 km rowerowych tras.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
droga
infrastruktura
Białogard
Złocieniec
pomorskie

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....